Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ползвам този рутер вече няколко години и от известно време започна да му прекъсва безжичния нет.По кабел не прекъсва.На 15-20 минути прекъсва но веднага се пуска след няколко секунди.Дали вече е сдал багажа или е нещо поправимо?Рестартирал съм го разбира се,но това не помага.Мислех ,че доставчикът ми нещо ебава,но сложих друг рутер за проба и нямаше прекъсвания.

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доставчикът разбира се няма нищо общо с wi fi -то.пробвай различни канали в настройките.флашни го с последния фирмуер.

може пък безжичната карта да прави мизерии.пробвай и там с инсталация на последния драйвер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забий му статичен канал, B/G режим и WPA/TKIP криптиране - и виж как е. Имат определен проблем при превключване на канала в автоматичен режим, който се изразява точно в подобно нещо. Случва се заради смущения от мрежи, които преди може да ги е нямало.
Също така тия рутери имат проблем с връзката при по-стари устройства. Това се случва обикновено ако са на B/G/N режим - някаква несъвместимост с някои устройства се получава. Това с оригиналния фирмуър. Ако се сложи DD-WRT, проблемът се решава.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, emil644466 написа:

доставчикът разбира се няма нищо общо с wi fi -то.пробвай различни канали в настройките.флашни го с последния фирмуер.

може пък безжичната карта да прави мизерии.пробвай и там с инсталация на последния драйвер.

Aз не видях да има други фърмуери на сайта им за този модел.

преди 29 минути, simtech написа:

Забий му статичен канал, B/G режим и WPA/TKIP криптиране - и виж как е. Имат определен проблем при превключване на канала в автоматичен режим, който се изразява точно в подобно нещо. Случва се заради смущения от мрежи, които преди може да ги е нямало.

Аз искам да си ползвам скоростта на  N режима,ако се наложи да ползвам по-бавните ,по-добре да купя нов.

Живея в къща и около мен няма много мрежи и сигнала им е много слаб,не ми се вярва да е от другите мрежи.

Ползвам само съвременни устройства,нямам стари телефони и лаптопи...

Цитат

Ако се сложи DD-WRT, проблемът се решава.

Май остава само това като вариант ама не съм много в час с процедурата.Ако може малко насоки,линкове ще съм благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, stradlin написа:

Аз искам да си ползвам скоростта на  N режима,ако се наложи да ползвам по-бавните ,по-добре да купя нов.

Като искаш скорост, си взел най-умрелият рутер за подобно нещо.  Пробвай и виж дали ще прекъсва. Поне му задай канала на статичен. Да знаем какво става. Няма смисъл от излишно философстване. Има си сайт на DD-WRT, Има си фърмове спрямо хардуерната версия на рутера. Обаче няма гаранция, че няма да умре, докато се опитваш да му смениш фирма. Твой риск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, gibson58 написа:

Ползвам този рутер вече няколко години и от известно време започна да му прекъсва безжичния нет.По кабел не прекъсва.На 15-20 минути прекъсва но веднага се пуска след няколко секунди.Дали вече е сдал багажа или е нещо поправимо?Рестартирал съм го разбира се,но това не помага.Мислех ,че доставчикът ми нещо ебава,но сложих друг рутер за проба и нямаше прекъсвания.

Е, колко често прекъсва? И моя прави номера когато реши и пак когато реши спира за дълго с номерата! Обикновенно рестарта помага. Забелязъл съм, че когато прегрее прави проблеми! Та:

- Отвори и почисти

- Подсигури нормално охлаждане

- Намали мощноста на канала ако не се налага използване на пълна мощност

- Смени честотата на канала за да си сигурен, че няма честотен "конфликт"

Няколоко години служба и може би е време за пенсия, та помисли и над това!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Кумчо вълчооо написа:

- Отвори и почисти

Или го изкарай на балкона. Зима е :D В Русия хората зимата си държат пелмените в тенджера на балкона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

Или го изкарай на балкона. Зима е :D В Русия хората зимата си държат пелмените в тенджера на балкона.

Йиии баш така! Сега ако имаше опция "най - добър отговор", то щях да маркирам :ohmy::angry::angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, simtech написа:

Като искаш скорост, си взел най-умрелият рутер за подобно нещо.  Пробвай и виж дали ще прекъсва. Поне му задай канала на статичен. Да знаем какво става. Няма смисъл от излишно философстване. Има си сайт на DD-WRT, Има си фърмове спрямо хардуерната версия на рутера. Обаче няма гаранция, че няма да умре, докато се опитваш да му смениш фирма. Твой риск.

