Премини към съдържанието
DarkEdge

Политиците показаха среден пръст на народа

Препоръчан отговор

Политиците подминаха резултатите от референдума и си гласуваха по 11 лева на човек за година. Скромната сума е 35 млн. лева.
И НЕ дадоха на БАН 10млн. лева.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си очаквал да стане нещо друго?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боклуци,ама ние сме си виновни щото ги търпиме.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БАН от край-време е едно свърталище на червени тумбаци, повечето с умствени възможности много далече от всякаква наука. Някой да знае нещо , създадено от тях, което да е внедрено в производство и да се продава успешно? В света на нормалните хора науката твори продукт, който се продава скъпо и носи приходи на създателите си(истинските учени). Безбройните научни звена и лаборатории не се нуждаят от субсидиране, защото самите те печелят много сериозно. А нашите, както беше казал преди време бившият финансов министър Симеон Дянков, феодални старци в БАН, се мяркат на работните си места два пъти седмично, по-рано се спукваха от командировки в чужбина, искат огромни заплати, и в замяна на всичко това не се предлага никакъв научен продукт. Огледайте се наоколо и вижте поне една вещ или техника, създадени в БАН. И тези пари са им много-до като не се обвърже плащането със свършената работа и нейното качество (разбирай успешна продажба), там нищо няма да се промени.

Преди време имах доста работа с тях и познавам нещата отвътре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде да се твори наука без пари? Многогодишни изследвания, чиито резултати много често не остават у нас точно заради пари.
Имаме много и кадърни млади учени, които заради липса на средства, или си вдигат чуковете(разработките и отлитат навън.
Че старите учени са амортизирани - спор няма.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Прав си за  БАН.

Не знам дали ще споделиш мето мнение ,подсказано от един покоен преподавател, който ми бе споменал че БАН бе създаден главно заради техническото разузнаване за да могат руските разузнавачи да прехвърлят през България технологии , крдени от запада. С което НТР те се занимаваха доста активно както знаем.

А като цяло за висшето бразование мнението ми е че поне 80 % от университетите тук трябва да се закрият.

Отдавна те не са каквото трябва да са

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Политиците подминаха резултатите от референдума и си гласуваха по 11 лева на човек за година. Скромната сума е 35 млн. лева.
И НЕ дадоха на БАН 10млн. лева.

Това беше очаквано,да не са луди да си развалят сами комфорта който толкова години си го крепят.Не се дава за наука защото няма нужда от умове нашата "държава".Колкото по-прост народ ,толкова по-лесно се манипулира,нали виждаш какви си избираме да ни управляват през годините,като с всяка е по-зле.За този избор са голям фактор и мургавите ни братя,но това е друг въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Любо написа:

Това беше очаквано,да не са луди да си развалят сами комфорта който толкова години си го крепят.Не се дава за наука защото няма нужда от умове нашата "държава".Колкото по-прост народ ,толкова по-лесно се манипулира,нали виждаш какви си избираме да ни управляват през годините,като с всяка е по-зле.За този избор са голям фактор и мургавите ни братя,но това е друг въпрос.

Още по-голям фактор са тези, които ги мързи да идат да гласуват и си търсят оправдания.
Най-голямата вина е тяхната.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

БАН от край-време е едно свърталище на червени тумбаци, повечето с умствени възможности много далече от всякаква наука. Някой да знае нещо , създадено от тях, което да е внедрено в производство и да се продава успешно? В света на нормалните хора науката твори продукт, който се продава скъпо и носи приходи на създателите си(истинските учени). Безбройните научни звена и лаборатории не се нуждаят от субсидиране, защото самите те печелят много сериозно. А нашите, както беше казал преди време бившият финансов министър Симеон Дянков, феодални старци в БАН, се мяркат на работните си места два пъти седмично, по-рано се спукваха от командировки в чужбина, искат огромни заплати, и в замяна на всичко това не се предлага никакъв научен продукт. Огледайте се наоколо и вижте поне една вещ или техника, създадени в БАН. И тези пари са им много-до като не се обвърже плащането със свършената работа и нейното качество (разбирай успешна продажба), там нищо няма да се промени.

