Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си нов компютър - процесорът е i5 6600K овърклокнат до 4.3 ГХз, стабилни (prime 95 не вдига над 70 градуса и не дава грешки при един час работа). Видеото е MSI GTX 1060, също работи безупречно. Рам 8 ГБ. Проблемът е, че в CS GO рядко стигам 300 ФПС, а доста често падам под 200, понякога и под 150, което е проблем - играя на 144хз монитор и разликата между 200 и 300 е осезаема (нека не спорим колко вижда човешкото око...). Навсякъде в нета пише, че с този хардуер би трябвало да изкарвам стабилни 300+ ФПС, но това не е така. Дори на ниски резолюции и на ниски настройки проблемът остава. Преинсталирах Уиндоуси, ъпдейтнах си биоса, с най-новите Нвидия драйвери съм, преинсталирал съм играта, няма проблем с температурите (ЦС-а не вдига температурата на процесора над 40 градуса). Гледам, че максимално се товари 70% от процесора по време на игра и се чудех дали някак мога да го накарам да утилизира по-голям процент. Други игри не съм пробвал, защото и не играя и нямам намерение да играя скоро. Ще съм благодарен за някои идеи, изчел съм сума ти работи до тоя момент и нищо не е подействало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не бъркаш фпс с мс(movement speed) :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти колко искаш да изкараш? Процесора си има лимит. Колко fps  изкарваше с предния си процесор? Направи една апроксимация и ще разбереш, дали трябва да са 150 или не. Аман с тоя CS  и тия кадри. Ако имаш 1000  fps  световен шампион ли ще станеш?

Тая игра ми напомня за ония, дето тунинговат автомобилите си, ама не знаят как да отцепят съединителя за бързо потегляне. Карат само направо, махат катализатори, ауспуси, правят чиптунинги и си мислят, че ако имаха два ауспуха и махнеха двете гърнета, щяха да нямат равни на тях. Отиват в планината, изкачват лек баир и си чупят зъбите от яд, че зад тях някаква Фиеста, хаха. Че и тоя CS. То като няма достатъчно горе, не го търси долу. Извинявам се за острия език, ама ми писна през ден тема за fps  на CS. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Кико написа:

Е ти колко искаш да изкараш? Процесора си има лимит. Колко fps  изкарваше с предния си процесор? Направи една апроксимация и ще разбереш, дали трябва да са 150 или не. Аман с тоя CS  и тия кадри. Ако имаш 1000  fps  световен шампион ли ще станеш?

и 100000000  fps  да има  монитора ще му е бавен  след това :D  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Yvan Sergeev написа:

и 100000000  fps  да има  монитора ще му е бавен  след това :D  

Така е. Тогава ще търси монитор на 500 000 херца. И ако имаше някой да мести мишката вместо него...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а верно забравих  мишка по -бърза 100000000000000 dpi

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А мрежовата проходимост как е? да не би там да има проблем?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, muzicantini написа:

Купих си нов компютър - процесорът е i5 6600K овърклокнат до 4.3 ГХз, стабилни (prime 95 не вдига над 70 градуса и не дава грешки при един час работа). Видеото е MSI GTX 1060, също работи безупречно. Рам 8 ГБ. Проблемът е, че в CS GO рядко стигам 300 ФПС, а доста често падам под 200, понякога и под 150, което е проблем - играя на 144хз монитор и разликата между 200 и 300 е осезаема (нека не спорим колко вижда човешкото око...). Навсякъде в нета пише, че с този хардуер би трябвало да изкарвам стабилни 300+ ФПС, но това не е така. Дори на ниски резолюции и на ниски настройки проблемът остава. Преинсталирах Уиндоуси, ъпдейтнах си биоса, с най-новите Нвидия драйвери съм, преинсталирал съм играта, няма проблем с температурите (ЦС-а не вдига температурата на процесора над 40 градуса). Гледам, че максимално се товари 70% от процесора по време на игра и се чудех дали някак мога да го накарам да утилизира по-голям процент. Други игри не съм пробвал, защото и не играя и нямам намерение да играя скоро. Ще съм благодарен за някои идеи, изчел съм сума ти работи до тоя момент и нищо не е подействало.

Май по-добре да се обърнеш към психолог. Викаш осезаемо е дали играеш с 200 или с 300фпс? А знаеш ли ,че реалните фпс ,които може да предаде твоя монитор са точно 144? Така че видима разлика в това ,дали картата възпроизвежда 200 или 300fps монитора реално не ти позволява и до 200 реални ФПС да достигнеш. 

