Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Политиците показаха среден пръст на народа


DarkEdge

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Ken написа:

Това е съчинено от някой на халюциногени гъби ми се струва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 355
  • Създадено
  • Последен отговор
преди 3 часа, miro20 написа:

А като цяло за висшето бразование мнението ми е че поне 80 % от университетите тук трябва да се закрият. Отдавна те не са каквото трябва да са

Аз предлагам тебе да те закрием. Понеже си много хубав, умен и незнайно дали въобще бил в университет. Може би те е яд и злословиш за това. Виждаш навсякъде комунисти и крадене на технологии, а единственото нещо, което ти ще оставиш в живота си е лайн@ във форуми.

преди 5 часа, B3M2W0 написа:

Някой да знае нещо , създадено от тях, което да е внедрено в производство и да се продава успешно?

Български уред мери радиацията в Космоса

преди 2 часа, lsmurf написа:

...окопали се муцуни си вземат добри заплати...

Много ги разбирате. Много добри заплати взимат. Събрали се форумните тролове с 4-ти клас завършен да говорят за наука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, simtech написа:

Много ги разбирате. Много добри заплати взимат. Събрали се форумните тролове с 4-ти клас завършен да говорят за наука.

Когато нищо не можеш да възразиш изваждаш на дневен ред обвинението тролове и всичко заспива, а. Между другото ако имаш повече от завършен 4-ти клас изобщо не ти личи да знаеш. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, lsmurf написа:

Когато нищо не можеш да възразиш изваждаш на дневен ред обвинението тролове и всичко заспива, а...

Заслужавате ли повече вие тримката? Освен 4-ти клас знам и 2 чужди езика. Не че се хваля.
Но вие така и не проумяхте, че в БАН хората се опитват да правят нещо - с това вие не може да се похвалите. И за това се искат пари. Не може за наука на държавата да се дава бюджет подобен на тоя за уличните кучета.
До там се стигна, че обсерваторията в Рожен е заплашена от закриване, също както и закриват метеорологични измервателни станции на НИМХ.
Хората нямат пари да си платят тока и отоплението, средната заплата в БАН е с 300лв под тая в страната, а вие тук смеете само да хокате.
Ти пробвал ли си да развиваш наука с 500лв заплата, бюджет за наука колкото единият сарай на Доган и оборудване на 40-50 години? И въпреки всичко се чува за нови открития. Наши разработки летят в Космоса. С тоя бюджет и това отношение тези постижения са направо чудо.
Да, не просто тролове. Ами нагли тролове. Дерзай. Не бъди трол. Ако си мислиш, че в БАН са милионери, отиди и ти там да работиш, да забогатяваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, simtech написа:

Заслужавате ли повече вие тримката? Освен 4-ти клас знам и 2 чужди езика. Не че се хваля.
Но вие така и не проумяхте, че в БАН хората се опитват да правят нещо - с това вие не може да се похвалите. И за това се искат пари. Не може за наука на държавата да се дава бюджет подобен на тоя за уличните кучета.
До там се стигна, че обсерваторията в Рожен е заплашена от закриване, също както и закриват метеорологични измервателни станции на НИМХ.
Хората нямат пари да си платят тока и отоплението, средната заплата в БАН е с 300лв под тая в страната, а вие тук смеете само да хокате.
Ти пробвал ли си да развиваш наука с 500лв заплата, бюджет за наука колкото единият сарай на Доган и оборудване на 40-50 години? И въпреки всичко се чува за нови открития. Наши разработки летят в Космоса. С тоя бюджет и това отношение тези постижения са направо чудо.

Не съм казал че не трябва да се отделят пари за наука а че е необходимо първо да се реформира системата и после да се наливат пари . В противен случай парите ще потънат както потъват в нереформираната здравна система а България е на второ място по смъртност в света . Преди страните в които се води война . Същото се случва и с образователната система и със системата за сигурност.

Браво че знаеш два чужди езика но вземи че ги ползвай малко прочети тук - там ограмоти се малко и най - важното мисли с главата си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, lsmurf написа:

парите ще потънат както потъват в нереформираната здравна система...

