Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , има ли някакъв проблем със зарядното на таблета ми което е 1500 mA да зареждам и смарт телефона ми на който оригиналното зарядно му е 650 mA ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, welcome2 написа:

Здравейте , има ли някакъв проблем със зарядното на таблета ми което е 1500 mA да зареждам и смарт телефона ми на който оригиналното зарядно му е 650 mA ?

Трябва волтажа да е същия. Пише го на зарядното. Ако вече нямаш зарядно на телефона и не знаеш на колко волта е, можеш да видиш батерията на телефона. На нея също пише волтажа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, nikolela написа:

Трябва волтажа да е същия. Пише го на зарядното. Ако вече нямаш зарядно на телефона и не знаеш на колко волта е, можеш да видиш батерията на телефона. На нея също пише волтажа.

Бъркаш ток с напрежение ми се струва... USB захранванията до този момент работят на 5V. 

Та към автора, ДА, има проблем... Възможно е наличието на такъв да не проличи в началото, но има много голяма вероятност за повреда на дънната платка, проводници, елементи, както и на самата батерия... Като цяло зависи от телефона... Ако е смартфон, с капацитет на батерията над 2000 mAh, то няма никакъв проблем да се захранва със зарядно до 2 ампера, тоест това за таблета ти, би свършило работа, но ако батерията е с доста по-малък капацитет, като се има предвид от тока подаван от зарядното, то тогава може да възникне проблем, но като цяло опасността не е особено висока... За това няма да е лошо да се сподели марка и модел на телефона... Добре е винаги да се знае, че различните мобилни устройства, се захранват при различен ток, въпреки общото напрежение...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е philips s388 с 1700 mAh, Li-Ion батерия . Искаше ми се за да спестя един кабел по-малко на бюрото ми и вероятно по-бързо ще се зарежда телефона но явно има някакъв риск .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то ако на бюрото, има някакво устройство с USB порт, няма никакъв проблем да се зарежда от него, но ще става по-бавно, от колкото от адаптера... Иначе мисля, че е възможно да не възникне проблем, но все пак не рискувайте... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Blue Ray написа:

Е то ако на бюрото, има някакво устройство с USB порт, няма никакъв проблем да се зарежда от него, но ще става по-бавно, от колкото от адаптера... Иначе мисля, че е възможно да не възникне проблем, но все пак не рискувайте... 

Нищо няма да му стане. Тока не го "буха" директно в батерията. Ограничава ампеража до колкото му трябва. Примерно:

Правя сравнение с S4 и S3. При S4 с оригиналното зарядно влизат почти 2000mAh. При S3 използвам зарядното на S4 - влизат малко под 1000. Нали за това са умни телефоните, да не се повредят при използване на дори различно зарядно. Отделно, след като батерията се зареди, тя спира да се зарежда и зарядното започва да подава по-малък ток. (пак сравнено с Ampere)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко кръчмарско сравнение... Опасно е за платките при големи разлики в тока, както и за самата батерия, въпреки, че първо тока минава през платката... Лично аз не съветвам да се рискува, не че аз не съм го правил... Възможно е и от веднъж, два пъти да няма последствия, но във времето това оставя все някакви следи... То ако така ставаха нещата, нямаше да има нужда от различни захранвания... Едно абсолютно универсално за всякакви видове устройства... Не че вече захранванията на "умните" устройства не са универсални де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, welcome2 написа:

Телефона е philips s388 с 1700 mAh, Li-Ion батерия .

преди 3 часа, welcome2 написа:

зарядното на таблета ми което е 1500 mA

Няма да има проблем при използване на зарядното от таблета.Така ще се зарежда по бързо телефона.Единствено  след време може да се изхаби(незначително) по-бързо батерията на телефона.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това 1500mA е максималният ток, който зарядното може да отдава. Напрежението си е винаги 5V.

Няма никакъв проблем или опасност за нищо. Всяка батерия си има малка платка в нея, която регулира зарядният ток и осигурява защита от презареждане с по-високо напрежение от 4,2V. Също и по вътрешната температура на батерията.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Blue Ray написа:

Та към автора, ДА, има проблем... Възможно е наличието на такъв да не проличи в началото, но има много голяма вероятност за повреда на дънната платка, проводници, елементи, както и на самата батерия... Като цяло зависи от телефона..

Това би могло да е вярно само за не контролиран, не регулиран заряд. Във всеки друг случай е bull shit - пълна глупост, защото в устройствата има интелигентни контролери на заряда.
Освен всичко това, от подстанцията в града ти дава гигаампери, ти к'во - гръмна ти печката, защото пое всичките гигаампери ли?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, welcome2 написа:

Ако зарядните са на еднакъв волтаж(изкарват еднакво напрежение) не би трябвало да има проблем. Относно ампеража, зависи от самото зарядно дали е "смарт" и дали следи и регулира тока, който пуска към батерията. Ако пуска твърде голям ток, батерията на телефона бързо ще се зарежда, но ще почне да загрява много и това ще съкрати живота и.

Пробвай, ако батерията на телефона ти при зареждане не се загрява прекалено(да пари) значи няма никакъв проблем да си я зареждаш със зарядното на таблета.

Редактирано от gagodrago (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, simtech написа:

Това би могло да е вярно само за не контролиран, не регулиран заряд. Във всеки друг случай е bull shit - пълна глупост, защото в устройствата има интелигентни контролери на заряда.
Освен всичко това, от подстанцията в града ти дава гигаампери, ти к'во - гръмна ти печката, защото пое всичките гигаампери ли?

