Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DarkEdge

Политиците показаха среден пръст на народа

Препоръчан отговор

Гост

преди 2 минути, lsmurf написа:

Добре бе човек ако наистина си го прочел тук става въпрос за помощ за разходи за живот аз ти казвам че семестриалните такси се покриват от SAAS http://www.saas.gov.uk/  и че просто с попълване на една апликация въпросът ти е решен .

Не е решен проблема, защото освен семестриалните такси, един учащ в чужбина има и други разходи и те са големи. За това си нагъл лъжец. Семестриалните такси са само зрънце в разходите.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох първите 3 страници постове и последните 2 страници.Не съм се смял така много отдавна.Главно се смях на последните.Типично по нашенски стана караницата и меренето на кой е по-голям Супер Марио :D

По темата мога да кажа че хич не ме интересува какво става в нашата татковина.Живо и здраво след 500 дни някъде вече ще съм другаде за постоянно и ми става едно такова леко....Нито ще ме интересува за пенсионната система,нито за заплатите в БГ(не че сега ме вълнува де),а най-малко за БАН.Но да кажа че ако увеличат субсидирането на БАН трябва да увеличат и субсидиите за психично болните понеже работа=БАН=луд. :D:D

Относно за образованието,като не може човек да учи в Англия отива в Германия,Словения и другаде.Където няма такси за университети понеже са безплатни.Като студент при 4 часов работен Ден в Германия за да си помагаш взимаш повече от колкото тук с две висши :)

P.S:Разходите на студент в Германия са 800 евро на месец,а за 4 часов работен ден взимаш 1000-1200 евро.

Редактирано от IvanStr89 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, IvanStr89 написа:

...при 4 часов работен Ден в Германия за да си помагаш взимаш повече от колкото тук с две висши 

Но не е  много по немски стандарт. Като отидеш другаде, сравненията с България отпадат. Работят местните правила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, simtech написа:

Но не е  много по немски стандарт. Като отидеш другаде, сравненията с България отпадат. Работят местните правила.

Ми не съм бил там на място не мога да коментирам 100% обективност.Мнението съм си го направил от студенти(немци),приятели и роднини където са в Германия.Като отида за постоянно там ще пиша повече по тази тема.Но пак ти остават 300 Евро на края на месеца.А тук като теглиш чертата ти остава.....

Не отпадат само сравненията,но и българските проблеми и глупости с които те занимават по телевизия и вестници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, IvanStr89 написа:

Ми не съм бил там на място не мога да коментирам 100% обективност.

Много ги разбираш! Минимално заплащане в Германия - 8.5Е/час. Позволено време за работа на студент - 20часа/седмица или 80 часа - месец. Смени ся ако имаш 10Е/час заплащане, дали това са 1200-1500Е! Амааааааааааааа, как лъжете. Мед ви тече, като говорите за запада. Аз защото достъп до статистиките нямам и не мога да сметна 80х10 без калкулатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се много, че се намесвам в разговора непоканен. Отоплението в София се нарича водно отопление, а не парно. Водно отопление, е когато загрята до 70*С вода циркулира вътре в тръбите и радиаторите. Парно е тогава, когато само ПАРА циркулира в тръбите и радиаторите.

Средно любителско - монтьор на радио и телевизионна техника любителско. Любителско инженерно- машинен любител. Да. Просто аз съм любител.

Майтапа настрана. Отворих програма за електроника под Линукс и попаднах на Библиотека в програмата за усилватели на звукова мощност. От клас А, АВ, С- аналогови и от клас D до клас Z -Цифрови. Цифровите никога не съм ги учил. Затова казвам любителско.

Попаднах в Интернет на разположение и компановка на ДВГ, който никога не съм ги учил, но в производство от 1910год. Затова казвам Любителско.

Ако има някой желаещ да ми провери знанията за защита на дипломата ми за машинен инженер или монтьор на радио-електронна/ радио-телевизионна техника да пише на лични. Ще се радвам да си чешаме езиците и чешаме пръстите.

преди 1 час, simtech написа:

Да! Без пари, на кредит, който чужда държава му е дала, без да има условия да го изплаща, като благотворителна организация.

