Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Захранването 350W или 550W е помощ ?

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви се извиня ако темата не е за тука моля преместете е! И така първо искам да ви попитам може ли да ми кажете колко ватово е моето захранване колебая се между 350 и 550 не мога да го разбера и другият въпрос ми е дали ако си закупя AMD Athlon x2 soket am2 6400 3.2GH дали ще е добре защото казват яко охлаждане трябвало  Благодаря на всеки отзовал се ;)  amd athlon x2 soket  am2 6400 - http://www.novotika.bg/?mod=products&category=369&pid=9569

15302448_1184666778281217_2055349722_o.jpg

15322421_1184666781614550_299082621_o.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 71
  • Създадено
  • Последен отговор

Захранването се води 550W, на практика е все едно 400W. Аз никога не бих дал 50 лв за толкова стар и слаб процесор. Нов ли се води? Възможно е да имат някъде неизползвани на склад. По-добре потърси някъде на старо, ако това е най-доброто, което се поддържа от дънната платка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, И. Кафеджи написа:

Някой може ли да даде някакви по добри предположения за процесор ? за сокет ам2 

Може ли модел на дъно ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, niki292002 написа:

Може ли модел на дъно ?

Ако може дай най-доброто което може да се направи за да светне

Без име.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, plamenbm86 написа:

Захранването се води 550W, на практика е все едно 400W. Аз никога не бих дал 50 лв за толкова стар и слаб процесор. Нов ли се води? Възможно е да имат някъде неизползвани на склад. По-добре потърси някъде на старо, ако това е най-доброто, което се поддържа от дънната платка.

Да добавя още, че Tray означава, че процесора е без охладител - което е още по-зле.

На сайта за дъното има една таблица CPU Support List.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, sten90 написа:

Да добавя още, че Tray означава, че процесора е без охладител - което е още по-зле.

И има по-малка гаранция - 1 година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че дъното e rev. 2.0 (втора ревизия).  Ако се ъпдейтне до BIOS F9A, може да му сложи Аthlon II или Phenom II с две или повече ядра, което може да е доста по-добре от Athlon 64 x2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, sten90 написа:

На сайта за дъното има една таблица CPU Support List.

Процесора е с оригиналният си охладител с медни жици! 

Добре някой може ли да ми даде някой компютър на части до 700 лв (НЯКОЙ ЧИТАВ) благодаря предварително :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, PreDaT0Rrr написа:

Eто едно предложение http://nikem-bg.net/cart/54936p1r52363p1r56038p1r53749p1r57577p1r55867p1rf.html . И след време добавяш Видео карта 

Благодаря ти много но мога да мина без хард и кутията и да дам още 100 за видео нали ? :D 

Защо ми изписпва че нямам охлаждане за процесора след като имам ?? и защо след като се натовари много компа гасне ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, И. Кафеджи написа:

Благодаря ти много но мога да мина без хард и кутията и да дам още 100 за видео нали ? :D 

Защо ми изписпва че нямам охлаждане за процесора след като имам ?? и защо след като се натовари много компа гасне ? 

Къде изписва, че няма охлаждане? За сегашния процесор ли става въпрос? Затова ли искаш да го сменяш? Може би има проблем с охлаждането... Дай повече информация, не се скъпи на думите, за да не се окаже в един момент че си дал 700 лв. без да е наистина нужно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването ти е 384W поне по-спецификации. 

Явно за икономия се печатат еднакви лепенки за четири модела и се слага чавка (може да я видиш отдолу) на конкретния.

Ако погледнеш какво пише срещу 12V линия ще видиш че твоето е 32А и като умножиш х12 ще разбереш това което те интересува.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Roujin Z написа:

Захранването ти е 384W поне по-спецификации. 

Явно за икономия се печатат еднакви лепенки за четири модела и се слага чавка (може да я видиш отдолу) на конкретния.

Ако погледнеш какво пише срещу 12V линия ще видиш че твоето е 32А и като умножиш х12 ще разбереш това което те интересува.  

по горе са писали под снимката от айда че процесора няма охлаждане и да найстина кацхжа до мн градуси като обработвам видео но имам оригиналното си охлаждане с медни жици си стой и бачка в момента като не играя на нищо е на 30,40 градуса а като пусна някое видео да се обработва достига до 100,110 и загасва компа защо ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото или се е изпекла пастата между охладителя и капачката, или е заминал материалът между самия процесор и капачката му.

Чети по-внимателно какво ти се казва. Ти си дал линк към онлайн магазин, където предлагат Tray процесор. Т.е. ако го купиш, ще получиш САМО процесора, към него НЕ дават и охладител. Никой не ти говори за сегашния ти процесор и медния му охладител. А какви са тия медни жици... един бог знае.

Тая увисналата тел не знам къде отива, ама не ѝ е там мястото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кво сте се фанали за тоя Trey???? Това да не ви е нов процесор.

А и търговеца ясно е написал:

Цитат
 Забележка
Продукта е втора тъка - Тестван - Работи нормално.
Гаранция 3 месец

Не си заслужава този процесор. Дъното ви поддържа доста по-съвременни процесори и по-производителни. 

