Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви питам според вас кое повече натоварващо в една игра като WOW например. Резолюцията или сенките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето случай най-натоварващи са тези излишни настройки като Vsync, AA и т.н и сенките натоварват ако ги изключиш ще изкараш повече FPS ако това те вълнува.

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Vikcata написа:

Здравейте, искам да ви питам според вас кое повече натоварващо в една игра като WOW например. Резолюцията или сенките?

Ами пробвай. Ние ли трябва да знаем, как сенките и резолюцията ти товарят наличната видеокарта и процесор? Определено има хора, които играят WoW  и могат да ти кажат, но не там е въпроса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува не само за конкретната игра ами като цяло кое най много стресира GPU то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Vikcata написа:

кое най много стресира GPU то.

Графиките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама кое от двете които изброих? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Vikcata написа:

Ама кое от двете които изброих? :D

Сенките поне доколкото аз съм забелязал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резолюцията товари повече разбира се ,защото на видео картата се налага да произвежда повече детайли (пиксели). Когато си с по-ниска резолюция ,детайлите ,дори и на сенките намаляват ,съответно натоварването на видео картата е по-слабо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Vikcata написа:

Като цяло резолюцията товари всичко в графичната карта. Оттам има ефекти,които товарят примерно повече графичната рам, като настройката за текстурите ,АА и донякъде сенките. Новите сенки на Нвидиа HTFS са примерно raytracing базирани и затова са възможни само на Максуел и Паскал и товарят най-вече единиците за ексклузивната DX12 функция conservative rasterisation. При АМД картите пък има така наречените ACE (asynchronus compute engines), които отговарят при подходящо програмирани игри точно за равномерно разпределение на натоварванията за да няма бездействащи чсти от графичния чип.

Отговора на въпроса е някъде по средата обаче както винаги. Ако дадена карта на дадена резолюция започне да издъхва първо се намалят детайлите на сенки,текстури ,АА,АО и прочие и чак тогава се сваля резолюцията. Идеята е такава ,че по-високата резолюция дори и с по-ниски графични настройки прави картината много по-чиста. Намаля се трептенето от филтрациите и детайлите са по-добри на цялата картина а не както примерно единични настройки оправят само сенки или само ръбове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Какво е вашето мнение относно предимствата и недостатъците ,на 3-те най-често използвани екранни съотношения? 

• от Dimitur Petkov
      Здравейте. Имам проблем с резолюцията на Lenovo Y50-70 на Windows 10 Pro 64-bit. Проблема е, че ми дава резолюция по подразбиране (3840x2160) и някой приложения, програми и надписи излизат толкова малки, че почти не се вижда нищо. Инсталирал съм всички нужни драйвъри от сайта на Lenovo, но няма решение на проблема. Инсталираните драйвъри са (Intel Video Driver, Nvidia Video driver).  Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и го е разрешил, ако може да помогне. Благодаря предварително! 

• от Bbt_sm
      Здравейте. Имам малък проблем с резолюцията на един лаптоп Sony. Сложила съм драйвъри, но немога да му разтегна още екрана. От какво зависи?

• от ПерсиLFC
      Имам следния проблем, сложих си новата видео карта ZOTAC GTX 750 TI, оправих драйверите.. лично от сайта теглих най-новите на Nvidia.. Обаче сега ми липса точната резолюция на екрана, а именно 1440х900.. всички други ги има само моята я няма.. моля за помощ, благодаря.. 
    • от lubo1998
      Здравейте, вчера си преинсталирах лаптопа (от x64 пак към x64). След като исках да я настроя (тъй като по default е 800х600) с ужас открих, че мога най-много до 1024х768  (Преди преинсталацията резолюцията беше възможна до 1366х768). Прочетох, че ще трябва ъпдейт на драйвъра (което беше нормално). Ъпдейта е с AMD Catalyst. След като го ъпдейтнах обаче екрана става много тъмен и не може да се ползва без допълнителен монитор. Пробвах какво ли не за този тъмен екран, не става и не става, а ми трябва по-голяма резолюция. Преди ъпдейта на драйвъра ми изписва, че съм с AMD Atombios, а след него - с AMD Radeon HD 7400M , така че и аз се обърках вече. Марката на лаптопа е ASUS X54H и нищо не е сменяно. Моля ви помогнете, че съм много притеснен.  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.