Жалко, че теб няма кой да те закрие. ЧИСТ трол. Защити ти една научна степен, като е толкова лесно и ги дават като награда от лотарията.

И като общак с основно, не трябва да ти се дава правото да гласуваш, защото си с основно. Явно не знаеш какво е тесен специалист и какво означава всеки да си гледа работата. От такива разбирачи на всичко, очевидно по твой пример, сме в тая ситуация. На запад им плащат да знаят едно, но да го знаят докрай. А тук щипваме от всичко по малко, кой разбрал, какво разбрал...
И все пак, освен инженерното си образование мога да си ремонтирам половината неща по колата сам, без да имам висше образование или дори професионално средно по транспортна техника или механика. Освен че мога да си сменя гумата,мога да си направя електрическата инсталация, да изчислявам електронни схеми, да си ремонтирам половината неща по колата, да ремонтирам електроника по колите, електрически стъкла, да правя диагностики, да монтирам аудио, да правя телевизори, монитори, а за мен си дори перални и печки. Да не забравям - сложих си паркета, направих си гипсовата шпакловка сам, ремонтирах покрива с ей тия две ръце, които ги имам. О, да сглобих си всички мебели сам и ги монтирах с помощник. Правих си и водопроводната инсталация.
Освен всичко това имам опит в отварянето на ключалки на коли, както и ремонта на брави.
Мога да направя така, че да не плащам и ток - ако поискам. ТА КАКВО КАЗВАШЕ ЗА ГЛУПАВИТЕ ВИСШИСТИ?
Глупав висшист като мен ще те купи и продаде. Ще те сложи в малкото си джобче, без да се усетиш.

Абе Симпле Технолъджи- Ти отверка имаш ли? Имаш само една отверка с датата ти на раждане. Никога не е късно да станеш за мезе г-н Русофил.

Редактирано от bdenkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, lsmurf написа:

И си пази езика :)

Човека просто иска да си излее напрежението и комплексите   :)  Щото другаде не може.

често срещан синдром  във форумите. Не е първи , не е и последен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, simtech написа:

Не е решен проблема, защото освен семестриалните такси, един учащ в чужбина има и други разходи и те са големи. За това си нагъл лъжец. Семестриалните такси са само зрънце в разходите.

Нали бяха огромни сега пък станаха зрънце в разходите :) Казвам ти че знам до стотинка кое колко струва защото съм го плащал. Най голямото перо е наема иначе храната във същите вериги е по евтина от тези в България . Лекциите можеш да си свалиш и разпечаташ безплатно в унивеситета . Библиотеката също безплатно. Можеш да отидаш да учиш и посред нощ стига да имаш желание . Студентите не плащат данъци за апартамента които са си сериозна сума но като почнеш работа не ти е проблем. Можеш да работиш до 20 часа седмично и там също не плащаш защото има минимален приход. Изобщо социализъм :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, simtech написа:

Много ги разбираш! Минимално заплащане в Германия - 8.5Е/час. Позволено време за работа на студент - 20часа/седмица или 80 часа - месец. Смени ся ако имаш 10Е/час заплащане, дали това са 1200-1500Е! Амааааааааааааа, как лъжете. Мед ви тече, като говорите за запада. Аз защото достъп до статистиките нямам и не мога да сметна 80х10 без калкулатор.

И как изчисли че ще взимам кажи речи минималното заплащане?А да забравих казана на българите никой не го пази,а самите те :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, IvanStr89 написа:

И как изчисли че ще взимам кажи речи минималното заплащане?

Не, студентите ги наемат на почасова работа на ставки над средните за страната. Дам!

преди 5 минути, lsmurf написа:

Казвам ти че знам до стотинка кое колко струва защото съм го плащал.

