Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпроса ми е, как мога да направя така, че когато пусна компютъра и при зареждането на Windows-а да се пускат програми, които си избера аз.

Принципно зная как става, но някои от програмите нямат такава опция от настройките им, а сигурно може да се направи и без такава опция от настройките.
Става на въпрос за Google Chrome, а и кой знае може да ми потрябва и за други програми.. 

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натисни бутона Start (ако не е Windows 7, кликни с десен бутон по Start бутона), избери Run и напиши shell:startup и кликни ОК. В отворения прозорец с влачене с десен бутон пусни иконата на програмата, която искаш да се стартира със системата. Като завлечеш иконката и пуснеш избери Create shortcut here.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, ExaFlop написа:

Натисни бутона Start (ако не е Windows 7, кликни с десен бутон по Start бутона), избери Run и напиши shell:startup и кликни ОК. В отворения прозорец с влачене с десен бутон пусни иконата на програмата, която искаш да се стартира със системата. Като завлечеш иконката и пуснеш избери Create shortcut here.

Това ми трябваше. Много благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, XYconstant написа:

CTRL + SHIFT + ESC -> Startup tab

И как ще добави там елемент?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма част от програмите са там. Може и да са Disabled-нати, но фигурират и подлежат на корекции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът пита как да добави, а не как да забрани.

Иначе може да се търсят (добавят/премахват) в регистратурата в следните ключове:

• HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run.
  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run.

А за еднократно стартиране  - тук:

• HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce.

А изключените записи са в подключ (например от autoruns са в ключ Disabled, който е подключ на някой от горните два ключа)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.