А пък здравната система в САЩ или Англия като е реформирана е цъфнала и вързала. В Англия умираш в чакалнята на спешното и никой няма да ти обърне внимание.
Понеже знам чужди езици, ето ти я реформираната система в Англия:

Цитат

Shock 250% rise in patients waiting more than 4 hours in A&E:
Six-month total soars by 146,000 - as Labour says crisis is worst in 20 years
In just one week, 20,000 more face long delays than the same time last year.
ONE IN EVERY THREE PATIENTS NOW WAITING FOUR HOURS OR MORE.


А вие тук се оплаквате за 40 минути линейка. А как ти се вижда 4 или 8 часа за спешна помощ?
------
Мед ви тече от устата като плюете България и хвалите запада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, simtech написа:

А пък здравната система в САЩ или Англия като е реформирана е цъфнала и вързала. В Англия умираш в чакалнята на спешното и никой няма да ти обърне внимание.
Понеже знам чужди езици, ето ти я реформираната система в Англия:

Първо не знам какво общо имат посочените две здравни системи с темата . Човек можеш ли да осъзнаеш факта че сме втори в света по смъртност след Лесото ами си тръгнал да се сравняваш с САЩ и Великобритания.

Не зная как е в САЩ, но от Великобритания имам преки наблюдения - не можем да ги стигнем още 100 години. Внимание пълни изследвания защото си отишъл при лекаря с обикновена настинка и накрая успокоителни приказки и си тръгваш с безплатно лекарство . И това е за европейски гражданин невнесъл и една стотинка в тяхната здравна система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, ExaFlop написа:

И къде да се твори наука без пари

Съвсем прав си-без пари нищо не става. Но ние сме малка и бедна държавица, изключено е да се субсидира абстрактна научна работа. Тук, за всеки инвестиран лев ако не се връщат два, значи е вятър работа. А там , година след година, се отчитат разни фалшиви трудове, по които са изхарчени милиони, и които за нищо не стават. На този свят богат се става, като продаваш успешно това, което произвеждаш. Между другото, този принцип важи за всички области на живота, и колкото по-бързо разни си изчистят социализЪМА от главите , толкова по-добре. На тях им идва много добре да си живеят като царе, а всички да им плащат. Все по-няма да има чалъм за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, lsmurf написа:

Първо не знам какво общо имат посочените две здравни системи с темата . Човек можеш ли да осъзнаеш факта че сме втори в света по смъртност след Лесото ами си тръгнал да се сравняваш с САЩ и Великобритания....Не зная как е в САЩ, но от Великобритания имам преки наблюдения - не можем да ги стигнем още 100 години.

Аз мога да чета с разбиране на английски. Наглите лъжи ги казваш ти, защото тази статия е от един от най-големите английски ежедневници.
Behold! The BETTER ENGLISH HELTH CARE SYSTEM. ORYSERIUS?
Относно смъртността - а може и да сме марсианци, ако вярваш на жълтата преса. Критичното ти мислене е на нулево ниво.
Втори по смъртност сме заради толкова много емигриралите хора, които тях не ги лови системата. И факта, че сме застаряващи. Всички от Европа страни са някъде из първите места в класацията. На последни са страни от третия свят, които не знаят какво значи презерватив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, lsmurf написа:

Не съм казал че не трябва да се отделят пари за наука а че е необходимо първо да се реформира системата и после да се наливат пари . В противен случай парите ще потънат както потъват в нереформираната здравна система а България е на второ място по смъртност в света . Преди страните в които се води война . Същото се случва и с образователната система и със системата за сигурност.

 

Какво точно да се реформира?От 27г. чувам само за реформи и как трябвало да се реформира всичко,а никой не казва как това ще стане.И защо според теб реформа на нещо трябва да е равно на по-добро?Толкова години само ни реформират, а в реалност нещата са по-зле.Пример е  здравеопазването,нали онзи Москов го реформира 2г.Образователната система се реформира години на ред с идея за пълното и унищожаване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Любо написа:

Какво точно да се реформира

Работата е много проста-всичко, което не носи приходи, си отива незабавно. Но понеже с подобно действие ще се засегнат много интереси, и е  много трудно да се реализира. Нали Герб си отива, защото не можа да промени нищо в най-важните области от живота. Нито в съдебна система, нито в полиция. Едни топлофикации не могат да бъдат накарани да скубят незаслужено милиони хора чрез гадния закон за дяловото разпределение. Безброй народ иска да си живее добре, да работи малко и лошо, и някой да му плаща за това. Подобна постановка е сигурен път за все по-дълбоки кризи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, ExaFlop написа:

 

Политиците подминаха резултатите от референдума и си гласуваха по 11 лева на човек за година. Скромната сума е 35 млн. лева.
И НЕ дадоха на БАН 10млн. лева.