Ти си го плащал. На твоят студент. На мен нямаше кой да ми го плати. Тихо!
Била евтина храната! Да не почна да вадя от статистиките цена на посещение в ресторант, цена на хотдог от улична сергия, цена на билетче за автобуса и всякакви други цени, каквито ми кефнат.
Отделно, ти отиваш да работиш или  да учиш? Отиваш в чужда държава, теглиш един кредит, остават ти един куп разходи и си намираш още на следващ ден работа, която ти плащат на ръка всяка вечер, щото в магазина няма да те чакат 1 месец да им дадеш парите, като ги изработиш. Брей, колко лесно! А след 2 години си купуваш Ферари, нали така? Само от спестени стотинки от пари за закуска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, IvanStr89 написа:

Четох първите 3 страници постове и последните 2 страници.Не съм се смял така много отдавна.Главно се смях на последните.Типично по нашенски стана караницата и меренето на кой е по-голям Супер Марио :D

Относно за образованието,като не може човек да учи в Англия отива в Германия,Словения и другаде.Където няма такси за университети понеже са безплатни.Като студент при 4 часов работен Ден в Германия за да си помагаш взимаш повече от колкото тук с две висши :)

P.S:Разходите на студент в Германия са 800 евро на месец,а за 4 часов работен ден взимаш 1000-1200 евро.

Не можеш едновременно да учиш и да работиш. Не става. Време не достига. Или си студент или си работник. Две дини под една мишница се не носят, защото ще паднат. На два стола не можеш да седнеш едвовременно, защото ще се раздалечат и ще седнеш на земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, simtech написа:

Мога да направя така, че да не плащам и ток - ако поискам.

То тва и циганите го могат! Даже толкова са задобряли напоследък, че го правят без да пипат жиците. Ти можеш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, simtech написа:

Не, студентите ги наемат на почасова работа на ставки над средните за страната. Дам!

Ти си го плащал. На твоят студент. На мен нямаше кой да ми го плати. Тихо!
Била евтина храната! Да не почна да вадя от статистиките цена на посещение в ресторант, цена на хотдог от улична сергия, цена на билетче за автобуса и всякакви други цени, каквито ми кефнат.
Отделно, ти отиваш да работиш или  да учиш? Отиваш в чужда държава, теглиш един кредит, остават ти един куп разходи и си намираш още на следващ ден работа, която ти плащат на ръка всяка вечер, щото в магазина няма да те чакат 1 месец да им дадеш парите, като ги изработиш.

Като студенти ви е позволено да работите до 20 часа на седмица. Ако ги превишите, започват да ви взимат процент от заплатата за данъци. Според новите закони от 01.08.2012 студенти от Германия и ЕС могат да работят по 120 пълни дни (повече от 4 часа на ден) или 240 непълни дни (по-малко от 4 часа).

ето информация от един сайт на които попаднах понеже нямам точна информация под ръка,а и не ми се спори.Може и над четири часа на ден да работиш,но плащаш данъци.То и сега си взимам една добра заплата за БГ за 3-4 часа на ден без да ходя до офис на работа.Но да кажем че взимаш 600 Евро на месец за 4 часа.Пак ще ги правя над 1200 Евро от хобито си :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, IvanStr89 написа:

ето информация от един сайт на които попаднах понеже нямам точна информация под ръка,а и не ми се спори

Дам. Отиваш, намираш си работа те рипат да взимат източноевропейци за високо заплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До simtech

Ми не нали говорихме за минималното заплащане?Мене ми стига и минималното.Примерно като мияч на кенефи????На такъв индивид като Вас ще ви е по спокойно ли ще е да остане с такава представа за българите?Че са мамини и татини синчета,а в чужбина могат да работят само като миячи на тоалетни чинии.Е да ама не всички работят това.

От къде този песимизъм във вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, lsmurf написа:

Нали бяха огромни сега пък станаха зрънце в разходите :) Казвам ти че знам до стотинка кое колко струва защото съм го плащал. Най голямото перо е наема иначе храната във същите вериги е по евтина от тези в България . Лекциите можеш да си свалиш и разпечаташ безплатно в унивеситета . Библиотеката също безплатно. Можеш да отидаш да учиш и посред нощ стига да имаш желание . Студентите не плащат данъци за апартамента които са си сериозна сума но като почнеш работа не ти е проблем. Можеш да работиш до 20 часа седмично и там също не плащаш защото има минимален приход. Изобщо социализъм :)

А тук Мирко ли, ти ли (или друг от групата ви) спореше, че нямало и не можело да има социализъм (не го бъркам с комунизъм като Мирко. Беше казал, че Хрушчов казал, че на Запад вече са построили комунизма, а той казва социализма. Има и филм по случая. Казва се "Сивите вълци".)

