Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ако може да погледнете тези две снимки и да ми кажете дали има проблем с диска. От около 1 година се чува едно подчукване от него, но други проблеми не съм забелязал. Пуснах проверка за bad sectors с HD tune и мисля, че всичко е наред:
kal1.jpg

След това му проверих Health статуса и ми изкарва тези три грешки:
kal2.jpg

Какво означават тези грешки и по-специално Ultra DMA CRC Error? А и самата стойност на последната грешка, не е ли прекалено висока - "87" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска си заминава. Аз имам такъв. Може да го използваш като втори диск да съхраняваш информация ( разбира се не, ценна) и да ги използваш докато умре. Ако на този диск имаш инсталирана ОС ще започне да ти прави проблеми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато гледам филми или играя някаква игра се случва да падне леко фреймрейта и точно тогава се чува въпросното подчукване от него. Явно наистина си заминава. Ценна информация не съхранявам на компютъра и не пълня дори и 20 % от диска. Обмислям да си взема някакво SDD на което да инсталирам OS-а, а HDD-то да го ползвам за съхранение на филмите ми(пък и да умре голяма работа). Предложи ми някакво SDD 120 GB с бюджет 100-120 лева максимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FD GOD написа:

Когато гледам филми или играя някаква игра се случва да падне леко фреймрейта и точно тогава се чува въпросното подчукване от него. Явно наистина си заминава. Ценна информация не съхранявам на компютъра и не пълня дори и 20 % от диска. Обмислям да си взема някакво SDD на което да инсталирам OS-а, а HDD-то да го ползвам за съхранение на филмите ми(пък и да умре голяма работа). Предложи ми някакво SDD 120 GB с бюджет 100-120 лева максимум.

Браво! Точно това трябва да направиш. Аз съм с SSD 120 Gb и 1 Tb HDD. Нямам проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и ще направя, но какво SDD да взема за около 100-120 лева?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, FD GOD написа:

Така и ще направя, но какво SDD да взема за около 100-120 лева?

Избягвай TLC. Иначе MLC 120 GB за около 100 лева може да се вземеш всеки един модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да разпозная, кой е TLC и кой MLC ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, FD GOD написа:

Как да разпозная, кой е TLC и кой MLC ?

То си пише!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С колко RPM ще си вземаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дискът по SMART не дава отчетени проблеми, противно на глупостите писани по-горе. Не мога да говоря за механични повреди, но е възможно да е просто моментно претоварване, настройка за енергоспестяване или контролерна грешка.
Нещо да проверите логовете на Windows?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я преди то си пренареди кабелите(вадиш-включваш обратно) на диска. Може да му смениш кабела за данни евентуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.