Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Наскоро приятелче ми подари един компютър с много специфичен проблем, за който не спомена нищо (все пак е подарък, едва ли ще е хубав :D). Както и да е, проблемът е следния: -> след като изключа компютъра, без значение дали е от power бутона или с windows-a, минават има няма 5 секунди и се пуска отново автоматично - без аз да го докосвам... Сякаш го рестартирам, но не е така. Спрял съм всичките неща от биоса, които могат без мое участие да пускат компа. Пробвах да разкача всички периферни устройства от ПС-то, като го оставих само с захранващ кабел и пак не става. Какъв може да е проблемът според вас?

Дъното е Аsus P5QL PRO

•  

basuspotqel.jpg

Редактирано от Nikolla Mitkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно кабела който свързва стартиращия бутон към дъното има някакъв проблем и сам дава импулс на дъното да се включи компа.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Nikolla Mitkov написа:

(все пак е подарък, едва ли ще е хубав :D).

Това въобще не е вярно... Явно си свикнал все такива подаръци да получаваш, защото си свикнал да живееш в такава среда...

Предполагам компютъра си е стар...

Иначе очевидно нещо причинява въпросния проблем, отново най-вероятно настройка на операционната система или BIOS... Възможно е и да има хардуерен проблем, който причинява това... Най-простото и утвърдено решение е спирането на захранването от ключа... Остава да се претърсят настройки и да се открие, причината за това нещо... Почти съм сигурен, че реално проблема далеч не е сериозен...

преди 1 минута, Bubbles написа:

Вероятно кабела който свързва стартиращия бутон към дъното има някакъв проблем и сам дава импулс на дъното да се включи компа.

Това също е вероятност, но има и много други...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Аз съм на същото мнение. Отвори кутията и разкачи кабелите на бутоните за кутията. Ако не знаеш после къде кой да закачиш си направи някаква схема или снимаи за да може после пак да ги сложиш както са си. След което изгаси машината и изчакаи да видим ще се включили пак :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Blue Ray написа:

Това също е вероятност, но има и много други...

Най-лесно ще провери като разкачи кабела на power бутона и reset бутона.

П.П. Пробвай да ресетнеш BIOS. Направи късо на тези jumper-и.

5513e87.jpg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето случи виновник затова е захранването. Ако имаш възможност тествай с друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори ☺ След малко ще пробвам вашите предложения и ще видим, дали ще се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, niki292002 написа:

Провери да не са разменени

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и абсурдно да звучи - може да е от OS-то, тъй като и на мен преди 7-цата ми правеше такива проблеми. Спираш/рестартираш го и след няколко секунди пак се включва.

Решението ми беше shortcut на иконата за изключване -> Дясно копче на мишката върху background-a -> New -> Shortcut

Пишеш shutdown /s /t 0 запаметяваш и изключваш от тази икона за проба. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, niki292002 написа:

П.П. Пробвай да ресетнеш BIOS. Направи късо на тези jumper-и.

5513e87.jpg

Благодаря ти, адаш! За никулден шарана е от мен ;)

Освен на адаша искам да благодаря на всеки един от вас за дадените алтернативи. Просто сте уникални...много ви благодаря. Изключително много оценявам вашите мнения по въпроса (не си мислите, че ми е все тая). Бъдете все така съпричастни към нуждаещите се (като мен), и ако не се срещнем из форума отново - весели празници ви желая :)))

Лека вечер :)  

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.