Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

загубих се, спрях да модерирам, спрях да пиша... Знам, голяма грешка :( За съжаление изпуснах и всички новости и технологии и сега не ми се чете от начало, за това ще помоля за помощ.

Ще се направи малко сложна схема: компютъра от подписа ми ще замине за вилата и ще бъде заменен с нов. За момента това са само хипотези! Дали ще се стигне до това, ще видим.

Ето изискванията ми:

1. Колкото и глезено да звучи - държа на кутия, по-"шукаритетна", даже загледах Aerocool Strike-X Air, но е напълно ненужна... Нека да е с прозорец. Кейбъл мениджмънт и повече опции за вентилатори. Искам и Fan-контролер. С USB 3.0 да е.

2. Нямам нужда от HDD, мисля си за системно SSD, като имам 3TB NAS (WD MyCloud), инсталиран на гигабитова връзка през рутера.

3. Не играя игри, за това вградена видеокарта е напълно достатъчна. Компютъра ще се ползва за офис машина, филми, музика, най-стандартните неща.

4. Монитор ще ми трябва, но има опция да запазя настоящият си 22 инчов BenQ (от подписа) и да се вземе нещо непретенциозно за към вилата.

До сега всичките ми компютри са били с процесор AMD, но аз нямам лични предпочитания! Настоящият ми компютър изпълнява напълно моите нужди, но лаптопа от 2009-та година, закачен постоянно за зарядното, вече издъхва и обмислям тази рокада.

Бюджета от 1 000.00 лева е относителен, има възможност да се превиши с около 100-тина лева, но нека да е само при необходимост.

Казвайте ако ви трябва още информация :)

Поздрави и лека и спокойна вечер на всички!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/54298p1r55134p1r2250p1r56453p1r55799p1r54992p1r56657p1rf.html

Според мен не ти трябва i3. 2x4 GB RAM ако ти идва повече може да се вземе една 4GB плочка. Хубава и тиха кутия, монитор без забележка, както и хубаво ССД и захранване.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/55867p1r54931p1r3016p1r57536p1r53749p1r56453p1rf.html - с по-голямо ssd и кутията по избор.

Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното което му предлагаш няма HDMI порт, а монитора има само такива входове. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, quickJO написа:

1. Колкото и глезено да звучи - държа на кутия,

не звучи глезено а глупаво-буджетен  лимит 1000 лв джанти лачени мотора може от лада да  е 3 милиона километра 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

купете го другата година

излизат нови процесори очаква се масово поевтиняване на сегашните 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Yvan Sergeev написа:

не звучи глезено а глупаво-буджетен  лимит 1000 лв джанти лачени мотора може от лада да  е 3 милиона километра 

Да, глезено звучи, глупаво звучи. Ако искаш и смехотворно. Но пропускаш, че монитор си имам, а на вилата съм 2 пъти в месеца за по един Weekend и 2-3-4 часа пред монитора тип "Лада" ми е все тая... А за кутията - защо да не е "лачена", при положение, че компонентите вътре отговарят на нуждите ми? Има ли нещо лошо в това? Компютъра не го правя за бенчмаркове, но искам да ми радва окото, когато го видя. Лошо?

Или не ти харесва BenQ-а с който съм сега? Защото аз съм доволен от него. Погледни и с каква конфигурация съм (подписа ми), очевидно не държа на свръх представяне, защото сегашната конфигурация (както казах) ми е достатъчна за моите нужди, но пък естетически съм подбрал кутия, FAN контролер и вентилатори, които да ми "галят" окото. Отново - това лошо ли е?

Благодаря за предложенията на всички останали, ще ги разгледам обстойно, но не тази вечер!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално и G4500 + 2x4GB си е за бенчове ако е само за филми и нет а "новите" би трябвало да са на по-високи честоти и явно ще има промени и по-графиката.

В случая процесор с пълноценната графика които е и на по-високи честоти с памет в двуканален режим би оказал влияние при игри за всичко друго и най-евтиния Селерон с едноканална е предостатъчно.

Не те разубеждавам аз самия взех това а и не съм купувал китайска кутия просто да си знаеш че не са необходими.

SSD-то също е доста приятна екстра която не е необходима. Всъщност е толкова приятна че не бих си купил никога повече HDD.

пс. Подкрепям предложения LG 25UM58. Всъщност това е най-важната част ако ще се набляга на филмите.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, quickJO написа:

...

Без монитор и с фешън кутия:

SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W 
 ASUS H170-PRO, H170, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, SATA Express, M.2 Socket, LGA1151 
 INTEL CORE i3-6100, 3.70GHz, 3MB, BOX, LGA1151, Skylake 
 CORSAIR 2X4GB Vengeance LPX DDR4 2133MHz, CMK8GX4M2A2133C13 
 CRUCIAL 275GB 2.5" SSD, MX300, SATA III /CT275MX300SSD1/  
 IN WIN 303 Black, Mid Tower, w/o PSU 

Крайна цена 1 056,50 лв.