преди 30 минути, bdenkov написа:

Не можеш едновременно да учиш и да работиш. Не става. Време не достига. Или си студент или си работник. Две дини под една мишница се не носят, защото ще паднат. На два стола не можеш да седнеш едвовременно, защото ще се раздалечат и ще седнеш на земята.

Може, защо да не може. По времето на соца мой познат, Атанас Славчев–Стария, учеше студент в Учителския в Кърджали и работеше като хамалин. Завърши института с петици и шестици:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, IvanStr89 написа:

...а в чужбина могат да работят само като миячи на тоалетни чинии.Е да ама не всички работят това.

Никой няма да наеме чужденец, ако може да наеме местен, освен ако работата не е желана от местните или ако ще намери някой да му работи за малко пари. Западно европейците са скрити расисти.

преди 1 час, karadzha написа:

По времето на соца мой познат, Атанас Славчев–Стария, учеше студент в Учителския в Кърджали и работеше като хамалин. Завърши института с петици и шестици

Голямо учене е паднало. Силно се съмнявам за 6-ците без преписване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, karadzha написа:

Може, защо да не може. По времето на соца мой познат, Атанас Славчев–Стария, учеше студент в Учителския в Кърджали и работеше като хамалин. Завърши института с петици и шестици:)

Може наистина ама не навсякъде . И аз съм завършил задочно като работех но това беше преди доста време. В България в момента много хора работят и учат даже на две места едновременно.

преди 4 минути, simtech написа:

Никой няма да наеме чужденец, ако може да наеме местен, освен ако работата не е желана от местните или ако ще намери някой да му работи за малко пари.

Много пропаганда си слушал май. Хората ги интересува какво можеш а не каква националност си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, simtech написа:

Никой няма да наеме чужденец, ако може да наеме местен, освен ако работата не е желана от местните или ако ще намери някой да му работи за малко пари.

Голямо учене е паднало. Силно се съмнявам за 6-ците без преписване.

Е, щом днес пичът е учител и писател, значи не е преписвал. А и аз съм учил в Института и преписването не е шега там. Винаги могат да те хванат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, lsmurf написа:

Може наистина ама не навсякъде . И аз съм завършил задочно като работех но това беше преди доста време. В България в момента много хора работят и учат даже на две места едновременно. Много пропаганда си слушал май. Хората ги интересува какво можеш а не каква националност си.

Не, аз знам езици и имам пряк опит с чужденци. Помня и онова, къде в англия на един работодателя му хвърли кучешка бисквитка. И много други неща. И аз съм расист към тях.
А задочното учене не е учене. И трябва редовно да се учи, а не да се  блее или работи. Един човек щом има капацитет да учи, това трябва и да прави. А не като тук да се чудиш кой край да хванеш или Англия кой кредит да теглиш.

преди 3 минути, karadzha написа:

Е, щом днес пичът е учител и писател, значи не е преписвал. А и аз съм учил в Института и преписването не е шега там. Винаги могат да те хванат.

Добре. И аз пиша. И мога да стана учител. Ние инженерите не ни трябва да учим за учители. Един курс педагогика и готово. Само дето няма да съм добър учител. Нямам търпение и имам саркастичност в излишък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, simtech написа:

Добре. И аз пиша. И мога да стана учител. Ние инженерите не ни трябва да учим за учители. Един курс педагогика и готово. Само дето няма да съм добър учител. Нямам търпение и имам саркастичност в излишък.

Да си учител наистина не е лесна работа, но според мене всеки може да бъде учител или най-малкото да научи друг на нещо стига да знае повече от другия, разбира се. А и един човек колкото и да знае, пак не знае всичко. Днес може да се образоваш и от Нета, ама друго си е от наставник/учител.

Да, иска се малко повече търпение, но по-важно е желанието. На тебе просто не ти се занимава, ама ако имаш деца волю-неволю ще ги учиш и ще направиш добре. Аз не се научих на монтьорлук, щото баща ми не ме научи, но и аз съм си виновен, че не крадях занаята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, simtech написа:

Не, аз знам езици и имам пряк опит с чужденци. Помня и онова, къде в англия на един работодателя му хвърли кучешка бисквитка. И много други неща. И аз съм расист към тях.
А задочното учене не е учене. И трябва редовно да се учи, а не да се  блее или работи. Един човек щом има капацитет да учи, това трябва и да прави. А не като тук да се чудиш кой край да хванеш или Англия кой кредит да теглиш.