Мисля, че говорим за съвсем различни неща... Най-вероятно ти е бегла представата как е устроена електропреносната мрежа и какви са разликите между нея и тази ситуация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Blue Ray написа:

Мисля, че говорим за съвсем различни неща... Най-вероятно ти е бегла представата как е устроена електропреносната мрежа и какви са разликите между нея и тази ситуация...

Навярно аз съм висшист-компютърджия и знам от къде изгрява слънцето. Ситуацията е аналогична. Напрежението бута токоносителите, а токът е общият брой токоносители за 1-ца време. Това, че зарядното има определен капацитет или че генераторът в АЕЦ-а има определен капацитет - може да избута еди си колко заряда за единица време при еди си какви условия - това не значи, че задължително като включиш един консуматор, той ще избухне в пламъци, защото го е претоварил многото ток на генераторя или зарядното. Устройството си черпи толкова заряди, колкото му е необходимо, а токът се ограничава от вътрешното съпротивление на консуматора.
За бързо зареждане се ползват зарядни по 1-1.5А. Нищо няма да му стане. Няма да избухне в пламъци. Ако поддържа бърз заряд - ще се и зарежда с бърз. Просто батерията му ще се износи по-бързо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, simtech написа:

висшист-компютърджия

Човек да не си представя от къде я измисли тая професия, или степен... Защото е трудно да се определи какво точно ще да е тази квалификация, която си даде... Останалите изречения в темата, разбира се са верни, но никой не е описал никъде, а най-малко аз съм твърдял, че описаното в края на поста ти, ще се случи с устройството... Елементарно е човек да се досети, кога консуматорите приемат по-голям ампераж и кога по-малък, при един и същ източник на напрежение... Мисълта ми беше, че платките и акумулаторите далеч не винаги издържат на по-големи източници на напрежение... Възможни са множество повреди в тази ситуация... Не казвам, че непременно ще се случат, а че има хипотетична вероятност за това... Най-вероятно при тази интервенция, няма да се случи абсолютно нищо на устройството, но е възможно да се оставят някакви белези... Никъде не съм споменал, че непременно има опасност от експлозия на акумулатора или късо съединение някъде, което с огромното напрежение от 5V да предизвика пожари... Същото важи и за всички други консуматори и източници на напрежение, които могат да се открият до днешен момент в човешкия бит... Неведнъж се опитах да изразя, че има голяма вероятност за повреда на устройството, в бъдещето в следствие от подобно захранване, но това си е само вероятност... 

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Blue Ray написа:

...кога консуматорите приемат по-голям ампераж и кога по-малък ....платките и акумулаторите далеч не винаги издържат на по-големи източници на напрежение...

Аз съм инженер. И понятие ампераж няма. Зарядни с идентични напрежения зареждат по идентичен начин. Къде го видя тоя ПО-ГОЛЯМ източник на напрежение - мистерия. 2 зарядни - 5V.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анализ:

Първо изречение: Не те познавам лично, та няма как да съм сигурен, но съм склонен да повярвам, на база методите на изказване. 

Второ изречение: Вярно е... Използват се във форма на нещо като жаргон от съответно мерните единици... За да не повтарям непрекъснато "ток", което е доста общо понятие...

Ако дочетеш останалото от поста, ще разбереш какво имам предвид... Не изглеждаш никак глупав...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто и просто щом ампеража е по-голям и се зарежда по-бързо то това ще съкрати живота на батерията , тъй като циклите , изхабяване и зареждане стават повече.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата ми да питам още нещо :
Изгоря адаптера на влагоабсорбатора ми и ще си купя друг адаптер но се учудих ,че има разлика в нарежението между оригиналния адаптер и асорбатора 12 и 9 V прилагам скрийнове . Бихте ли ме посъветвали с какви параметри адаптер да търся  ?

http://prikachi.com/images.php?images/136/8976136Q.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/137/8976137w.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Blue Ray написа:

Анализ:

Първо изречение: Не те познавам лично, та няма как да съм сигурен, но съм склонен да повярвам, на база методите на изказване. 

Второ изречение: Вярно е... Използват се във форма на нещо като жаргон от съответно мерните единици... За да не повтарям непрекъснато "ток", което е доста общо понятие...

Ако дочетеш останалото от поста, ще разбереш какво имам предвид... Не изглеждаш никак глупав...

Точно , разговорна форма на "Сила на Тока или Големина на Тока " взето от Волтаж.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Azhen написа:

Точно , разговорна форма на "Сила на Тока или Големина на Тока " взето от Волтаж.

Кое е разговорна форма на "Сила на Тока или Големина на Тока " , "източник на напрежение" ли , че нещо не разбрах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, lupis написа:

Кое е разговорна форма на "Сила на Тока или Големина на Тока " , "източник на напрежение" ли , че нещо не разбрах?

Ампераж.

Simtech по-горе каза че е инженер и че няма такова нещо като "Ампераж" та пояснихме какво е и от къде идва.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ампераж - големина на тока

Волтаж - напрежение

Разговорно е по-удобно и думите се употребяват масово от хората. Лингвистите от БАН да си гледат работата, не могат да ме принудят как да говоря и всеки път да пиша "големина на ток" вместо ампераж. 

Редактирано от gagodrago (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, щото си мислех че

Цитат

Мисълта ми беше, че платките и акумулаторите далеч не винаги издържат на по-големи източници на напрежение...

източник на напрежение е народното название на сила на тока:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време нашите лингвисти са искали да заменят думата "кибрит" с "драсни-пални-клечица":)

Стига толкова, че се отклонихме от темата.

Ако батерията на телефона не прегрява прекомерно при зареждане със зарядното на таблета, няма никакъв проблем човекът да си ползва едно зарядно и за двете устройства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.