Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем не мога да  ползвам никакъв външен микрофон. Имам 2 канала единият за слушалки и на другият пише SPDIF (което не знам какво значи), но искам да разбера как мога да го използвам! Какво трябва да направя за да използвам и външен микрофон примерно на слушалките.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде трябва да бъде включен този combo jack? Там където пише SPDIF? Трябва ли да правя корекция на нещо някъде за да засече микрофона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, pa4ko написа:

А къде трябва да бъде включен този combo jack? Там където пише SPDIF? Трябва ли да правя корекция на нещо някъде за да засече микрофона?

Означава, че ти трябва преходник/адаптер, защото имаш 1 жак 3.5мм, който е едновременно стерео изход и моно микрофонен вход.
Използваш жака, който ти  е за слушалки, а не тоя SPDIF - това е цифров изход. Без адаптер няма да можеш да ползваш микрофон.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! А може ли да дадеш линк за този адаптер за цифровият изход?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, pa4ko написа:

Благодаря! А може ли да дадеш линк за този адаптер за цифровият изход?

Не за цифровият изход. Адаптера ти е за 3.5мм буксата, която ти е на лаптопа, тая дето е за слушалки е и за микрофон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExaFlop написа:

...

Толкова много се излагат с ниската класа лаптопи вече. Икономисват 5 стотинки от жак.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нали трябва да има за акционерите
Това ми напомня планката във Форд Орион от Колела на Хейли.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и той да икономисва, вместо да купува слушалки за лаптопа да ползва тея от телефона :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вариант е, ако има такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си вземеш и външна usb звукова карта. Предимството е, че можеш да я използваш на всякакви машини и не е скъпа

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Може да си вземеш и външна usb звукова карта. Предимството е, че можеш да я използваш на всякакви машини и не е скъпа

Ама пък ще му заеме един USB  port и постоянно ще му стърчи нещо от машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

А не може ли да си купи USB Микрофон? Знаеш ли колко са скапани тия външни  USB звукови карти и как се разпадат или изгарят?
Ако си купува такава, да си вземе с кабел, а не тип флашка/донгъл. Така няма да се натоварва USB порта и при постоянното вадене на слушалките и слагането им, да се счупи или порта или външната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли да си ползва жака с разделител? Що ги правите като руснаците - "Едно нещо като може да се направи просто, 'що да не го направим сложно?"

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, simtech написа:

А не може ли да си купи USB Микрофон? Знаеш ли колко са скапани тия външни  USB звукови карти и как се разпадат или изгарят?
Ако си купува такава, да си вземе с кабел, а не тип флашка/донгъл. Така няма да се натоварва USB порта и при постоянното вадене на слушалките и слагането им, да се счупи или порта или външната карта.

Аз проблеми нямам. Използвам две и си работят коректно. По добре да се скапе такава карта отколкото да се скапе порта на лаптопа. А и предлагам едно от решенията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ExaFlop написа:

А не може ли да си ползва жака с разделител? Що ги правите като руснаците - "Едно нещо като може да се направи просто, 'що да не го направим сложно?"

Може. Но от честата употреба може да дефектира. Тогава има 2 пътя - единият е външна звукова карта, а вторият - смъкване на дънната платка, подмяна на жака и сглобяване. Сам можеш да предположиш кой вариант обикновено избират хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам ги и деветте кладенеца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така купих си този адаптер!!! Но пак не ми засича мицкрофона!!! Няка да избера външният микрофон. Пробвах и със слушалките от телефона и пак не ми засича микрофона!

Какво трябва да направя за да го добави?   

Снимка на настройките на Микрофона!

Редактирано от pa4ko
пояснение и прикачане на снимка! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи лаптопа, включи преходника, микрофона, слушалките и тогава го включи. Също така и виж дали от настройките на драйвера се вижда закачено устройство. Тези комбо жакове са склонни към проблеми от подобен вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах няколко варианта:

1. Актуализация на драйвърите.

2.Рестартиране на компютъра както каза!

3.Изтриване  на драйвърите пробвах с  драъвъра на WINDOWS(не стана), след което исталирах на ново(все същата).

4.Отстраняване на неизправност (Резултат)

5.Закачах слушалките с микрофон на персоналният компютър работят!

Не знам вече какво да направя... заради това и писах тук!

Операционната ми система е  Windows 10 Pro 64-bit.