преди 2 часа, И. Кафеджи написа:

по горе са писали под снимката от айда че процесора няма охлаждане и да найстина кацхжа до мн градуси като обработвам видео но имам оригиналното си охлаждане с медни жици си стой и бачка в момента като не играя на нищо е на 30,40 градуса а като пусна някое видео да се обработва достига до 100,110 и загасва компа защо ? 

Жици може би викаш на тръбите по охладителя и да в покой може да държи 30-40 градуса но ако охладителя е задръстен при товар охлаждането просто не върши работа. Явно е че нямате много познания та е най добре да се обърнете към някой по вещ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, pconline написа:

Кво сте се фанали за тоя Trey???? Това да не ви е нов процесор.

А и търговеца ясно е написал:

Не си заслужава този процесор. Дъното ви поддържа доста по-съвременни процесори и по-производителни. 

Жици може би викаш на тръбите по охладителя и да в покой може да държи 30-40 градуса но ако охладителя е задръстен при товар охлаждането просто не върши работа. Явно е че нямате много познания та е най добре да се обърнете към някой по вещ.

Добре ти казваш по съвременни дай някои процесор да видя за това мое дъно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, И. Кафеджи написа:
преди 12 часа, pconline написа:

Добре ти казваш по съвременни дай някои процесор да видя за това мое дъно

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2818

Eто ти списък с поддържаните процесори тия дето в последната колона на пише N/A се поддържат и пише коя версия на биос искат. Ако твоята е по стара се ъпдейтва и работят. От тук нататък търсиш в нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме. Но искам да ви попитам този процесор intel pentium 4 650 3.40GHZ 2M/800/04A по хубав ли е от моя и какво дъно го подържа процесора е мой и се чудех на какво дъно върви и дали е по добър от тоя amd x2 soket am2 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те тоя процесор е на десетина години. Подари го на някой хардуерен антиквар. 

преди 20 минути, И. Кафеджи написа:

по добър от тоя amd x2 soket am2 

кой е тоя! Онзи 6400 ако става дума за него е пъти по-добър от тоя Pentium. А и да намериш дъно ......... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, pconline написа:

Те тоя процесор е на десетина години. Подари го на някой хардуерен антиквар. 

кой е тоя! Онзи 6400 ако става дума за него е пъти по-добър от тоя Pentium. А и да намериш дъно .........

Демек искаш да кажеш че тоя процесор е боклук pentium .. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/protsesori-intel-i-amd-za-desktop-i-mobilni-7dena-garantsiya-ID58bcy.html

AMD DECKTOP s. АМ2+

AMD Phenom X4 HD9750WCJ4BGH QUAD CORE 

2.4GHZ/ 2MB 79лв.

AMD Phenom X4 HD9650WCJ4BGH QUAD CORE 2.3GHZ/ 2MB 69лв.

AMD DECKTOP s.АМ3

ATHLON II X3 3 CORE 3.1G 1.5М L2 ADX445WFK32GM 38лв.

ATHLON II X3 3 CORE 3.3G 1.5М L2 ADX455WFK32GM 46лв.

В тази обява тия са по-новите, които ги поддържа дънната платка. Май този Аthlon II x3 на 3.3 GHz e най-доброто, което може да се вземе. Тия 4-ядрените Phenom са твърде стари и не съм чувал добри неща за тях. Всичките са по-добре от Athlon 64. Повече ядра и малко по-нова архитектура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, plamenbm86 написа:

https://www.olx.bg/ad/protsesori-intel-i-amd-za-desktop-i-mobilni-7dena-garantsiya-ID58bcy.html

AMD DECKTOP s. АМ2+

AMD Phenom X4 HD9750WCJ4BGH QUAD CORE 

2.4GHZ/ 2MB 79лв.

AMD Phenom X4 HD9650WCJ4BGH QUAD CORE 2.3GHZ/ 2MB 69лв.

AMD DECKTOP s.АМ3

ATHLON II X3 3 CORE 3.1G 1.5М L2 ADX445WFK32GM 38лв.

ATHLON II X3 3 CORE 3.3G 1.5М L2 ADX455WFK32GM 46лв.

В тази обява тия са по-новите, които ги поддържа дънната платка. Май този Аthlon II x3 на 3.3 GHz e най-доброто, което може да се вземе. Тия 4-ядрените Phenom са твърде стари и не съм чувал добри неща за тях. Всичките са по-добре от Athlon 64. Повече ядра и малко по-нова архитектура.

Но ще станат ли за am2 ? Ако стане значи си пълен цар но дали с някоѝ от тия дет си дал би вървяля GTA V ? Мс пак за помоща

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да станат тези процесори BIOS на дъното трябва да се обнови до последната версия.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2818#bios 

http://www.gigabyte.com/webpage/20/HowToReflashBIOS.html

Не е трудно. Аз препоръчвам с Q-Flash, но може с @ BIOS. Важно е да не спира тока на машината, докато се ъпдейтва.

Също така е важно да имаш охладител, способен да охлажда новия процесор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване