Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам неприятности с гореспоменатата USB звукова карта.Ползвам я една година.Всичко си беше ОК.Но в  един момент спря да работи.На лицевия и панел има бутон,който като се натиска променя изходите и-слушалки ,тонколони и spdif ,като съответно си има три диодчета които показват в какъв режим работи.Забелязах,че диодчето указващо режим на работа тонколони  свети с мигаща сетлина/преди светеше с постоянна/.При опит да сменя режима,се чува двойно прещракване/преди се чуваше еднократно/за секунда светва другия режим и отново започва да свети диода на режим тонколони.Чудех се какво да правя,чудех се и реших да и преинсталирам драйвърите.Само че когато започнах да ги инсталирам на ново,ми изскочи съобщение,да си включа аудио картата/а тя си беше включена/. Погледнах в диспечера на устройствата-няма я....Това става на лаптоп с Уиндолс 8,1.Имам и още един-със седмица.Опитах да я инсталирам на него.Същата история,за да сложа драйвъра се иска картата да е включена...... Уиндолса пък ми изкарва съобщение,че съм включил повредено USB устройство.

Изпратих я на търговеца от който я купих.След седмица ми се обади,че е оправена .Днес я получих обратно.Пускам я -пак същата история.Звъннах аз във фирмата.Обясних им как стоят нещата.Те ми казаха,че са я пращали при вносителя на Асус,тествана била,работела....Аз съответно се вкиснах,напомних им,че дори не са ми пратили протокол кой и какво е тестват...обичайните истории,когато гаранционна стока се развали.

Обаче се замислих,че може би и да не ме лъжат,знае ли човек.

Имам и още един стар лаптоп. С Уиндолс 8,1 е. Реших да опитам и на него.Включих картата.Този синия индикатор дето мигаше при включване в другите лаптопи,сега си светеше с постоянна светлина.Драйвърите се инсталираха,включих и тонколоните-музиката гърми....

Веднага се прехвърлих на лаптопа ,на който беше инсталирана първоначално.Викам си,зацепи правилно тази карта,може да се оправила..да ама не.Пак не се разпознава.Направих чиста инсталация на Уиндолса с надеждата нещата този път да се получат-не става и не става.

Единственото нещо което ми идва на ум е,че двата лаптопа които не могат да разпознаят аудио картата са с USB 3,а този,на който тръгна е с USB 2. Не знам това дали има някакво значение.

Просто не знам какво да правя.

Да я пращам пак на ремонт-пак ще ми я върнат и ще кажат че е на ред.

Редактирано от Свилен Т (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква мисъл. След като картата работи на друга машина, значи проблема не е в нея. Щом не тръгва в USB 3.0 порт вероятно или не го поддържа или не са инсталирани драйвери за него. Марка и модел на компютъра към който имаш проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа на който работи повече от година без проблем е Asus G771.

А другия на който не можа да тръгне е Lenovo x220.

Подкарах я на HP6530b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS на проблемния лаптоп и задай USB 3 да се разпознава като USB 2.0

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нищо не пречи да опитам,само че не знам дали биоса има такава функция.Ще проверя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Свилен Т написа:

Лаптопа на който работи повече от година без проблем е Asus G771.

А другия на който не можа да тръгне е Lenovo x220.

Подкарах я на HP6530b

Драйвери за чипсет и за USB 3.0. Има ли инсталирани на проблемната машина????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента не съм слагал никакви драйвъри с изключение на драйвърите за видеокартата.Лаптопа работи с уиндолските драйвъри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле да уточняваш нещата:

преди 5 часа, Свилен Т написа:

Лаптопа работи с уиндоуските драйвъри.

Кой лаптоп? Проблемният? При възникване на проблема някакви актуализации на Windows инсталирани ли са?
Някакъв страничен софтуер инсталиран ли е преди възникване на проблема?
Пробвай от диспечера на устройства да деинсталираш всички USB контролери (без да изтриваш файловете им) и да рестартираш компютъра.
Провери и за по-нова версия на драйвъра:
https://www.asus.com/Sound-Cards/Xonar_U7/HelpDesk_Download/

ПП Гледам много хора имат проблеми с това устройство:
http://www.alsa-project.org/main/index.php/Xonar_EEPROM_Failure

Провери настройките на захранването:
Go to advanced power settings and then do this: under "sleep tab" - Disable hibernate, disable "allow hybrid sleep". Under "USB settings" - Disable "USB selective suspend setting"

http://www.vistax64.com/tutorials/63567-power-options-sleep-mode-problems.html
Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди два месеца имах абсолютно същия проблем с тази звукова карта. Върнах я на търговеца и ми я подмениха с нова.Мисля,че е хардуерен проблем и следва да бъде ремонтирана/подменена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих хибернацията-беше забранена.

Деинсталирах контролерите-пак без ефект.

на 3.12.2016 г. в 5:43, ExaFlop написа:

Провери и за по-нова версия на драйвъра:
https://www.asus.com/Sound-Cards/Xonar_U7/HelpDesk_Download/

По време на инсталацията на драйвъра  се извършва хардуеърна проверка и ми се напомня да включа/включеното/устройство и инсталацията се прекратява.То така всъщност разбрах,че картата не се разпознава от комютъра.

на 3.12.2016 г. в 5:43, ExaFlop написа:

ПП Гледам много хора имат проблеми с това устройство:
http://www.alsa-project.org/main/index.php/Xonar_EEPROM_Failure

Вероятно има значение,че моята е с USB интерфейс,статията е за PCI.

На 90 процента съм убеден,че проблемът е в аудио картата,а не в моите лаптопи.Въпросът е как да го обясня на търговеца/сервиза.При положение,че работи в определени  случаи-отговорът от тях ще е,че картата е наред.Дори на техните компютри може наистина да работи.Мисля през идната седмица да я тествам на всеки компютър който ми попадне пред очите,да си доизясня още малко ситуацията.

PS  Нещата се изясниха според мен.Поразрових се из рускоезичния Интернет-там  е пълно със случаи на подобни  на моя.Явно тази звукова карта има живот 10-12 месеца.... в този форум се обсъжда проблема

То сега като се замислих-преди да откаже напълно картата,се е случвало да изчезва звука,но аз просто и вадех кабела и го включвах на ново.Мислех си че е банално "забиване" и през ум не ми е минавало,че всъщност УСБ контролера почва да "умира".... и съответно не съм имал причина за тревога.

По интересно е,че представителите на Асус в БГ  е невъзможно да не са запознати с проблемите този  модел/колкото и малки продажби да имат/.

С две думи сега проблемът ми  не е дали картата е изправна или не,а дали търговецът от който я купих ще се окаже коректен или ще почват безкрайни разправии....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОХХХХ,вече не знам на ......  си ли да вярвам или на тъпана ???

Днес ми върнаха картата със заключение,че работи безпроблемно,тествана на две дъна-Асус и Гигабайт,поддържащи...... Core™ 2 Duo / Intel® Pentium® D .И то при положение,че изрично съм им споменал,че картата работи на стари лаптопи с такива дъна,а на по- нови не може да бъде разпозната.

Не знам вече как да се разправям с тия хора....

Ще им пратя тези клипове,може да им просветне за какво им говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.