Редактирано от pa4ko
правописна грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

b Комбо аудио жак Осигурява връзка с комплекти слушалки и микрофон.

Забележки:

• По подразбиране комбо аудио жакът не поддържа стандартни микрофони.

• Ако се свържат слушалки или комплекти слушалки и микрофон на друга фирма, може да не се поддържа функцията za записване поради различни индустриални стандарти.

12.pdf

Редактирано от pa4ko
допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Комбо аудио жак Осигурява връзка с комплекти слушалки и микрофон. 

Забележки:
По подразбиране комбо аудио жакът не поддържа стандартни микрофони.
Ако се свържат слушалки или комплекти слушалки и микрофон на друга фирма, може да не се поддържа функцията за записване поради различни индустриални стандарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това имах в предвид и заради тва го качих!!! Това е отговора на моята въпрос просто качвам решението, което е следното КУПИ СИ НОВИ СЛУШАЛКИ ОТ ЛЕНОВО!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от Sharo2
      Здравейте.
      Надявам се да не съм объркал раздела.
      Имам микрофон Audio-Technica AT2022 и рекордер Tascam DR-44WL, но нямам кабел със който да ги свържа и ще ми бъде много полезно, ако ми препоръчате какъв кабел ми трябва. Ето линк към спецификациите на микрофона: http://www.audio-technica.com/cms/wired_mics/a2c67abf775c91bf/index.html и линк към спецификациите на рекордера: http://tascam.com/product/dr-44wl/specifications/ . Нов съм в тази свера и не съм наясно дали има разлика между различни видове кабели, това дали са balanced или unbalanced, и други евентуални характеристики. Микрофонът записва ubalanced сигнал, рекордера може да приема и balanced и unbalanced сигнал. Ето снимки от изхода на микрофона https://image.ibb.co/fU7mVG/20171212_164220.jpg и от входа на рекордера https://shop.musix.ch/images/products/orig/Tascam-DR-44-WL_O.jpg (ако така се наричат). Намирал съм във интернет кабели подобни на тези: Link_1 , Link_2 , Link_3 , Link_4 , и предполагам че на мен ми е необходимо нещо подобно. Отново, нов съм във тази свера и почти нищо не разбирам поне за сега. Също така може да ми е от полза ако сте от там и да ми препоръчате от какъв магазин мога да закупя такъв кабел в Пловдив (разбрах че във Конрад продавали такива кабели) или някакви онлайн магазини (български или чужди). Надявам се да не съм закупил несъвместим хардуер и да могат да се свържат микрофона и рекордера, но дори и да са несъвместими, рекордера все още не е разопакован, така че може да се върне или продаде (и да знам че щеше да е добра идея да питам преди да го купувам, но както и да е). Благодаря предварително за помощта!
    • от whitegambit
      Здравейте, дали бихте могли да ми дадете малко съвет и предложения
      Постоянно си троша микрофоните и проблема не е само с евтините. Използвам го предимно за разговор или в караоке сайтчетата от настолния си компютър, но след 2-3 месеца все започват да пръщят и да не се чува нищо от мен, освен досадно статично бучене. Най вероятно прекъсвам кабелчетата някъде, че стоя на повече от метър и половина от компа и обикновенно има кабели навсякъде. Иска ми се да си взема някаква телескопична стойка, захващаща се за самия монитор и с възможност за разпъване и прибиране. Уви не намирам нищо, имам спомен че съм виждал подобни някъде, но не се сещам въобще какво да потърся (чичо гугъл ми препоръчва само студийни микрофони :/ ). Предварително тенк ю за отделеното време
    • от CaptainJord
      Здравейте от 1-2 седмици имам проблем не се чувам в скайп нито пък в програма за запис на видео, а пък в teamspeak и discord се чувам. Но проблема ми е там, че като говоря и гледам еквалайзера в настройките на микрофона, той не ми засича гласа (колкото и силно да говоря), а като пусна музика засича не мога да разбера какъв е проблема. Моля ми помогнете ми, микрофона си го взех на скоро не беше толкова евтин за микрофон..
    • от CaptainJord
      Здравейте, имам следния проблем от 3-4 дена микрофона ми в скайп не работи, на всякъде другаде работи като teamspeak, discord и т.н, но само в скайп не работи. Пробвах да преинсталирам скайп, но пак същия проблем. Да не би да е от настройките някъде по Windowsa с Windows 10 съм. Моля помогнете ми. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.