Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблемът на таблета е,че когато батерията се разреди до около 60% и по-малко,или изобщо не се зарежда,или трябва постоянно да се вади и слага отново кабела на зарядното.Първо ми казаха,че е от зарядното-смених 2,а ефект никакъв.После смених и батерията,макар че според мен не тя е проблем.Ефект пак нямаше.Индикацията на батерията показва зареждане,а не се зарежда.Оня ден го взех след смяна на батерията.Беше на 44%.Казаха ми да го разредя докрай и да го заредя,но той стои 2дни назарядното и е едва на 22%.Вече не знам къде да го нося.

Таблета е Samsung galaxy note GT N8000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше в зарядно, купих ново зарядно  срещу 22 лв. и се реши подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като мърдаш буксата на кабела, започва ли да се зарежда отново ? Ако да - за смяна на букса е. 

А не каза дали си пробвала с друг кабел.

преди 53 минути, Person написа:

При мен проблема беше в зарядно

Жената каза, че е сменила 2.

Честно, чудя се, кога ще се научиш да прочиташ самия пост, а не само заглавието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти същата работа с един румънски телефон, зарежда до 73% и спира на това ниво макар че показва "че зарежда".

Оригиналното му зарядно е 5.0V 500mA да го пробвам ли с зарядното на таблета дето е 5.2V 1350mA или да не рискувам? 

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май стана за боклука този таблет.Смениха и лентов кабел.И от него не е.

В сервиза вдигнаха ръце и се предадоха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблета не е за изхвърляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 часа, Иво Симеонов написа:

имам същия проблем и се чудя какво да правя :(

За същия проблем са дадени вече предположения и решения - чети! 

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
на 7.12.2016 г. в 20:23, ined написа:

Почти същата работа с един румънски телефон, зарежда до 73% и спира на това ниво макар че показва "че зарежда".

Оригиналното му зарядно е 5.0V 500mA да го пробвам ли с зарядното на таблета дето е 5.2V 1350mA или да не рискувам? 

Пробвай го, да. Но нека не ти става навик. То почти на същият принцип са направени зарядните за бързо зареждане, чрез повишаване тока на заряд, но при тях вече има и електронна схема за следене на  зареждането. При нормалните, това го няма във вида за който е предназначено.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се скъси живота на батерията ,а и контролера може да изпуши

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах с друго работещо зарядно и кабел и ефект никакъв , показва че се зарежда и докато го ползвам батерията намаля, дори изключен не се зарежда. Имам един китайски кабел,  с него таблета показва задраскана батерия, но изключа ли го лека полека се зарежда. Не мога по никакъв начин да си го обясня. Ако е лентов кабел с буксата няма да се зарежда с какъвто и да е кабел. Пробвах с работещо зарядно и кабел оригинални, държи се по същия начин като с моето ( не се зарежда нито включен нито изключен) . Какво бихте ме посъветвали? Батерията заредена си държи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.