Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам желание  да си закупя нов лаптоп и моля за помощ тъй като не съм много вещ в тази област. Пиша тук, защото преди време имах същия проблем само че тогава ставаше дума за настолна конфигурация и получих доста отзиви и помощ за което съм безкрайно благодарен.

Та така предстои ми покупката на лаптоп с орентировъчна цена около 3 000 лв. Лаптопът ще се използва предимно за работа евентуално - графичен дизайн, програмиране и не на последно място игри. Спрял съм се на следната машина http://m.ardes.bg/product/asus-fx502vm-fy101t-s-windows-10-84975 . Моля ако бихте могли да ми помогнете относно избора ми ще съм много благодарен. Също си мисля дали мога да октрия еквивалент на тези пари, но със 17 инча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под графичен дизайн какво имаш предвид? Защото само за работа и програмиране може да си спестиш едно 2000лв!. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 3100 предложението ми е за  Аcer Predator G5-793 

17,3 инчов IPS дисплей, покриващ 100% от  sRGB  и 100%  от Adobe RGB .И е без ШИМ при всички нива на яркост!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охлаждането на този май е по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен този не е лош за работа и от време на време за игрички HP Pavilion 15-bc001nu Gaming

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, pinkapolonka написа:

Здравейте.

Имам желание  да си закупя нов лаптоп и моля за помощ тъй като не съм много вещ в тази област. Пиша тук, защото преди време имах същия проблем само че тогава ставаше дума за настолна конфигурация и получих доста отзиви и помощ за което съм безкрайно благодарен.

Та така предстои ми покупката на лаптоп с орентировъчна цена около 3 000 лв. Лаптопът ще се използва предимно за работа евентуално - графичен дизайн, програмиране и не на последно място игри. Спрял съм се на следната машина http://m.ardes.bg/product/asus-fx502vm-fy101t-s-windows-10-84975 . Моля ако бихте могли да ми помогнете относно избора ми ще съм много благодарен. Също си мисля дали мога да октрия еквивалент на тези пари, но със 17 инча.

https://www.amazon.com/Aorus-X7-V5-SL2-Skylake-i7-6820HK/dp/B01BGW6PWC

Photoshop,corel,max ? Тоя лаптоп за рендер е идеален

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Mr.n0b0dy написа:

Под графичен дизайн какво имаш предвид? Защото само за работа и програмиране може да си спестиш едно 2000лв!. 

Кой те излъга, че можеш да програмираш на лаптоп за 1000 лева?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че може да програмираш и на по-евтин лаптоп ако основно за това ще го използва. Ся зависи и какво правиш.. ако програмираш игри.. там си е друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Mr.n0b0dy написа:

Имах предвид, че може да програмираш и на по-евтин лаптоп ако основно за това ще го използва. Ся зависи и какво правиш.. ако програмираш игри.. там си е друго.

Дори на лаптоп за 500 лева можеш да пуснеш всичко. Но колко ефикасно ще върви е съвсем друг въпрос. Да, можеш да програмираш в текстов редактор, но в момента, в който пуснеш кое да е IDE с нещо по-голямо от "Hello, world" , ще осъзнаеш, че си се застрелял в крака.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.12.2016 г. в 15:02, killchain написа:

Дори на лаптоп за 500 лева можеш да пуснеш всичко. Но колко ефикасно ще върви е съвсем друг въпрос. Да, можеш да програмираш в текстов редактор, но в момента, в който пуснеш кое да е IDE с нещо по-голямо от "Hello, world" , ще осъзнаеш, че си се застрелял в крака.

Не споря в момента, но лаптопът ми струваше 1000 лв (+- 100 лева) и нямам проблеми, когато ползвам PyCharm (дори Docker Toolbox е пуснат, който използва VirtualBox, тей като е за Windows и малко или много товари също + Chrome за музика).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.12.2016 г. в 23:31, skalata_73 написа:

За 3100 предложението ми е за  Аcer Predator G5-793 

17,3 инчов IPS дисплей, покриващ 100% от  sRGB  и 100%  от Adobe RGB .И е без ШИМ при всички нива на яркост!

Къде мога да намеря резултатите за този дисплей? Тези, които съм виждал, са за G9-793, но този лаптоп е с , т.е. говорим за друг дисплей!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.