Премини към съдържанието
sten90

Търся общи съвети за озвучителна система

Препоръчан отговор

Както обясних в друга тема - сегашната ми миниуредба Samsung MM-A25 се оказа, че е спряла да работи с дискове. Докато намеря някой местен електротехник/сервиз обмислям какво да правя, ако ми кажат че ремонта ще струва повече от 30-тина лева. Трябва ми в най-общи линии устройство, което да върти аудиодискове. Продължавам да купувам аудиодискове понеже не ми харесват ограниченията на дигиталните платформи и сега имам може би повече от 10 диска, които на практика няма къде да слушам. А имам и един, на който специално пише, че няма да тръгне на компютър. Проблема е, че има доста различни варианти: от най-елементарните дисковидни CD-плейъри през CDрадио"касетофони"(май вече няма касетки в тях), микроуредби, миниуредби, Hi-Fi уредби, т.нар. домашни кина... Не знам кое ще е най-ефективно в смисъл максимална гъвкавост - възможности за свързване с различни устройства. Освен понякога да пускам дискове, смятам да използвам озвучаването и за втория компютър, а може би и за телевизора...

И така първият въпрос е какъв точно тип устройство? След това ще мисля за бюджета, но вероятно в най-сериозният вариант ще е под 300 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, sten90 написа:

Трябва ми в най-общи линии устройство, което да върти аудиодискове.

Най-евтин вариант - външен CD/DVD плеър. Пример . Ползваш си сегашната система за усилвател. Тя все още работи, има стерео аудио вход, нали?

Иначе за пълноценно слушане на CD-та най-доброто е една система от компоненти - CD плеър, усилвател, колони. Ама за тях твоя бюджет от 300 лв ще трябва да го подпреш с още една нула отзад ;) .

Аз лично съм за варианта микросистема. В къщи слушам на такава - един стар Panasonic SA-PM25. Не е много мощна, но вади уникално качество. Малко съвременни системи са способни на такова. Но ако все пак решиш да купуваш нещо ново, препоръката ми е за Pioneer X-CM32BT .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Пионер беше една от системите, които гледах тъкмо в Технополис. Неприятното е, че промоцията свършва утре.

Да използвам сегашната система като усилвател е интересна идея. Аз си мислех дали ще мога да използвам само тонколоните, но те имат едни особени накрайници на кабелите - може би ще стават само за уредби на Самсунг. Според твоето предложение ще използвам AUX-IN на уредбата като компромиса ще е, че трябва да превключвам другия край на кабела съответно между компютъра и другия CD-плейър или телевизора.

В OLX намерих една обява за уредба Samsung MM-G25 за 150 лв. и това е другото, което обмислям...

На моята уредба пише: Усилвател - 2х20 W RMS, а консумация на електроенергия - 35 W. Явно двете неща се измерват по различен начин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странна логика. Циганиш се за 30 лв за ремонт, но ще дадеш 300 за не знаеш какво. При това още не си минал на диагностика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 150 лв и от от олкса какъв звук очакваш незнам ти мазохист ли си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай СД-то на компютъра за дисковете, а сигнала подавай на Samsung MM-A25. Не знам аудиодискове, които да не се четат от съвременните компютърни СД-ДВД плей-записвачки. 

Така няма да се занимаваш с ненужни ремонти, които са на себестойността на системата ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, AGD написа:

Ползвай СД-то на компютъра за дисковете, а сигнала подавай на Samsung MM-A25. Не знам аудиодискове, които да не се четат от съвременните компютърни СД-ДВД плей-записвачки. 

Така няма да се занимаваш с ненужни ремонти, които са на себестойността на системата ти.

По принцип на аудиодисковете мога да им изкарам музиката, но имам един(всъщност два), на който специално пише, че не е предназначен за компютър(явно е някаква брутална защита от копиране). Ако не вярвате - мога да снимам надписа. Взех го преди доста години от една книжарница(май беше "Пингвините"). Когато го плащах или малко след това забелязах онзи надпис, но музиката беше много хубава и реших да не се разправям да го връщам. Тъкмо щях да пусна още една тема да питам дали има начин да извадя музиката от този диск, или ще ми трябва специална студийна техника.

И все пак смятам, че е по-удобно в смисъл по-бързо да пусна диска от уредбата, отколкото специално за това да пускам (втория)компютър, да вкарвам там диска, да отварям съответния плейър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, sten90 написа:

Тъкмо щях да пусна още една тема да питам дали има начин да извадя музиката от този диск, или ще ми трябва специална студийна техника.

Искаш да кажеш, че за толкова години не си пробвал диска на компютъра?!?... 

:cantbelieve:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, RudeBoy написа:

Искаш да кажеш, че за толкова години не си пробвал диска на компютъра?!?... 

:cantbelieve:

Пробвал съм... Но явно това, което е работило срещу ХР през 2001, не работи срещу линукс през 2016. :)

Оптичното устройство се помъчи известно време, излезе ми някаква грешка, че не може да се монтира някакъв 801 мегабайта дял, но все пак се отвори папката - имаше WAV файлове с по едно катинарче на иконките, но въпреки това се копираха без проблем - даже нямаше нужда от специален софтуер за копирането...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.