Е аз не искам свръх звукова скорост ,а такава за каквато е направен и каквато е поддържал към 5 години без да ми се е налагало да го рестартирам нито веднъж (не става дума ако променям настройки,тогава е задължително).И мога да ти кажа,че изобщо не е "най-умрелият" ,защото както казах до момента е работил нон стоп поне 5г. без да знам,че имам рутер,без рестарти и всякакви тъпни от които хората масово се оплакват.Евтин е ,и нисък клас,но явно е сполучлив модел и си върши чудесно работата за парите (25лв ;) ) си ги е избил стократно .

Да ,вече почна да прави проблеми ,но му е простено заради стажа.Може и да иска пенсиониране вече.Точно затова пускам темата за да се допитам дали има оправия или да купувам нов,макар,че ако този деани още ,друг не ми трябва.

Така,това са ми настройките:

12ce8e346d00e44d93aa04d72314dc4c.png
https://gyazo.com/12ce8e346d00e44d93aa04d72314dc4c

Доколото виждам (от рутери много не разбирам) канала ми е статичен (6-ти) .Странно защо региона ми е на Турция?!? Може би служителите на доставчика ми са  разбърникали нещо,защото нали ги виках заради прекъсване на интернета и те променяха някакви настройки в рутера ,ръчкаха го известно време...

DD-WRT ще ми е последният вариант.

преди 5 часа, Кумчо вълчооо написа:

Е, колко често прекъсва? И моя прави номера когато реши и пак когато реши спира за дълго с номерата! Обикновенно рестарта помага. Забелязъл съм, че когато прегрее прави проблеми! Та:

- Отвори и почисти

- Намали мощноста на канала ако не се налага използване на пълна мощност

- Смени честотата на канала за да си сигурен, че няма честотен "конфликт"

Еми прекъва си ...и в определени случаи става доста кофти.

_Утре на светло ще го отваря и почистя

-Охлажда се идеално откакто е купен.Първоначално като го взех и си стоеше на крачетата на шкафа забелязах ,че много загрява отгоре ,сигурно към 45-50* на допир и още тогава му направих нещо като закачалка и стои все едно е закачен на стената ,но виси на нея и няма нищо около него и така не вдига повече от 30* доста по хладен е.

-В 3 етажна къща съм и ми трябва силен сигнал ,че и без това е слаб в крищата на къщата.Така,че няма да намалям мощността.

-Как точно се сменяват тези честоти на канала? За това ли става дума ,тези 20 и 40 Mhz? Защото в гугъл не намирам нищо с "change router frequency"...

Започвам да редувам иканалите от 1 до 13 за да видя дали на някой ще спрат прекъсванията...

Да променя ли региона на БГ?

Цитат

Тази вероятност я споменах още в първият пост.Въпросът е ако има оправия да си го ползвам още докато "кара" ,ако няма-пенсия и нов.

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, stradlin написа:

...Така,това са ми настройките:

Регион - Венесуела. Канал статичен. Криптиране - WPA/TKIP. Режим - B/G. Спри N режима. За тест. Слушай малко. Да видим тоя рутер дали ще работи така. Ще изтърпиш 1 ден по-бавничко за теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК :)  ще го изтърпя :) .

Много интересно ми стана защо пък Венесуела??

Иначе сега го промених  така:

b88c1c23b4fb9464304636c136b78aed.png

А тук за криптирането ми е така:

79a2beb3dabac21a4ea83b2808d5d726.png

И го промених така:

002dd23fe03c50786bb63d48bb78c36a.png
Правилни ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Рутер Съм Го Имал, Но Го Подарих Преди Време.

Определено Е Слабичък, За Да Покрие И Тристаен Апартамент, За Къща Да Не Говорим.

Взех Си Почти Без Пари NETIS WF2414, Който Се Оказа По-Добър От Горния.

Моят Съвет Е Да Се Дадат Повечко Пари За Рутер, Който Ще Покрие Цялата Къща. Питай На Място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със по-скъпите и уж "по-мощните" с по 1000 антени е малко божа работа.Един познат само скъпи рутери купува и все няма читав сигнал в хола на апартамента си ,а рутера му е в коридора на 6м.  :D.Първо един скъм и излъскан дизайн без антена(очевидно скрита)  - пълна скръб,сега tp-link с 3 антени пак над 100 лв.   малко по-добре,но обясних за сигнала в хола му...Иначе за момента аз съм доволен от моят и ако ще работи без да прекъсва си оставам с него.Защо само ме съветвате да купувам нов при положение ,че този ме устройва като скорост и покритие и работи още. Затова пуснах темата ,ако е нещо поправимо да се елиминира.Вече казах,че ако не може да се оправи ще купя нов.Може и пак същия.

П.С. и все пак някой да каже дали са правилни настройките ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, stradlin написа:

Защо само ме съветвате да купувам нов при положение ,че този ме устройва като скорост и покритие и работи още. Затова пуснах темата ,ако е нещо поправимо да се елиминира.