Ако много държиш на FC взимаш тази - FD ARC MIDI R2. Само захранването не ми харесва особено, защото не е модулно, но ако искаш такъв тип и да е качествено ще трябва да се изръсиш леко отгоре. Конфигурацията подлежи на обновяване и ще е актуална поне няколко години.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без монитор,щом има опция за запазване на стария.Малко скъпо,но по различно от горните.(Фановете са по скоро за украса,а и кутията има контролер да се намалят оборотите):

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
GB B150-HD3P LGA1151 1 187.00 лв. 187.00 лв.
i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 1 438.52 лв. 438.52 лв.
Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz CL5 1.2V KVR21N15S8K2/8 1 97.67 лв. 97.67 лв.
Transcend 128GB M.2 2280 SSD SATA3 MLC R/W 570MBs/460MBs 1 111.95 лв. 111.95 лв.
ASUS XONAR_D1 1 143.73 лв. 143.73 лв.
DeepCool Case ATX - DUKASE - USB3.0 1 80.23 лв. 80.23 лв.
CM 120MM CASE FAN/GREENLED/SLV 1 12.70 лв. 12.70 лв.
LC-POWER Cosmo Cool LC-CC-120 1 39.59 лв. 39.59 лв.
Междинна стойност: 1 111.38 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 6.97 лв.
Доставка: 0.00 лв. с ДДС
Обща стойност: 1 104.41 лв. с ДДС

+ SSP 350GT 120 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кюнко, изхвърляш се. За 2-4 часа за няколко пъти в месеца не смятам, че е нужно човека да се охарчва с i5 за нуждите, които е споменал. По-скоро да изчака новите неща през 2017 или G4500+2x4, да ореже останалите компоненти и да набие парите в монитор.
П.П Ще ми отговориш ли на въпроса за дънните платки или да си го нач*кам :D ?

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

ASROCK H110M-HDS LGA1151
CPU Intel Pentium G4500 3.5GHz 3MB LGA1151 box
Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz CL5 1.2V KVR21N15S8K2/8
ADATA SSD SX930 240G SATA3 XPG
Case DeepCool ATX KENDOMEN TI
EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR
24 LG 24MP58VQ-P
Обща стойност - 999.48 лв. с ДДС Преди време бях виждал същата кутия светеща в червено, а вщне в това бяло ли е какво...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кюнко написа:

Пикльо,баща ти се е изхвърлил на неправилното място преди 16 години!Изобщо,хлапета,мислите ли преди да се изпляскате?!

Що си толкоз агресивен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Stoyannnov написа:

Що си толкоз агресивен?

Не може 16 годишен пикльо да ми каже,че се изхвърлям и то като просто са подадени някакви идеи,па дали ще си хареса някой нещо-негова си работа!Защо,теб да те питам,хлапетата са крайно малоумни,невъзпитани,нагли и си мислят,че всеки всичко им дължи и всяка лиготия е длъжен да им търпи?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех да не пиша и просто да си замълча, но Кюнко за пореден път се обеждавам, че с теб, нито може да се "говори", нито да се излезе на 1 глава. Под "изхвърляш се" имах в предвид, че си сложил този i5-6500, който смятам, че е крайно ненужен за гледане на филми, интернет и т.н., та може и да не си ме разбрал правилно и в мен да е грешката.
Никой, нищо не ми дължи. Попитах те 2 въпроса и на 2-та явно отговора е "е*и се в г*за". Впрочем това, че си по-голям не ти дава право да ме обиждаш. С това държание какво уважение да имам към теб ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охо Стънишко здравей!

преди 4 минути, kyoshinn написа:

Попитах те 2 въпроса и на 2-та явно отговора е "е*и се в г*за". Впрочем това, че си по-голям не ти дава право да ме обиждаш. С това държание какво уважение да имам към теб ?

За дънните платки и какво още?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време го бях попитал нещо за едни захранвания (мисля, че за FSP Hyper 500W). А пък преди много повече време го бях попитал неща на лично, но така и не ми отговори, аз все пак намерих отговор на тях (разбира се не от него). Но не смятам и повече да го питам, явно има нещо против по-малките (15-20 г.).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H110M-HDV LGA1151 - цена.

CPU Intel Pentium G4500 3.5GHz 3MB LGA1151 box - цена.

G.SKILL 2x4 RipjawsX 2400 C11 F3-2400C11D-8GXM - цена.

ADATA SSD Ultimate SU800 256GB 3D NAND - цена.

25 LG 25UM58-P - цена.

Zalman Case ATX Z1 NEO - цена.

CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052 - цена.

DeepCool Fan Controller ROCKMAN 3.5 3CH for 3pin PWM - цена.