Олигофренските изцепки на министри като Дянков, и сегашния образ,няма да коментирам,показателно е що за човек е щом мисли по този начин за нашите учени.Казваш ,че нищо не създават нашите учени ,това е така понеже за да създадеш нещо е нужна финансова база,техническа база,която да не е на 40-50г.За всичко това трябва да се погрижи държавата ни,никой друг.В коя друга държава учените им са оставени на минимална заплата и да се движат по течението ,да съществуват просто хей така колкото да има нещо?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любопитно четиво 

И малко допълнително - цък

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Така е , но да си видял да се прави нещо за почистването на системата за да може да прогресират младите учени. Начина с не даване на средства гони главно тях защото старите окопали се муцуни си вземат добри заплати участват във всички договори от които капят средства , пък на всичкото отгоре няма на какво да научат младите освен на тарикатлък. Така че уволнение трябва ежегодна оценка от държавна комисия и пенсионирания а не ограничаване на средствата. Поне според мен е така

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ken написа:

Мента за корем ;)

Не става на въпрос дали ще се осъществи. За мен по интересно беше самото интервю и твърденията в него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, eminem_vr написа:

Няма как да се реализира.Нашата икономика е като на африканско племе,от къде ще дойдат тези пари,от европа ли ,едва ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, eminem_vr написа:

Не става на въпрос дали ще се осъществи. За мен по интересно беше самото интервю и твърденията в него. 

А дали изобщо има такова интервю ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ken написа:

А дали изобщо има такова интервю ?

Има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, eminem_vr написа:

И малко допълнително - цък

Сидеров и него го стяга шапката доста.Дрънка неща на всеки го известни.Днес е така утре на обратно според това на къде духа вятъра на парите.Както всичките ни политици разбира се.

Редактирано от Любо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, eminem_vr написа:

Има

Ако обичаш би ли го потърсил в сайта на БНР, но от 2014 г търси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, eminem_vr написа:

Много отдавна беше необходимо Европа да ни принуди труда в България както всяка една стока да се заплаща нормално но на тях не им пукаше.

Сега обаче положението е друго . Съществува опасност вълна от българи и други емигранти да залее европейските държави и да натежи на социалните им системи и да предизвика напрежение - вижте Великобритания. Та затова вярвам че може и да се задвижат не че им пука за нас а за опазят себе си. Не виждате ли че и арабите бягащи от война не се задържат в България. Мисля че идеята да ни направят малко по привлекателна за живеене страна за да задържат вълната от бежанци и икономически емигранти ги е довела до това решение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, lsmurf написа:

Много отдавна беше необходимо Европа да ни принуди труда в България както всяка една стока да се заплаща нормално но на тях не им пукаше.

Сега обаче положението е друго . Съществува опасност вълна от българи и други емигранти да залее европейските държави и да натежи на социалните им системи и да предизвика напрежение - вижте Великобритания. Та затова вярвам че може и да се задвижат не че им пука за нас а за опазят себе си. Не виждате ли че и арабите бягащи от война не се задържат в България. Мисля че идеята да ни направят малко по привлекателна за живеене страна за да задържат вълната от бежанци и икономически емигранти ги е довела до това решение.

Няма такова решение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да няма ! Публикувано е в bradva.bg  още на 10 април интервюто и умницата го е преписала :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lsmurf написа:

Как да няма ! Публикувано е в bradva.bg  още на 10 април интервюто и умницата го е преписала :D

10 април коя година ?
А на това дали да вярвам ?
http://newsbg.eu/европейската-комисия-разби-очакван/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lsmurf написа:

На такива жълти медии не трябва много много да се вярва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.