Момче легни да се наспиш вече си доста неадекватен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, simtech написа:

Учил задочно за мен не е учил. Работил, докато е учил, вместо да е учил - толкова е учил.
Англичаните се бояха да не ги засипем от летището в Лондон - и аз съм расист към западноевропейци. Просто.

По повод ученето обичам една мисъл на Радичков:

Цитат

Дървото си остава дърво, сто години да ходи на училище, пак нищо няма да разбере със своята дървена глава, макар че то и на училище не ходи.

Чети " Ние врабчетата" може и да научиш нещо.

Работил съм учил заедно а не вместо и знам какво мога без да го разтръбявам като теб из форума. Срам ме е че си колега инженер ако казваш истината.

Англичаните най малко се боят от чужденци Лондон е космополитен град където родените англичани са малцинство. За разлика от теб не са расисти и приемат всеки който е съгласен да живее при тях спазвайки законите на страната и зачитайки останалите . Проблемът е с чужденците не желаещи да го правят.

Някой яко ти е напълнил главата с простотии колко са зли всички чужденци и колко е зле в чужбина. Разправят ги хората които не са успели да се реализират там поради мързел или непригодност . Трудно е да никъде няма лесно но човек работи ли и притежава ли необходимите знания и умения обокновенно успява . Продължаваш  като шопа да седиш пред клетката на жирафа и да казваш "Е такова животно нема "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, lsmurf написа:

... Лондон е космополитен град където родените англичани са малцинство. За разлика от теб не са расисти и приемат всеки който е съгласен да живее при тях спазвайки законите на страната и зачитайки останалите . Проблемът е с чужденците не желаещи да го правят
....Някой яко ти е напълнил главата с простотии колко са зли всички чужденци и колко е зле в чужбина. Разправят ги хората които не са успели да се реализират там поради мързел или непригодност .

Да, в Лондон е пълно с негри и индийци, както и всякаква друга паплач. И докато англичаните пукат, на негрите и индийците им дават домове и работни места. За това идват тук и ми реват колко лошо било там и как се преместил в България, защото тук имало бели и имало по-малка опасност някой негър да шиба жена му в тъмна уличка, докато него го е насякъл със секирата.
Обяснявали са ми великите чистокръвни англичани защо са ИЗБЯГАЛИ от Англия!
А като гледам Фараж и отношението им към българите, хич не са расисти.
В чужбина не е по-добре. Хората не са по-хубави. Просто овчарите са малко по-компетентни. Иначе са същата паплач.
Но, да. Ако не отидеш да подгъзуваш в Англия и да им миеш чиниите, значи не си успял.Поне това си научил твоето дете и си го закарал да учи в Англия, да става човек, нъл?
И да, колега инженер съм ти. И не ме е срам, че съм такъв, не ме е срам от това, което мога. Теб като те е срам, да не си от тия, където казват "Като знам какъв съм инженер ме е страх да отида на доктор"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, simtech написа:

Да, в Лондон е пълно с негри и индийци, както и всякаква друга паплач. И докато англичаните пукат, на негрите и индийците им дават домове и работни места. За това идват тук и ми реват колко лошо било там и как се преместил в България, защото тук имало бели и имало по-малка опасност някой негър да шиба жена му в тъмна уличка, докато него го е насякъл със секирата.
А като гледам Фараж и отношението им към българите, хич не са расисти.
В чужбина не е по-добре. Хората не са по-хубави. Просто овчарите са малко по-компетентни. Иначе са същата паплач.
Но, да. Ако не отидеш да подгъзуваш в Англия и да им миеш чиниите, значи не си успял.Поне това си научил твоето дете и си го закарал да учи в Англия, да става човек, нъл?

Ами моето дете не мие баш чинии а се занимава с оптимизация на компилатори и такива неща ако това въобще ти говори нещо И няма нужда да става човек защото винаги е била такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...