Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте реших да пусна тази тема, защото  имам проблем при избора между тези две видеокарти Gigabyte gtx 1050 ti 4GB и Gigabyte gtx 750 ti 2gb. Приятели ми казаха, че няма голяма разлика между двете и да взема gtx 750ti, защото е по евтина. Но искам да се допитам и до вас като по компетентни дали ще мога да подкарвам някои хитови игри като gta 5,  BATTLEFIELD 4, BF1, BF hardline, tomb rider,  tom clancy's the division 

Частите които купих :

Процесор Intel core i3 6100 3.7ghz

Дънна платка MSI H110M GAMING 

РАМ памет Hyperx fury black 8GB

Захранване 600W

Редактирано от Denkata_brat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и сам Сравняване

Според мен Gigabyte GeForce GTX 750(Memory clock speed- 5400 MHz) е по-доброто решение има 4гб собствена памет така, че това си е винаги плюс а от друга страна Gigabyte GeForce GTX 1050 (Memory clock speed : 7008 MHz) има по-бърза памет и поддържа 4.5 на OpenGL. Но реши за какво ще я ползваш до колко ще я натоварваш защото и двете си имат плюсове и минуси трябва да разбереш кое ще е окей за теб.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре вземи 1050 Ti 750 Ti вече стара карта и трудно ще  подържа новите игри  

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, PreDaT0Rrr написа:

По-добре вземи 1050 Ti 750 Ti вече стара карта и трудно ще  подържа новите игри  

Отделно има и повече vram. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързия отговор ще взема 1050 ti :)  лека вечер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата в картите е от 50 до 100% според играта в полза на GTX 1050 ti , сравнение м/у двете не може да има при избора им...

едит:

преди 21 часа, Denkata_brat написа:

Но искам да се допитам и до вас като по компетентни дали ще мога да подкарвам някои хитови игри като gta 5,  BATTLEFIELD 4, BF1, BF hardline, tomb rider,  tom clancy's the division

BF 4 на по-голяма резолюция но става за ориентир

Tomb rider , GTA V

Другите не съм ги тествал (процесора е i5)

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.