Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Какви са изисквания за 4K филмите да се гледат? Параметрите на лаптопа са в описанието...Преглеждах в интернет и е нереално i7 или Xeon ти сериозно ли? За нормално върване като HD & Full HD какви са Specs?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

стария телевизионен стандарт беше на 800пиксела по хоризонтала и 600 по вертикала, което се равнява на разделителна способност от 400 вертикални линии и 300 хоризонтални
това е теоретичното положение на стандарта
4К стандарта се нарича така щото са 4000 пиксела по хоризонтала, което позволява разделителната способност да е 2000 вертикални линии
същото се отнася за 8К стандарта

та според теб, какво е необходимо за да можеш да гледаш с такова качество?

:wink12:

пс

2160p, означава, броя на пикселите по вертикала

Ново Bitmap изображение.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

resolutions_0.jpg

Industry Support for 4K

There are 2 ways of delivering 4K content, HDMI and DisplayPort.

A) HDMI

The current HDMI 1.4 standard only has bandwidth for 4K at 30hz. HDMI 2.0 will add support for 4K at 60Hz. Details should become clearer in late 2013. There are a few TVs on sale today that support 4K @ 30Hz through HDMI.

B) DisplayPort 1.2

DisplayPort can support 4K @ 60Hz using Multi-Stream Transport(MST). The graphics card provides signals for multiple displays but these are multiplexed on a single cable. Computer monitors such as the ASUS PQ321Q 31.5-in 4K 60 Hz Tiled Monitor take input using this format.

http://4k.com/news/kind-hardware-pc-really-need-4k-resolution/

Core i7 /Xeon  е изискването за обработка на 4К видео.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, дръндю написа:

въх къф евтин телевизор 8К

https://kaldata.com/article-84632.html

добра е цената на телевизора това дали е на примоция:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Charlie_Harper написа:

Какви са изисквания за 4K филмите да се гледат? Параметрите на лаптопа са в описанието...Преглеждах в интернет и е нереално i7 или Xeon ти сериозно ли? За нормално върване като HD & Full HD какви са Specs?

Заиграха те нещо ... Процесора няма да те спъва. Видеото се товари повече и трябва да е с повечко памет за да върви.  Над 1ГБ задължително и да е малко по бързичка. Твоята може и да се затормози. Имаш го лаптопа все пак. Не върви ли 4к? Видео обработка е друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 27 минути, eminem_vr написа:

Заиграха те нещо ... Процесора няма да те спъва. Видеото се товари повече и трябва да е с повечко памет за да върви.  Над 1ГБ задължително и да е малко по бързичка. Твоята може и да се затормози. Имаш го лаптопа все пак. Не върви ли 4к? Видео обработка е друго.

и аз гледам филми 4К на лаптопа с 1280 пиксела по хоризонтала, ама нали се сещаш, че това не е 4К картина

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, дръндю написа:

и аз гледам филми 4К на лаптопа с 1280 пиксела по хоризонтала, ама нали се сещаш, че това не е 4К картина

Е те това се чудя. 

Каква е идеята на въпроса след къто въпростият лаптоп нито има дисплей 4к, нито как да го прати такъв сигнал където и да е. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, pconline написа:

Е те това се чудя. 

Каква е идеята на въпроса след къто въпростият лаптоп нито има дисплей 4к, нито как да го прати такъв сигнал където и да е. 

а кажи де:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, pconline написа:

нито как да го прати такъв сигнал

HDMI има, но не се знае коя версия е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4к,всичко добре ,но от къде филми ще намира за да го гледа?В youtube не е 4к,там работата е малко като преди години с dvd плейърите дето през hdmi излизало конвертиран full hd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

HDMI има, но не се знае коя версия е.

Вярваш ли, че с тоя бюджетен процесор и при положение, че са спестили гигабитовата мрежа са сложили HDMI поддържащ 4к?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не да вярвам - сигурен съм, че няма поддръжка това лаптопче.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4K филми има в замундата. Имам HDMI кабел, но не знам защо ми е само на Full HD, а видео картата поддържа до 2K? Как да разбера, какъв е кабела- дали е 1.4а/б-2.0?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Charlie_Harper написа:

4K филми има в замундата. Имам HDMI кабел, но не знам защо ми е само на Full HD, а видео картата поддържа до 2K? Как да разбера, какъв е кабела- дали е 1.4а/б-2.0?