 

То да е за първи път, но - що ле се ловим на игрите им като шарани!?!

преди 7 часа, =Ivan= написа:

Боклуци,ама ние сме си виновни щото ги търпиме.

Дааа и поради тази причина пак ще си гласуваме за същите на предсрочните избори с приложени всевъзможни оправдания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, B3M2W0 написа:

Работата е много проста-всичко, което не носи приходи, си отива незабавно. Но понеже с подобно действие ще се засегнат много интереси, и е  много трудно да се реализира. Нали Герб си отива, защото не можа да промени нищо в най-важните области от живота. Нито в съдебна система, нито в полиция. Едни топлофикации не могат да бъдат накарани да скубят незаслужено милиони хора чрез гадния закон за дяловото разпределение. Безброй народ иска да си живее добре, да работи малко и лошо, и някой да му плаща за това. Подобна постановка е сигурен път за все по-дълбоки кризи.

Никак не е просто.Здравните и образователни институции не са предприятия от които да се очаква да носят приходи,по-скоро не бяха такива понеже здравеопазването леко се поизкриви в това отношение.Това са държавни институции с едно единствено задължение да са в услуга на народа.Да се върнем преди 89г. тогава какво ни беше на здравеопазването ,на образованието и др.Отиваш на лекар и те лекува,толкова е просто.Отиваш на училище и те учат.Безплатно!Нещо което работи добре не се пипа ,аз така знам,но....Съдебната система се наглася според властта,това е ясно и на децата.Промени там ако се смени системата е възможно.В полицията е същата работа.Топлофикация не е такъв проблем,да има проблем ,но той е равно разпределен между ползващия и предоставящия услугата,защото масата длъжници не си плащат парното години на ред след което реват ,че ги съдят.И аз ако не си платя тока,телефона,интернета,водата и др.ще ме осъдят и са в правото си.Понеже обаче парното не го спират след неплатена месечна сметка то се натрупва във времето и след това рев.Спират му парното понеже му е скъпо на месец за плащане и цъка сметки за ток по 200лв зимата което му е по-изгодно,съвсем невярно просто си плаща тока защото иначе ще го спрат ,такива образи колкото щеш из кварталите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Любо написа:

Пример е  здравеопазването,нали онзи Москов го реформира 2г.

Чудесен пример . Ако някой си мисли че да се третират болните като бандити като им се вземат отпечатъци е адекватно , аз не мисля така.

Какво ни казват с това че документа ни за самоличност не е достатъчно сигурен ? И ако наистина са предотвратили злоупотреби за 15 милиона за месец което означава 180 милиона за година.

Питам аз колко хора са влезли в затвора за такива огромни злоупотреби . Къде е била здравната каса като ги е допуснала , къде е било министерството и министъра ? И не е ли редно вместо да се прави на герой да замине в затвора за безстопанственост ?

Та мисля си че ако почнем да задаваме подобни въпроси може да започне да се прави истинско реформиране на системата а не имитации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, lsmurf написа:

Чудесен пример . Ако някой си мисли че да се третират болните като бандити като им се вземат отпечатъци е адекватно , аз не мисля така.

Какво ни казват с това че документа ни за самоличност не е достатъчно сигурен ? И ако наистина са предотвратили злоупотреби за 15 милиона за месец което означава 180 милиона за година.

Питам аз колко хора са влезли в затвора за такива огромни злоупотреби . Къде е била здравната каса като ги е допуснала , къде е било министерството и министъра ? И не е ли редно вместо да се прави на герой да замине в затвора за безстопанственост ?

Та мисля си че ако почнем да задаваме подобни въпроси може да започне да се прави истинско реформиране на системата а не имитации.

Каквото и да се прави,то трябва да е от разбиращи,можещи и най вече с акъла си хора.Москов не е от тези ,както се видя,като много други в годините назад разбира се,но той ги надскочи всички по всички параграфи.Аз нямам идея изобщо възможно ли е някога да станем нормална държава,кога ще живеем по правилата-законите и ще се спазват от всички ,а който не иска да си понася отговорността.Проблема освен в политиците ни е и в самите нас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, ExaFlop написа:

 

Политиците подминаха резултатите от референдума и си гласуваха по 11 лева на човек за година. Скромната сума е 35 млн. лева.
И НЕ дадоха на БАН 10млн. лева.

