Премини към съдържанието
Keralain

Препоръчайте ми марка телевизор от 40 " до 50 " с операционна система

Препоръчан отговор

Ще купувам телевизор 40 " но искам да е смар т.е. ще ползвам Wi-Fi безжична връзка за да си гледам весници и списания вероятно и скайп. Да чете от флашки да се свързва с РС за да си гледам филми и сериали от торентите. Поинтересувах се и разбрах че имало 3-4 операционни системи андроид, Тизен и Уеб-ос. Моичкия почна да ми обяснява, но реших да се допитам и до вашето мнение пък после ще реша. Всеки си има предпочитания и плюва по др. марки и все компетентни та се обърквам.

Редактирано от Keralain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все пак бих ти препоръчал този с най-добрата картина. Чисто субективно - на теб да ти харесва.

Пък след като го ползваш известно време и успееш да го свържеш към компютъра, ще ти мине желанието да му ползваш "смарт възможностите" :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложиха ми тези 2 и се чудя кой да избера

Philips 49PUS6401 - http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PHILIPS-43PUS6401-Ultra-HD-LED/p/15759

и  

Телевизор SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

някой да има мнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, RudeBoy написа:

От тези двата - определено Sony-то.

Въпреки че си нямам идея какво ще гледаш в Ultra HD ... :speak:

Благодаря RudeBoy но за Ултрата държа, защото е повече от възможно да се наложи и то в по-голяма степен от 3D. С тази бясна надпревара за пиксели и високи резолюции смятам че ще се наложи. Предпочетох да си купя ТВ отколкото за същата цена да си купа малка чуплива измишлиотина наречена смартфот е ще си карам със старото Галакси ноте 2 то си ми върши работа. Та Да ти отговоря на въпроса предпочитам Full HD за да може да се наслаждавам на филмите и сериалчетата от нета НЕ НЕ НЕ Нестава въпрос за индийските и ТЮРКИШ сериали за за всички др. макал че напоследък зе зарибих с корейски. И НАЙ-вече приятеля ми ако не ме слуша ще му пусна готварския канал и като поточи лиги ще стане мек и послушен  :speak: разбира се че се шегувам ами като почнат мачове и на мен ми остава малкия тв и затова е покупката и държа да е андроид, защото ми казаха, че разликата в сравнение с др е с около 80 % в полза на андроида пък и соните май е с 6 версия

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Keralain написа:

разбира се че се шегувам ами като почнат мачове и на мен ми остава малкия тв...

Off: Хм. Сетих се за една моя раздяла. Отидох да гледам F1  докато бяхме на почивка и край :)  Честно да ти кажа, познавам такива мъже. Ако знаеш само как говорят против жените си...

Извинявам се, че не мога да дам препоръка, но гледам от два дена в темата никой не е писал (почти). Аз също дебна да си взема голям 4K  телевизор след няколко месеца, макар преди 1-2 месеца да си взех малък 32 инчов, колкото да има какво да гледам, че стария ми телевизор издъхна. И като взех тоя телевизор, ще ти кажа какво ми трябва. Първо, да има големи субтитри. Тоя няма :P Второ, да ми ми тръгват поне две флашки - едната за сериали, другата за запис на предавания. да не се занимавам с вадене на едната и другата, щото от тия вадения, оставам без запис на програми. Интернет добичето няма, не ми и трябва. Като искам интернет, на 2 метра е компютъра ми. Определено би ми било интересно да видя повече функции на телевизора, но като че ли за мен най-важно е да разчитам всичко правилно на екрана ( тоя 32 инчов е малък за гледане от 4 метра). Сандъка си има що годе добър звук за музикалните канали, има си настройки за добра картина, ама няма метраж така да се каже. като добавя, че изгледах хубавите сериали и че гледам 2-3 канала от 200-300, чудя се, за какво ми е телевизор изобщо. ей така да свети и да ме буди. Май за това ми трябва. Както и да ме приспива. 

Сега един съвет, който ползвам вече при две покупки на телевизори. Първо, ползвам сайта PAzaruvaj.com  за да сравнявам цените на телевизори и други неща. Второ, чакам някоя промоция в eMag  или на други места, за да купя. Това е простото ми правило. Две години карах със счупения си телевизор, дето изключваше през две минути и за кратко бях заменил с още по-стар телевизор, но нацелих една промоциа на 32 инчов Шарп за 330 лева и както бях пийнал, поръчах :P И третия ми съвет - удари му едно и вземай :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Кико прав си забелязвам някаква апития във форума а съм сигурна че и др. се интересуват, но уви само слушкат. 

