Премини към съдържанието
RED ZONE 64

Компютъра не разпознава SD картата на таблетa.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Проблема е следния......Като пъхна SD картата в  мини адаптера лаптопа не я разпознава... изписва ми ''диск F'' ''Трябва да форматирате за да го използвате'' дрън.. дрън... Не мога да го форматирам защото имам важно инфо записано. Изкарвах... вкарвах ...рестартирах ....същото...  Единствено я чете, като закача таблета с usb към компа.. Понеже на таблета му свърши батерията... трябва да чакам 1ч да се зарежда.. да може да издържи докато прехвърлям данни. Пък и не искам да вкл. таблет за да мога да прехвърлям данни от лаптопа... за това си имам мини адаптер..!

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гледай какво ти пише на лаптопа. Имам вече няколко случая където четеца не може да прочете SD картата, а тя е здрава и работи. Просто изчакай да се зареди табелта и не прави глупости.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, NBS 9322 написа:

Здравейте!

Проблема е следния......Като пъхна SD картата в  мини адаптера лаптопа не я разпознава... изписва ми ''диск F'' ''Трябва да форматирате за да го използвате'' дрън.. дрън... Не мога да го форматирам защото имам важно инфо записано. Изкарвах... вкарвах ...рестартирах ....същото...  Единствено я чете, като закача таблета с usb към компа.. Понеже на таблета му свърши батерията... трябва да чакам 1ч да се зарежда.. да може да издържи докато прехвърлям данни. Пък и не искам да вкл. таблет за да мога да прехвърлям данни от лаптопа... за това си имам мини адаптер..!

А понякога имали ли сте желание да се опрете на здравия разум и на не пазите важна информация на такива носители? и защо не сложите картата в таблета, таблета с usb към компютъра и хем ще го зареждате хем ще си теглите информацията

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, capnemo написа:

А понякога имали ли сте желание да се опрете на здравия разум и на не пазите важна информация на такива носители? и защо не сложите картата в таблета, таблета с usb към компютъра и хем ще го зареждате хем ще си теглите информацията

Инфото се състои от снимки филми и  с 2 думи не толкова важно. А ако чакам на лаптопа да му съживи батерията... става изкл. бавно.. 2 часа на контакт се зарежда.. камо ли на лаптопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NBS 9322 написа:

Инфото се състои от снимки филми и  с 2 думи не толкова важно. А ако чакам на лаптопа да му съживи батерията... става изкл. бавно.. 2 часа на контакт се зарежда.. камо ли на лаптопа. 

Кой е казал, че трябва да се зареди на 100% ? Достатъчни са 10% колкото да се включи, после си го включваш в лаптопа и си прехвърляш каквото ти е нужно.

П.П. Картата да не е "пригодена" за таблета ? (ако версията на Android-а му е над 5.0, има опция sd картата да се използва като вътрешно хранилище и без формат не може да се ползва на други устройства)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Емил Костов написа:

Не гледай какво ти пише на лаптопа. Имам вече няколко случая където четеца не може да прочете SD картата, а тя е здрава и работи. Просто изчакай да се зареди табелта и не прави глупости.

Пробвах с картата на фотоапарата ми... тръгна си без проблем.. Имам мини адаптер.... защо трябва трябва да вкл. таблета за да прехвърлям... като ми по-лесно с адаптера... И какви точно ''глупости'' правя че не разбрах....

преди 7 минути, niki292002 написа:

после си го включваш в лаптопа и си прехвърляш каквото ти е нужно.

Предполагам че е нещо от мини адаптера....  не иска да ''чете'' картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, NBS 9322 написа:

Предполагам че е нещо от мини адаптера....  не иска да ''чете'' картата.

Дочете ли ми поста ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, niki292002 написа:

Картата да не е "пригодена" за таблета ? (ако версията на Android-а му е над 5.0, има опция sd картата да се използва като вътрешно хранилище и без формат не може да се ползва на други устройства)

С 4.2.2 съм отдавна не бях вадил картата от таблета..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да кажа, да изчакаш да се зареди таблета, защото може да си изтриеш информацията от картата. Аз имам USB Card четец и на няколко пъти ми изписва или да поставя устройство или да форматирам картата. Оказа се,че не може да чете всички карти макар че има преходници за всичките стандарти.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, niki292002 написа:

Дочете ли ми поста ?

Да.. дочел съм го!  трябва да го чакам 5 мин, за стане на 1% закачен за компа. Май така ще стане. Адаптера нз, за какво ще е нужен щом прибегнахме към свързване с usb към компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NBS 9322 написа:

Да.. дочел съм го!  трябва да го чакам 5 мин, за стане на 1% закачен за компа. Май така ще стане. Адаптера нз, за какво ще е нужен щом прибегнахме към свързване с usb към компа.

адаптера има значение, но следващия път не си купувайте адаптер за 5 лева. защо моя lexar никога не ми е правил проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, capnemo написа:

адаптера има значение, но следващия път не си купувайте адаптер за 5 лева. защо моя lexar никога не ми е правил проблеми?

адаптера ми е комплект с картата! не съм купувал никакъв отделен адаптер!   И аз имам 1 Lexar 4gb и той понякога ми е правил проблеми... и се оправя след проверка за грешки или форматиране.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NBS 9322 написа:

адаптера ми е комплект с картата! не съм купувал никакъв отделен адаптер!   И аз имам 1 Lexar 4gb и той понякога ми е правил проблеми... и се оправя след проверка за грешки или форматиране.....

говоря за адаптер, не за самата карта. а 4г карта е вероятно доста стара и заради това са проблемите

http://www.lexar.com/products/card-readers.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, какъв е проблемът да включиш таблета в контакта? След половин час батерията ще има достатъчно заряд да може да включиш таблета към компютъра и да си разтовариш нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.