 

И мен ме потресе това. Бруталност и безочие, нямам думи...Не, престъпление е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте драги потребители, спите ли? Българина е много търпелив, за съжаление. По форумите и във Фейсбук сме герой а в живота мишки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Димитър Тошев написа:

Здравейте драги потребители, спите ли? Българина е много търпелив, за съжаление. По форумите и във Фейсбук сме герой а в живота мишки.

Това е така защото всеки чака "спасителя".Голямата част от народа ни още смята ,че ще се появи някой и с магическа пръчка ще замахне и ще станем по-добре от швейцарците.Народа ни е заспал,също както спеше по време на приватизацията така и по времето след това та до ден днешен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php?topic=20242.0

Как е лу*м*п*е*н пролетарията , празнува ли ? Хайде , че е време да плащате по 10 000 000 000 в брой не чрез Стокообмен , на месец по 360 лева от всяко Българско семейство това е 2014 година . Справка Стокообмен България - Русия НСИ , няма такъв Просто Русия източва парите на Българите в брой за горива . А самата Русия чрез Стокообмен не в брой си набавя горива от Иран . И България може чрез Стокообмен да си набавя горива от много места . Но нали ,Те финансират Русофилите това е най долната измет да предаде децата си , да предаде дедите си да крае , лъже и убива това е Русофил от циганите са по долу те не предават свои , лумпен пролетарията и др ., за да ТОЧАТ ПАРИТЕ на Българите . Така се Фалира Държавата България , няма нужда от стоки за Стокообмен в такива мащаби  няма и съответно работа и пари всичко което влиза в Държавата от работещите в чужбина Българи и каквото получим от ЕС отива в брой в Русия . Ха честито плащайте на Руснаците и техните посредници . Да не говорим , че с нашите пари изкопуват имотите по морето и земята ни , а ние слогуваме . България не рекламира курортите ни никъде в богатите държави за да има за Руснаците и Русофилите да вървят комисионните .

http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-carvuli/54427-bez-chervenata-armiya-toshko-steshe-da-pase-patki-v-pravetz-a-evgeniya-da-e-shivachka-v-busmantzi.html}

Точно и ясно написано!Така е било!Свекър ми е бил в тези списаци,за безследно изчезнали!Спасява го това,че отива на фронта!Имали са магазин,за платове и оръжие!Всичката стока е конфискувана от комунистите!Правят и обиск в къщи,вземат и чеиза на свекърва ми!А моят дядо е преминавал река Дунав с лодка,когато в тяхната къща са се настанявали руснаците,да ядат и пият!Имал е две дъщери и ги е прехвърлял с лодка,за да не бъдат изнасилени от руснаците!Казвал ми е,че като се напият стават жестоки!Така е опазил майка ми и леля ми!Има и още безчинства на руснаците и комунистите,но не ми се пише сега по вече!Цял живот бяхме преследвани,защото за тях сме били кулаци!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bdenkov написа:

http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php?topic=20242.0

Как е лу*м*п*е*н пролетарията , празнува ли ? Хайде , че е време да плащате по 10 000 000 000 в брой не чрез Стокообмен , на месец по 360 лева от всяко Българско семейство това е 2014 година . Справка Стокообмен България - Русия НСИ , няма такъв Просто Русия източва парите на Българите в брой за горива . А самата Русия чрез Стокообмен не в брой си набавя горива от Иран . И България може чрез Стокообмен да си набавя горива от много места . Но нали ,Те финансират Русофилите това е най долната измет да предаде децата си , да предаде дедите си да крае , лъже и убива това е Русофил от циганите са по долу те не предават свои , лумпен пролетарията и др ., за да ТОЧАТ ПАРИТЕ на Българите . Така се Фалира Държавата България , няма нужда от стоки за Стокообмен в такива мащаби  няма и съответно работа и пари всичко което влиза в Държавата от работещите в чужбина Българи и каквото получим от ЕС отива в брой в Русия . Ха честито плащайте на Руснаците и техните посредници . Да не говорим , че с нашите пари изкопуват имотите по морето и земята ни , а ние слогуваме . България не рекламира курортите ни никъде в богатите държави за да има за Руснаците и Русофилите да вървят комисионните .

http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-carvuli/54427-bez-chervenata-armiya-toshko-steshe-da-pase-patki-v-pravetz-a-evgeniya-da-e-shivachka-v-busmantzi.html}

Точно и ясно написано!Така е било!Свекър ми е бил в тези списаци,за безследно изчезнали!Спасява го това,че отива на фронта!Имали са магазин,за платове и оръжие!Всичката стока е конфискувана от комунистите!Правят и обиск в къщи,вземат и чеиза на свекърва ми!А моят дядо е преминавал река Дунав с лодка,когато в тяхната къща са се настанявали руснаците,да ядат и пият!Имал е две дъщери и ги е прехвърлял с лодка,за да не бъдат изнасилени от руснаците!Казвал ми е,че като се напият стават жестоки!Така е опазил майка ми и леля ми!Има и още безчинства на руснаците и комунистите,но не ми се пише сега по вече!Цял живот бяхме преследвани,защото за тях сме били кулаци!

Омразата ще те изяде съвсем.Помисли над това!

Ако небяха така омразните от теб руснаци още да си турски роб ,както и всички ние.Да не ни освободи от турско робство сащ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 54 минути, Димитър Тошев написа:

Здравейте драги потребители, спите ли? Българина е много търпелив, за съжаление. По форумите и във Фейсбук сме герой а в живота мишки.

Българинът освен да гласува за БКП, ДПС, ГЕРБ друго не може. Как не им омръзна тая плоча? Явно печелят нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, acnekt написа:

 

Българинът освен да гласува за БКП, ДПС, ГЕРБ друго не може. Как не им омръзна тая плоча? Явно печелят нещо.

Не са само тези партии,всички са еднакви до една са в политиката само с една цел ,лично облагодетелстване.Някой печелят като си продадат гласа,други от това че техни хора ще лобират в техен интерес,голямата част  от народа печели един гол .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Любо написа:

Омразата ще те изяде съвсем.Помисли над това!

Ако не бяха така омразните от теб руснаци още да си турски роб ,както и всички ние.Да не ни освободи от турско робство сащ?

Кой и как и защо разкъса българската плът. Проговарят секретните руски договори!

.http://istinata.bg/?p=62

Егати наглите типове! Откраднали са ни държавния архив като трофей! Пък иначе непрекъснато тръбят и лъжат за някакво "освобождение" и искат благодарност!

ПИСМО ДО ВАНКА С ТАНКА: 

Пиша ти от Плевен, драги Ванка. 
Помниш ли кагда пришол със танка? 
Беше млад, но се държеше мъжки. 
Зарази семейството ми с въшки… 

Взе на мама златните пендари 
и дори галошите ми стари. 
Помниш ли, как кушаше картошки? 
Наконец забърса три кокошки. 

После си преспал със какa Сия 
и изпил си всичката ракия. 
А след време чухме и мълвата, 
че си гръмнал тате във главата! 

Длъжен бях да те обичам, Ваня. 
Даже кръстих дъщеря си Маня. 
Залъкът си давахме насила 
на Русия – тая дива сила. 

После цели девет петилетки 
грабихте уран и руди редки. 
Грабихте и жито, папироси… 
Зарад тебе ходим голи-боси! 

Дружбата ни беше “свята”, “чиста”. 
Ние всички хранехме танкиста. 
А пък ти ни пазеше със танка 
и ни взе последната луканка… 

Пазеше и немците, и чехите. 
Ние тук възпявахме успехите. 
С паметник стърчиш ни на главата 
и скверниш небето и земята.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, bdenkov написа:

Имал е две дъщери и ги е прехвърлял с лодка,за да не бъдат изнасилени от руснаците!Казвал ми е,че като се напият стават жестоки!Така е опазил майка ми и леля ми!Има и още безчинства на руснаците и комунистите,но не ми се пише сега по вече!Цял живот бяхме преследвани,защото за тях сме били кулаци!

Май не си бил много наясно с реда и заповедите в съветската армия за подобен род провинения! Стига си представял нещата на толкова черен фон и чак на лична драма го обърна.
Иначе и българската армия доста си е поебала в Сърбия ама това е друга тема. На нас ни е било разрешено.
Тука сте няколко ника на едната си ръка ви броя само евтина пропаганда срещу Русия бълвате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...