Премини към съдържанието
sten90

Аудиоредбата не завърта дискове

Препоръчан отговор

Моделът е Samsung MM-A25. От много време не бях пускал дискове. Вчера преместих корпуса от единия ъгъл на библиотеката към другия - за да ми е по-близо, но уви - като сложих диска и само излиза надпис "Няма диск". Пробвах с друг аудиодиск - същата работа. Преди няколко месеца веднъж-дваж ми се случи нещо подобно, но след няколко вкл/изкл диска някак тръгна тогава. Сега обаче не става. Какво бих могъл да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, sten90 написа:

Моделът е Samsung MM-A25. От много време не бях пускал дискове. Вчера преместих корпуса от единия ъгъл на библиотеката към другия - за да ми е по-близо, но уви - като сложих диска и само излиза надпис "Няма диск". Пробвах с друг аудиодиск - същата работа. Преди няколко месеца веднъж-дваж ми се случи нещо подобно, но след няколко вкл/изкл диска някак тръгна тогава. Сега обаче не става. Какво бих могъл да направя?

проверете колко прах се е събрал в сд-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам няма да е достатъчно да забърша отварящата се част, а ще трябва да отворя корпуса? Преди време съм чел указания оптичната леща да се чисти с клечка с памук и спирт - това добра идея ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пласмасова леща не се чисти със спирт защото се скапва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах една тубичка с течност за почистване на лещи/глави - пише, че е изопропилов алкохол. Какво да използвам тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sten90 написа:

Имах една тубичка с течност за почистване на лещи/глави - пише, че е изопропилов алкохол. Какво да използвам тогава?

Лека сапунена вода или  разтвор от препарат за съдове. Не се прекалява. Почиства се след това само с вода и се подсушава. Спирт, ацетон - в никакъв случай!

Причината обаче за описания проблем не е този! консултирайте се в сервиз.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Лека сапунена вода или  разтвор от препарат за съдове. Не се прекалява. Почиства се след това само с вода и се подсушава. Спирт, ацетон - в никакъв случай!

Причината обаче за описания проблем не е този! консултирайте се в сервиз.

И аз подозирах, че е малко вероятно да е от зацапване - изобщо не чувам опит за завъртане на диска. Някаква идея колко най-малко ще ми искат в сервиза - "такса отваряне" така да се изразя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, sten90 написа:

И аз подозирах, че е малко вероятно да е от зацапване - изобщо не чувам опит за завъртане на диска. Някаква идея колко най-малко ще ми искат в сервиза - "такса отваряне" така да се изразя?

Ми, може да е от какво ли не! Трудно се диагностицира от разстояние. При повече опит отваряш и проследяваш връзки , работоспособност на двигателче и пр!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 04 Декември 2016 г. в 15:15, sten90 написа:

Какво бих могъл да направя?

Да я занесеш в сервиз за почистване / диагностика. Докато лазерът не фокусира шпинделът няма да завърти. В нормалните сервизи няма "такса отваряне". Само банките са нагли да искат пари да ти прочетат молбата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занесох уредбата на специалист. Каза ми че я отварял, почиствал - но няма резултат - изглежда се е повредил лазера. Мисля че с това приключва темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.