Премини към съдържанието
Optium

Извличане на информация от CD диск правен в Ренгеново отделение на университетска клиника.

Препоръчан отговор

Тези дни ми се наложи да направя копие на CD диск съдържащ ренгенови снимки,

без да ги свалям елементарно под формата на .jpg или .bmp, а смятам да могат да се

ползуват намиращите се "бутони'' на десктопа /въздействуващи върху снимката/,  съществуващи в оригиналния диск:

1./ Zoom

2./ Show - hide report

3./ Show - hide data selector

4./ Flip verticaly

5./ Rotate 90 

Апелирам към този проблем да се отнесете с нужната сериозност, тъй като от него не би успял да избегне

на практика никой от нас, на когото ще се наложи за в бъдеще  да прави ренгенови снимки за себе си или свои близки.

Тези ренгенови снимки на практика са собственост на здравното заведение в което ги правите и за да ви направят тяхно копие,

ще трябва да заплатите между 12 и 15 лева /на диск/ в зависимост от ценоразписа им !

При отварянето самия диск съдържа следните файлове , като в README.TXT се чете следното:

This product supplied by GE Medical Systems is not supported under any GE Medical
Systems standard support program or service. If you have any questions about this
product, please contact your local sales representative. GE Medical Systems may, at its
sole discretion, address issues and bugs reported, but responses are provided "AS IS",
with no warranty, as stated above, and are not guaranteed to address the issue or bug.

В Информация за инсталирането, се чете пък следния текст:

[autorun]
ICON=autorun.exe,0
OPEN=autorun.exe /d index.htm
SHELL\dcmviewer\command=autorun.exe /d
SHELL\dcmviewer=Dicom Viewer
EXTRACT=dicomvwr.cab;dvlang.cab
VIEWER=workstation.exe

Ще може ли този диск въобще да се копира в домашни условия . . . !?

Disk_ot_rengenovo_otdelenie.jpg

Редактирано от Optium
корекции в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Неразбрах проблема но има Dicom software за разглеждане на рентгенови снимки.

http://www.microdicom.com/

http://www.radiantviewer.com/

Целта на занятието е този който му научи "цаката" на копирането, да може

да минава метър с наложените му такси  . . !? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Optium написа:

И какъв точно метър смяташ да минеш? Веднъж като си получиш диска с материала, си правиш iso образ/имидж, който съхраняваш на едно или няколко места. Дисковете съвсем нормално си се четат и им се прави образ. С всяка програма за работа с дискови образи.
Кратък списък

_Alex&Vanko_, Dicom софтуерът е включен в диска

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ExaFlop написа:

Dicom софтуерът е включен в диска

така е, същото се отнася и за скенер снимките ....ъ-ъ-ъ...69 снимки експортнати в .bmp и качени на флашка

тъй де, нямам принтер и ходих в една книжарница, та ми взеха по 20ст на снимка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата, която опакова снимките за диск, добавя автоматично и софт за разглеждането им.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

Програмата, която опакова снимките за диск, добавя автоматично и софт за разглеждането им.

и за принтиране и за експортване в друг формат

така че, не разбирам долния пост

преди 9 часа, Optium написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Абсолютно вярно! Вярно, че по - трудничко се работи така и снимките не се отварят с един клик, но все пак има възможността! Аз също не разбирам какво иска автора??? Може би като изтегли снимките на друг носител не може да ги разглежда със стандартен инструмент или нещо от сорта - знам ли?!?

Друг е проблема обаче с това, че някои хора искат пълнофункционално да използват платен и специфичен професионален продукт, който в случая е специализиран такъв за разглеждане на медицински снимки! Е, няма как.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Кумчо вълчооо написа:

Абсолютно вярно! Вярно, че по - трудничко се работи така и снимките не се отварят с един клик, но все пак има възможността! Аз също не разбирам какво ика автора???

Друг е проблема обаче с това, че някои хора искат пълнофункционално да използват платен  и специфичен професионален продукт! 

преди 19 минути, Optium написа:

Явно е че не сте прочели внимателно поста ми, защото по-горе съм отбелязал че обикновеното заснемане на ренгеновите снимки намиращи се на диска  /ако въобще имаш достъп до него преди да си го платил/,  може да се направи чрез елементарно заснемане от десктопа посредством клавиша "PrtSc" от клавиатурата на компютъра.Обаче за сметка на това ренгеновите ви снимки тогава, ще изглеждат  като "пейзажи от фотокартички"  и няма да имат важните опции:

zoom, show-hide report, show-hide data selector, flip verticaly и rotate 90.

Редактирано от Optium
корекции в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тези снимки да няма резултат от черепно-(без)мозъчна травма, претърпяна от автора? Защото от всичките му писания така и не става ясно какво точно иска? Да копира диска, да извлече снимките като обикновени изображения, да използва записаната програма за разглеждане на други рентгенови снимки или какво?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви такси, какво копиране? Пълнят ти диск с една камара плява да ти вземат парите, има нормален графичен файл който се отваря с каквото и да е, например Irfan View. Това и за други подобни дискове, например от коронарография. Всичко това може да се копира по файлове на харда, флашка или каквото и да е. Плявата е еднаква.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време поисках да ми дадат копие на файла от един кардиограф, който работи с компютър, но докторите ми показаха, че без специалната им програма, чието име не записах, и струваща над хиляда лв, е невъзможно да се отваря и разглежда нищо. Да не би да става дума за нещо такова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, B3M2W0 написа:

Преди време поисках да ми дадат копие на файла от един кардиограф, който работи с компютър, но докторите ми показаха, че без специалната им програма, чието име не записах, и струваща над хиляда лв, е невъзможно да се отваря и разглежда нищо. Да не би да става дума за нещо такова?

Тази търговия със здравето на хората е "запазена марка" за Пирогов, Окръжна болница и Св.Иван Рилски  /приоритет за софиянци/ !

Който от вас не им е "ял попарата", надявам се в скоро време да им я опита  /отнася се за този хитрец Win_user/ . . .

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно с автора на темата трябва да се общува като с пациент след оперативна интервенция на главния мозък :) Започваме стъпка по стъпка:

- претърпяваш травма;

- отиваш в болницата;

- там ти правят рентгенови снимки;

- ако искаш да ти дадат снимките на CD, плащаш 15-20 лв такса;

- след като платиш, получаваш диск със снимките + бонус - програма за разглеждането им;

- можеш да си извадиш снимките и да си ги разглеждаш с каквато си искаш друга програма, или да копираш CD-то колкото искаш пъти.

Какво точно не знаеш как да направиш и питаш в темата?!?

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Win_user написа:

Явно с автора на темата трябва да се общува като с пациент след оперативна интервенция на главния мозък :) Започваме стъпка по стъпка:

- претърпяваш травма;

- отиваш в болницата;

- там ти правят рентгенови снимки;

- ако искаш да ти дадат снимките на CD, плащаш 15-20 лв такса;

- след като платиш, получаваш диск със снимките + бонус - програма за разглеждането им;

- можеш да си извадиш снимките и да си ги разглеждаш с каквато си искаш друга програма, или да копираш CD-то колкото искаш пъти.

Какво точно не знаеш как да направиш и питаш в темата?!?

Ей,здравей!

Я,по-кротко.Що не го оставиш на мира.Вече разбрахме,че си наясно и много вещ.

Той ще го разбере и без твоите брутални наставления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.