Ами гогато съм свободна си слагам кафенцето и отварям сайтовете и си чета от всичко по-малко и смятам че на ТВ ще ми е по удобно за книги съм се сдобила с електронен четец.  А за FULL HD ще се наложи е по нашите земи някъде след 5 г.  А за чакането ами незнам предпочитам да го пипна и да реша през нета съм се опарвала и го избягвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/4/2016 в 20:11, RudeBoy написа:

Аз все пак бих ти препоръчал този с най-добрата картина. Чисто субективно - на теб да ти харесва.

Пък след като го ползваш известно време и успееш да го свържеш към компютъра, ще ти мине желанието да му ползваш "смарт възможностите" :) 

Вече няколко години използвам само смарт възможностите на телевизора и немисля да спирам. Честно казано, ако един тв не е смарт няма, какво да се прави на него. Ако не е смарт даже и музика от Ютюб и Спотифай неможе да се пусне. Електронен спорт мога да стриймвам от интернет. Целта на смарт опциите е да стриймваш видеа и музика на тв от компютър, от Нетфликс, Ютюб, Спотифай и други. 

Редактирано от sky1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е купих си. Но да ви разкажа какво се случи. Обиколих няколко магазина поразгледах и се спрях на 1 СОНИ, но се прибрах поразмислих прегледах нета за тези 2-3 марки и инчове и реших. На другия ден преди да отида да го купя минах през 3 сервиза за ТВ и навсякъде ми казаха едно и също. Е в началото не, но видях гаджето на една приятелка викнах го и го заплаших и той ми каза виж няма какво да те лъжа ще викна един приятел и ще му кажа да ти каже цялата истина аз няма да се намесвам да не кажеш че съм повлиял и Човека ми каза абе девойче ти какво искаш ТВ, но да е пералня със сушилня даже и да простира и фреза за твоя та да оре и градината такива истории няма това си е за бълъци. Има 2-3 производителя на дисплеи и всичко е едно само сглобката и името е различно. ТВ са направени да работят до 3-4 г. и после нов заводите трябва да произвеждат. За андроидите и др. операционни да ти кажа си е боза забиват госиш ги и старт на ново да се оправят и само проблеми. Ами това е ако ме слушаш отиди вземи си някой за 500-600 и то само ТВ за нета си имаш РС и си гледкай и не се занимавай и недей троши излишни пари пък след 5 пак се поогледай а и Панасоника си го пакетирай че ако стане беля пак ще те спасява той със сигурност ще умре когато вече няма части за него. Е видя ли го този дето сега си го взеха на книга е невероятен струва 2 500 лева и след 3 месец е тук и ремонта му бе 120 лв. това си е от мене а парите са си твои. И така взех си този LG 43 LH 5100 предава отлично пробвахме го с един преносим HDD 250 GB и чете чудесно  и буквичките са големи и не ме мъчат и си спестих поне 1000 лв. е ще ги похарча за нещо др. може би това ще си го запазя за екскурзия. Е това е моята история на моята покупка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Keralain написа:

Има 2-3 производителя на дисплеи и всичко е едно само сглобката и името е различно. ТВ са направени да работят до 3-4 г. и после нов заводите трябва да произвеждат.

Навремето ( миналия век), когато следвах Телевизонна техника, доцента ни казваше - има един производител на кинескопи - Thomson  и той прави за всички :) След това се появиха LCD  екраните и предполагам, не се е променило много. Това да правиш кинескопи и матрици не е евтина работа, затова и трябва голямо производство. Няма как всеки производител да прави екраните си. Той ги купува от доставчик. Въпросът е, че вече има много видове матрици и не е като едно време с кинескопите, дето ги правеше един. 

И между другото, понеже в университета ни учеха, че Thomson  правили кинескопите за всички в света, реших да си купя уредба Thomson  през 1999 година. Чейнджъра ме изтрая една година, носих го в сервиз на Сони, почистиха главата и пак ме изтрая малко. Почнах сам да си я чистя докато вече не тръгна, хаха. Касетофона влачеше още в началото и намотаваше лентите.  Вероятно тия джаджи са от доставчик, та не им се сърдя ;) Обаче още съм с тая уредба през 2016 година. Ползвам я за музика от PC-то. Кинескопи може и да правеха, но уредите изобщо не им се отдаваха. Все пак трилентовите колони все още са супер с кевларените си говорители. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.