Да добавя още един вариант за обмисляне. Излиза около 1050-1060 лева с доставката.

И още нещо. Ако имате да делите нещо го правете на лични, а не да чета заяждания в почти всички теми.

Съмнявам се да има голямо намаление на сегашните модели, но ако не е спешно може да се поизчака малко. Макар да наближава Коледа и е време за подаръци...

Редактирано от ncl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този тип машина единственото от което ще усетиш разлика (ако вземеш съвременна машина) са монитора и ССД-то.

Имам почти същия модел benq монитор и го замених със този който ти предлагат LG 25UM58  но по-големия вариант 29". Колкото и да си доволен от стария си монитор разликата с новия е доста голяма. Не искам повече да поглеждам стария си монитор а широкия екран за филми няма сравнение с нищо!

Пентиум или I3 (може и i5 ако позволява бюджета) всеки един ще се справи идеално.

Аз съм с този кулер Alpine 11 Pro Rev2 по принцип го взех за по-тихо с което се справя идеално но се оказа че и охлажда доста добре. По принцип освен за по-тихо за нищо друго няма да ти трябва не че стоковия е шумен.

Дъно H110 може и B150 ако ти трябва определена екстра.

Рам по-малко от 8GB не се лъжи да си вземаш и повече не са необходими.

Всяка сносна кутия ще свърши работа. Предложената Дукеса е много добра кутия за парите си.

Захранване Seasonic 350W нищо повече.

240/250/256GB SSD или 120GB ако ще се ползва стария хард за тази машина.

Общо взето е това - хубав монитор и SSD :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.12.2016 г. в 20:08, quickJO написа:

Но пропускаш, че монитор си имам, а на вилата съм 2 пъти в месеца за по един Weekend и 2-3-4 часа пред монитора тип "Лада" ми е все тая...

Тогава не ти трябва да даваш толкова пари за нови части. На старо може да намериш някой евтин Селерон, независимо за кой сокет. Дъно ще трябва да вземеш според вкуса си и най-вече, да има необходимите ти интерфейси. 2х4GB  са за предпочитане, откъдето и да го погледнеш. Само един браузер да отвориш и 4-те GB  ще се задъхат с десетина прозореца. Захранване най-евтиното...разбира се не бомбичка. Това е моята философия за компютър, който се ползва главно за развлечения без игри. Дали АМД или Интел, тук няма значение, стига да ти излезе по-евтино комплекта дъно-процесор. А вече каквото остане, вземи си един нов, голям монитор, за предпочитане 21:9, та да ти се разшири кръгозора малко ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, kyoshinn написа:

Преди време го бях попитал нещо за едни захранвания (мисля, че за FSP Hyper 500W). А пък преди много повече време го бях попитал неща на лично, но така и не ми отговори, аз все пак намерих отговор на тях (разбира се не от него). Но не смятам и повече да го питам, явно има нещо против по-малките (15-20 г.).

fsp-hyper-500w.jpg

AURPT1200_14.JPG

Ми гледай ги отвътре ако се интересуваш кое какво е. Аурум виж колко е по-наситен от елементи от Хайпъра.

И да питаш аз го казах 400 вата - 100 кинта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
fsp-hyper-500w.jpg&key=1f65cf2fb5ae9bca02b6639b36c9cbcfec8ebd860915b2c63682462e95c62c0a

AURPT1200_14.JPG&key=bd8320e64c8ae133f69ca635e7c3cc5f3f16b6c1dd37a9510862abaee7650e53

Ми гледай ги отвътре ако се интересуваш кое какво е. Аурум виж колко е по-наситен от елементи от Хайпъра.
И да питаш аз го казах 400 вата - 100 кинта.

Какво е това "Аурум" и от къде ги изнамери тез снимки :D Иначе благодаря за инфото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, kyoshinn написа:

Не знам какъв отговор си намерил, но като начало трябва да си внимавал в училище, за да можеш да асимилираш обясненията на хора, които са го правили много преди теб. Е това естествено не се отнася за Джони. Ако сега започна да ти обяснявам какъв е принципа на работа на импулсното захранване ще ме разбереш ли? Или набързо ще драснеш някоя обида?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам какъв отговор си намерил, но като начало трябва да си внимавал в училище, за да можеш да асимилираш обясненията на хора, които са го правили много преди теб. Е това естествено не се отнася за Джони. Ако сега започна да ти обяснявам какъв е принципа на работа на импулсното захранване ще ме разбереш ли? Или набързо ще драснеш някоя обида?

Едва ли ще те разбера. Не виждам причина да те обиждам за каквото и да е. Като цяло когато предлагам захранване гледам capacitors, connectors и да има 80+ сертификат + по-голяма гаранция.

Никакъв отговор не съм намерил на въпроса "Защо hyper-a е некачествено захранване".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.