Е, малко ли съвети бяха дадени!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казал ,че са малко  и както се вижда  ги следвам,попитах дали правилно съм направил настройките?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 20 минути, stradlin написа:

Не съм казал ,че са малко  и както се вижда  ги следвам,попитах дали правилно съм направил настройките?!?

""Aз не видях да има други фърмуери на сайта им за този модел.  ""

Явно не си гледал дето трябва а в Замунда при циците. По долу има снимка, ще ти дам и линк за изтегляне. Още повече рутера казваш че си го купил преди 5 години. Има седем версии. Живко правилно те е насочил, но не стеснявай лентата на пропускане. Направи я 40 мегахерца. После! Ако позволява избери му сам да си избира канал на излъчване или  - автоматично. Щом техниката ти е съвременна ще пуснеш и "n"" стандарта, или  - АУТО. 

Ето ти линк:  http://www.tp-link.com/en/download/TL-WR740N_V6.html

Снимка009.jpg

Снимка010.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе циците ги проверявам редовно ;)  ама май аз нещо не разбирам,защото моята HW версия е 3,а за нея ми излиза само един фирм

https://gyazo.com/28a2569dff8f79f6483fc36ebed698d8

А ако лентата за пропускане е Channel Width:  то настройката ми е на 20мухленца и не е актива за да я сменя.

Значи сега остават настройките от шота? Да го оставя така за да видя дали ще прекъсва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Лентата ти не е активна явно от това, че ограничаваш стандартите - т.е. изключил си n стандарта. И си оправи региона на рутера. Версията ти е за...ЕВРОПА! Опитай така, както ти е разяснил Живко за ден два. После оправи тези настройки. Обърни и сериозно внимание дали при продължителна работа рутера загрява. И да знаеш че всичко това се отнася за безжичната ти връзка. Не си написал дали ползваш потровете (LAN) на рутера. Щракни и един тест на скороста информативно да знаем какво да спираш и да пускаш. Питайте както трябва бе хора, та човек да не ви вади думите с ченгел. И не разбрах едно. Ти от два ника ли пишеш? Темата започва с друк ник и незнайно теб коментираме.

преди 21 минути, stradlin написа:

Абе циците ги проверявам редовно ;)  ама май аз нещо не разбирам,защото моята HW версия е 3,а за нея ми излиза само един фирм

https://gyazo.com/28a2569dff8f79f6483fc36ebed698d8

А ако лентата за пропускане е Channel Width:  то настройката ми е на 20мухленца и не е актива за да я сменя.

Значи сега остават настройките от шота? Да го оставя така за да видя дали ще прекъсва ли?

ТП-Линк си имат официален сайт с техните производства. Или ако не я знаеш ще напишеш в Google така:  TP-LINK  TL-WR740N  pdf .

Като ти се отвори страниците , ще избереш тази, която започва със  DOWNLOAD TP-Link TL-WR740N или погледни картинката.

Снимка011.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, * СТЕФАН * написа:

Лентата ти не е активна явно от това, че ограничаваш стандартите - т.е. изключил си n стандарта. И си оправи региона на рутера. Версията ти е за...ЕВРОПА!

Не го подвеждай. Региона и всички други настройки умишлено съм ги казал такива! Имам опит точно с тия кутийки и знам за едни специфични бъгове на заводският фирмуер точно на тия рутерчета.

преди 21 часа, stradlin написа:

Много интересно ми стана защо пък Венесуела??

Криптирането на WPA във Version и TKIP в Encryption. Причината да изберем Венесуела е следната - за страна Венесуела всички канали са разрешени с максимална мощност на излъчване, позволена. Ако избереш друга страна/Регион, тогава попадаш в едни нормативни уредби..където ти режат мощността на излъчване на рутера и/или възможните канали.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, simtech написа:

Не го подвеждай. Региона и всички други настройки умишлено съм ги казал такива! Имам опит точно с тия кутийки и знам за едни специфични бъгове на заводският фирмуер точно на тия рутерчета.

Криптирането на WPA във Version и TKIP в Encryption. Причината да изберем Венесуела е следната - за страна Венесуела всички канали са разрешени с максимална мощност на излъчване, позволена. Ако избереш друга страна/Регион, тогава попадаш в едни нормативни уредби..където ти режат мощността на излъчване на рутера и/или възможните канали.

Живко! Въпросният рутер  може да променя мощноста си единствено при намеса на DDR - WRT. В това му положение, тя, мощността не може да се управлява софтуерно. Иначе си прав за ограниченията. Аз го карам да ги върне заради ЗАБЕЛЕЖКАТА при версия 6 и 7, че обновяването е валидно само за ЕВРОПА! Ако ти се занимаваш с това, то съвсем не значи че всички останали - СПЯТ! Колко още не знаеш, ако знаеш и ще се обесиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, * СТЕФАН * написа:

В това му положение, тя, мощността не може да се управлява софтуерно.

Но може. EIRP се задава като ограничение спрямо региона. Освен това някои от фърмовете на TPLink дават възможност за регулиране на EIRP в 3 степени(low/medium/high)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, simtech написа:

Но може. EIRP се задава като ограничение спрямо региона. Освен това някои от фърмовете на TPLink дават възможност за регулиране на EIRP в 3 степени(low/medium/high)

Обичаш да спориш! Аз ще го подмина за да не ти тегля една путка майна. Хлапе с комплекси си ти момче а не инженер! И темата не е да спорим, а да помогнем на човека! Разбираш ли къде е ключът от палатката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, * СТЕФАН * написа:

Обичаш да спориш! Аз ще го подмина за да не ти тегля една путка майна.

Моята дума на 2 не става. Като казвам че може, значи може. Мога да извадя скрийншотове от друг TPLink Модел устройство.
И да, когато избереш грешен регион, софтуерът на рутера може да ти ограничи максималната излъчвателна мощност, така че да изпълнява изискванията за региона, който си избрал.
Софтуерно МОЖЕ и СЕ управлява мощността, но недостъпно за крайния потребител в повечето случаи при употреба на заводския софтуер.  Т.е фърма ти реже мощността според зоната, просто не ти дава ти на ръка да я регулираш или силно ограничени възможности имаш за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, simtech написа:

Моята дума на 2 не става. Като казвам че може, значи може. Мога да извадя скрийншотове от друг TPLink Модел устройство.
И да, когато избереш грешен регион, софтуерът на рутера може да ти ограничи максималната излъчвателна мощност, така че да изпълнява изискванията за региона, който си избрал.
Софтуерно МОЖЕ и СЕ управлява мощността, но недостъпно за крайния потребител в повечето случаи при употреба на заводския софтуер.  Т.е фърма ти реже мощността според зоната, просто не ти дава ти на ръка да я регулираш или силно ограничени възможности имаш за това.

Добре, че не съм до теб. Така ще ти разбия зурлата, та да се зарадват всички във форума и да им олекне от такова говедо! Оставям те да му обясняваш теориите си, дето човека я ги е чувал, я не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, * СТЕФАН * написа:

Добре, че не съм до теб. Така ще ти разбия зурлата, та да се зарадват всички във форума и да им олекне от такова говедо!

Абе ти у ред ли си? Първо ми се заяждаш "как съм щял да се обеся", а след това ще ми и налиташ на бой?!
Като не ги разбираш тия кутийки, къде се обаждаш???!!??
Аз ти правя забележка, че го съветваш да прави точно обратното на това, което съм написал, а ти какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от kemkama
      Здравейте,
      Имам рутер Dlink DIR-842, който e главният ми рутер в единия край на апартамента. Имам и друг такъв, който уж трябваше да бъде настроен като WDS Repeter в другия край на апртамента, но не виждам съответните опции за да направя промяната.

Много ще бъда благодарен ако получа вашата помощ (очаквайте да задавам тъпи въпроси).

Благодаря,
      Поздрави
    • от Bokeem
      Здравейте, значи моят проблем като цяло не ми пречи на работата , но със сигурност е налице такъв. Та става въпрос за индикатора интернет статус (земното кълбо), който е на самия рутер . Постоянно мига в оранжев цвят
      в PDFа е описано като 'amber blinking' , състоянието е - Router is attempting to connect to the internet ), а трябва да свети като останалите - синя икона без мигания. Като резултат в менюто на рутера дава (No Connection),но интернет си има и си работи безупречно.
      Четох по форуми...като цяло коментара е че няма проблем, но по този начин в log файла на за SYSTEM LOG дава само едно и също въпреки нормалното сърфиране -  а именно :
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:32 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:58 2018
      internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:22 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:48 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:11 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:37 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:02 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:28 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:54 2018
      Де факто рутера и "модема" в който е интернет кабела не се сработват нещо като хората. Ситуацията продължава близо месец, иконата така си мига в оранжево нонстоп 24/7... На известен интервал от време за кратко става синя, но е за 2-3 секунди и пак продължава оранжево мигане... Пробвал съм рестарти, ресет, вадене на кабели - няма ефект. Веднъж звънях на доставчика, но както и очаквах - като казах че нета си работи и оня ми вика "Проблема не е от нас... Няма какво да ресетна от тук, или да променям..."                   С последния фърмуер съм - 5.000
      някакви идеи ????

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.