Виж сега ,ако монитора ти не е 4к няма изобщо никакъв смисъл от това да плейваш 4к видео,не за друго просто няма да гледаш 4к.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Charlie_Harper написа:

а видео картата поддържа до 2K

И след като сте убеден, че картата ви поддържа половината коя ще гледате горната/долната, лявата/дясната или по диагонал ше ги разцепите или ше впрегнете още един те такъв лаптоп та белким се справят с цялото 4к? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, pconline написа:

И след като сте убеден, че картата ви поддържа половината коя ще гледате горната/долната, лявата/дясната или по диагонал ше ги разцепите или ше впрегнете още един те такъв лаптоп та белким се справят с цялото 4к? 

Проверих в интернет, не съм убеден, че поддържа 2K. Сутринта качих филма на флашка, но като пусна филма излезе надпис: Неподдържан аудио формат 

нещо такова беше и нямаше звук и на други 4K филми ми е излизало. С HD и Full HD качество не ми излиза надписа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Charlie_Harper написа:

Проверих в интернет, не съм убеден, че поддържа 2K. Сутринта качих филма на флашка, но като пусна филма излезе надпис: Неподдържан аудио формат 

нещо такова беше и нямаше звук и на други 4K филми ми е излизало. С HD и Full HD качество не ми излиза надписа

Звукът няма нищо общо с видеото. В най-честият случай са си два различни потока в един контейнер. И появата на съобщението за звука не е свързано с качеството на видеото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Charlie_Harper написа:

Всички в тази тема се опитват да ви обяснят, че това което искате да направите няма как да се случи и се задоволете с HD ако го гледате на лаптопа, и FullHD ако го гледате на телевизор поддържащ сътветния стандарт. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Звукът няма нищо общо с видеото. В най-честият случай са си два различни потока в един контейнер. И появата на съобщението за звука не е свързано с качеството на видеото.

Тогава защо ми изкарва надписа и няма звук? От какво е?

преди 1 час, pconline написа:

Всички в тази тема се опитват да ви обяснят, че това което искате да направите няма как да се случи и се задоволете с HD ако го гледате на лаптопа, и FullHD ако го гледате на телевизор поддържащ сътветния стандарт. 

Телевизора поддържа 4K, лаптопа HD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Charlie_Harper написа:

Телевизора поддържа 4K, лаптопа HD

Значи се опитвате да пълните плувен басейн с пробита кофа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, sten90 написа:

Значи се опитвате да пълните плувен басейн с пробита кофа.

Не Ви разбрах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста телевизори не поддържат DTS и вероятно на това се дължи съобщението.

Това значи че видеото ще върви без звук а не че няма да тръгва.

пс. Няма как да изкараш такъв сигнал от лаптопа не се мъчи повече.

Принципно дори да можеше хардуера идва слаб. Трябва ти видеокарта от типа на GTX 950 разбирай с хардуерна поддръжка за да разтовари процесора

и пак ме съмнява да стане със Пентиум. Ако няма такова без значение дали си с вградено или хубава видеокарта трябва много здрав процесор.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че авторът иска на всяка цена с ТОЗИ хардуер да закара на 4К телевизора си пълен сигнал. Смятам темата за вече за преливане от пусто в празо.
И аз искам с Голфче да бия Порше. да, ама не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ExaFlop написа:

Не разбрахте ли, че авторът иска на всяка цена с ТОЗИ хардуер да закара на 4К телевизора си пълен сигнал. Смятам темата за вече за преливане от пусто в празо.
И аз искам с Голфче да бия Порше. да, ама не.

Не знам какво разбирате, но аз казах, че като го пусна от ТЕЛЕВИЗОРА ЧРЕЗ ФЛАШКА, а не от лаптопа. Няма звук самия звук не се чува! и ми изписва надпис че не поддържа аудио формата. От лаптопа пробвах, но забива и не става за гледане. 

П.С: От какъв чеп пък казваш че искам на всяка цена с този хардуер да изкарам 4к пълен сигнал? Разбрах, че няма да мога да гледам нормално 4K филми от лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.