Премини към съдържанието
Kristian Denkov

Ще трябва ли да се обнови bios след смяна на процесор

Препоръчан отговор

Здравейте, нтересува ме ще трябва ли да ъпдейтна биос след като съм сменил процесора от Intel 2 Duo E6400 на  Intel Q6600 2.4ghz.  Биоса ми е на 2.3.1

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително, но има случаи в които се налага. Ако дадеш модел на дъното там си пише.

Ники ме е изпреварил с коментара. Между другото честит имен ден!!!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След смяната, не... Ако има някаква несъвместимост с по-стара версия, обикновено актуализацията, се прави преди смяната... След това, вече ще е доста трудно, освен ако не се върне стария, или не се замени с поддържан. Хубаво си споделил версията на BIOS, но имай предвид, че това не е универсално нещо и много зависи от марката и модела на използвана дънна платка... В сайта на производителя, обикновено е качена най-актуалната версия, та няма да е лошо, дори да няма необходимост от актуализация, поради смяната на процесора, да се направи тя... Обикновено, винаги актуализирането до последна версия, има някаква полза, в какъвто и да било аспект. Предполагам, трябва да са описани промените във въпросната "последна версия", та така че не виждам проблем да се информираш и по възможност да направиш тази актуализация, като разбира се, се съобразиш с някои изисквания и норми, които се предприемат с предпазна цел, при подобни актуализации... Като цяло, това нещо си важи и за всеки един софтуер.

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме заповядейте снимка дано помогне5713eab3019cf_.png.a25db76149554bf5a6794515e9d6c561.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След кратка проверка тук , става ясно наличието на доста по-нова версия... Няма да е лошо да се направи актуализация, въпреки че може и да не възникне проблем с новия процесор... По-горе, съм описал останалото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори преди да сложа новия процесор ще упдейтна до последната версия на биос и ще го сложа. Ще се поинфорнирам как точно става това с ъпдейта на биос, за да не възникнат проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Kristian Denkov написа:

Благодаря за бързите отговори преди да сложа новия процесор ще упдейтна до последната версия на биос и ще го сложа. Ще се поинфорнирам как точно става това с ъпдейта на биос, за да не възникнат проблеми.

Ако машината работи добре и без забележки, не ти препоръчвам да ъпдейтваш биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Agentpat™ написа:

Ако машината работи добре и без забележки, не ти препоръчвам да ъпдейтваш биоса.

Системата работи без грешка но ми е чудно дали ще възникне пролем след преминаване на нов процесор. Затова мисля да го ъпдейтна преди слагане на процесора или да го сложа да тествам ако има грешки връщам стария ъпдейт на биос и готово. Нека процесора дойде и ще го реша 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Kristian Denkov написа:

Системата работи без грешка но ми е чудно дали ще възникне пролем след преминаване на нов процесор. Затова мисля да го ъпдейтна преди слагане на процесора или да го сложа да тествам ако има грешки връщам стария ъпдейт на биос и готово. Нека процесора дойде и ще го реша 

Като дойде го слагаш и тестваш. Ако е съвместим с версията на BIOS ще тръгне без проблеми. Ако не е - ще зацепи и няма да иска да включи. Това за мен е най-лесния начин да разбереш дали е съвместим.

преди 1 час, Емил Костов написа:

Между другото честит имен ден!!!

Мерси. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, niki292002 написа:

Като дойде го слагаш и тестваш. Ако е съвместим с версията на BIOS ще тръгне без проблеми. Ако не е - ще зацепи и няма да иска да включи.

Ако не тръгне - сваляш новия процесор, слагаш стария, обновяваш биос и слагаш новия процесор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.