Твоя проблем има едно много лесно решение ,то е просто да спреш да гледаш ФПС. Ако играта не ти се отдава ,повярвай ми това не е заради "слабия" компютър. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не му се отдава - да ползва шевната машина в подписа ти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ExaFlop написа:

Ако не му се отдава - да ползва шевната машина в подписа ти.

Ха ха да не мотивираме момчето , че ИДИЛ търсят усилено хора в момента. Хаха

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, аз само предлагам бод зад игла по оборудването и да се впусне в реалния живот - да посвикне с 24fps

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 144 херца монитор инпутлага е по-нисък от примерно 60 херцов монитор. От тая гледна точка, трябва някой да измисли поне 300 херцов монитор за него, че да му влизат изстрелите винаги. Наистина, това е мания. Тая игра я играят милиони и е нормално да има няколко по-добри играчи от теб, колкото и за добър да се смяташ. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, _Alex&Vanko_ написа:

В клуб преди 15г. с кви компютри сме играли и с мишки от 10лв. То си има играчи майстори просто!

Така е ,не на всеки му се отдава. Тия времена без чийтъри пред старите CRT монитори и с механични мишки (с топче) за жалост няма да се върнат. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Така е ,не на всеки му се отдава. Тия времена без чийтъри пред старите CRT монитори и с механични мишки (с топче) за жалост няма да се върнат. 

Леле, кога аз играех DOOM  със съквартиранта си, бяха интересни времена. Тогава имаше една игра Heretic, която преди няколко месеца си купих заради носталгията и която играехме в мрежа. Ама мрежата тогава бе между двата компютъра на съквартирантите ми, а аз бях намерил таен проход и ги пуцах от засада, хаха. Ей това се казваше кеф - оня както бе добър играч, а аз начинаещ почти, почна да ме пита как така го трепя. Е трепя го с чалъм ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че доста хора са писали, които и понятия си нямат от ЦС, ама ако може по същество... Дъното е Asrock Z170 Pro4, Захранване Be Quiet 650 W. Проблема не е в нета, там се касае за пинг, ФПС си зависи от компютъра само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, muzicantini написа:

Виждам, че доста хора са писали, които и понятия си нямат от ЦС, ама ако може по същество... Дъното е Asrock Z170 Pro4, Захранване Be Quiet 650 W. Проблема не е в нета, там се касае за пинг, ФПС си зависи от компютъра само.

Аз ти писах в първия си пост. С какъв процесор бе преди? Колко fps имаше?  След като кажеш това, съвсем лесно ще намериш решението на въпроса си. Просто гледаш колко по-бърз е i5 6600K  на тая честота спрямо предния ти процесор и ако не те удовлетворява...ами смени си процесора. Какво очакваш като препоръка? Аз ако съм маниак на тема CS,  ще преинсталирам Windows. След това ще инсталирам само тая игра и ако пак е така...ами така е!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва е от дъното трябва да е extreme

та се подсетих играта я инсталирай там където е операционната система

в смисъл на диск C:\

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, _Alex&Vanko_ написа:

С колко кадъра сме играли тогава и кой е мислил за тях? И си ни беше супер интересно!

Разбира се ,че никой не гледаше ФПС , аз само резолюцията ,с която играех тогава си спомням 1024х768 ,както и гадното чувство след часове взиране в CRT монитор. Впрочем CRT мониторите бяха по-пъргави от най-разпространените днес LCD-та ,които са най-често 60-75hz ,докато CRT бяха 85 (до колкото си спомням). 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Soviet Soldier написа:

1024х768

Охооо, къф тос разкош? Ам 640х480 монохром (зелено), а 8битови игри.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, muzicantini написа:

Ми аз на моя ще играя с 60 FPS и няма ми прави впечатление! Явно нямаш проблем а мериш и се ядосваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич запиши се на страйкбол ,че е по-евтин и здравословен от глупавите компютри за които давате по 2000 и кусур лева.Там като идеш ще усетиш  реалния хедшот от топчето   на задника си :) 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ExaFlop написа:

Охооо, къф тос разкош? Ам 640х480 монохром (зелено), а 8битови игри.

Еее тук говорим за ЦС ,иначе аз започнах с Windows 3.11. Гореспоменатия ,който ползвах за CS бе по-нов. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.