Премини към съдържанието
Metinr

Проблем със запазването на единият дял на хард диска

Препоръчан отговор

Здравейте, помолиха ме да преинсталирам един лаптоп Lenovo G50-70 и в единият му диск Д . Запазих важните снимки, които ме помоли да не ги трия. Когато отворих дяловете да инсталирам windows имаше много дялове аз ги изтрих и оставих само този с снимките и този където беше windows но ми дава следните грешки
 1.JPG 
и
 2.JPG.

Гледах клипове и видях как го оправят но до колкото разбирам май ще се изтрие и този диск Д . Той този, който е 39.5gb DISK 0 Partition 1: Lenovo.
3.JPG 
Ето какво излиза много ви моля ако има вариянт как да го запазя, защото няма как да продължа преинсталирането.
Трябва някак да извъртя нещата за да запазя този дял и да сложа windows на друг.
Благодаря :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи първия дял Primary

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прехвърли цялата информация на друг хард диск и опитай да разделиш наново този хард диск и да го форматираш. Ако ти дава грешки или има проблеми значи явно му е дошло времето да си заминава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Topper написа:

Направи първия дял Primary

Как да го направя?

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Прехвърли цялата информация на друг хард диск и опитай да разделиш наново този хард диск и да го форматираш. Ако ти дава грешки или има проблеми значи явно му е дошло времето да си заминава

Извинявай по какъв начин имаш предвид да прехвърля информацията на друг хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Diskpart

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой обърна ли внимание, че се иска да се инсталира Windows 7  а дела на диск D:  е в GPT? Или се копира съдържанието на този дял и се изтрива и пресъдават наново дялове по диска или се конвертира дял D GPT=>MBR.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, вярно ли бре

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/gg463525.aspx

Q. Can Windows 7, Windows Vista, and Windows Server 2008 read, write, and boot from GPT disks?

A. Yes, all versions can use GPT partitioned disks for data. Booting is only supported for 64-bit editions on UEFI-based systems.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове благодаря ви за бързите и точни отговори. Но аз нещо се ошашках може ли малко по аматьорско да ми го обесните, защото не съм наясно с точно тези неща и как по - точно да го направя.

На първия дял беше windows в момента е празен и вече няма windows  на лаптопа.

Кое как да използвам и как да го направя.Кой вариант да използвам случая е точно този, който каза ExaFlop.

Редактирано от Metinr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.partition-tool.com/resource/GPT-disk-partition-manager/convert-gpt-disk-to-mbr-disk.htm

преди 55 минути, Topper написа:

Хах, вярно ли бре emoji16.png

Е, и? А, ся го обясни на @Metinr как да го направи... :ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

запиши линукс на част от вече изтрития диск и от там  ще ги покаже 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте казал ,но почти съм сигурен ,че се пробвате да инсталирате от usb  уиндоуса.

Пробвайте с двд диск или греша .Пробвайте с друго исо.

Или сменете usb програмата за копиране на уиндоус файловете с друга програма. Сега когато правехте флашката  каква програма исползвахте.

Редактирано от Gangosa
грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ExaFlop написа:

http://www.partition-tool.com/resource/GPT-disk-partition-manager/convert-gpt-disk-to-mbr-disk.htm

Е, и? А, ся го обясни на @Metinr как да го направи... :ph34r:

Какво да му обяснявам - 64bit Windows да инсталира. На 99% е с UEFI тоз Лайново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Topper написа:

Какво да му обяснявам - 64bit Windows да инсталира. На 99% е с UEFI тоз Лайново.

Щом в момента е в GPT диск, не 99, а 100% поддържа UEFI.
64битов Windows 7 на UEFI - добре и после? Как смяташ да се активира Windows 7,  при положение, че е активиран Windows 10 на тази машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпитваш мен ли?

Темата е как да инсталира Уин, не как да го активира.

По-нататък гледа или в подписа ти

или прави USB инсталация с Rufus за GPT+UEFI

или прави партишъна Primary и стартира от CD с next-next-finish.

ПП: Да се увери, че стартира в UEFI режим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така да ви обясня подробно, какво имам и какво съм правил. Моя компютър няма DVD това ви го казвам да знаете да го имате в предвид. Първо което е на снимките с флашка слагах windows 7 64bit имам същия и на диск. Пробвах и пак същото. Имам и 32bit, пак не става, имам и xp при него ми излезе следното 4.JPG. Имам и windows 8.1 при него ми излиза същото като при win 7 5.JPG когато искам да направя нов дял от първия големия и дам на new 6.JPG и като се натисне ок нищо не става. Така казах ви цялото положение също искам да ви кажа за Линукс и такива не разбирам нищо и нямам Линукс никога не съм ползвам няма да мога да се оправя с това което ми казахте с Линукса. Ето ви настройките от BIOS 7.JPG 8.JPG 9.JPG

Искам да кажа, че всичко е изпробвано много пъти флашката с windows и дисковете проблема не е в тях всичко работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам - има някакъв проблем с GPT. Защо и как обаче не ми е ясно. На настолния съм със 7 64 bit, но не помня дали беше тогавашният системен диск беше MBR или GPT - а после копирах на SSD и там вече нямам представа как е...

Снимките 20 гигабайта ли са? По-добре да ги беше прехвърлил на друго място. Предлагам да запишеш линукс на флашката(аз съм ползвал LiLi USB Creator). Ако успееш да заредиш линукса в Live режим - първо ще изкараш снимките(на дискове или на друг компютър, в интернет) и после изтриваш всички дялове и пробваш GPT, MBR и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, sten90 написа:

Доколкото виждам - има някакъв проблем с GPT. Защо и как обаче не ми е ясно. На настолния съм със 7 64 bit, но не помня дали беше тогавашният системен диск беше MBR или GPT - а после копирах на SSD и там вече нямам представа как е...

Снимките 20 гигабайта ли са? По-добре да ги беше прехвърлил на друго място. Предлагам да запишеш линукс на флашката(аз съм ползвал LiLi USB Creator). Ако успееш да заредиш линукса в Live режим - първо ще изкараш снимките(на дискове или на друг компютър, в интернет) и после изтриваш всички дялове и пробваш GPT, MBR и т.н.

Благодаря за съвета това мисля, че ще свърши работа като го пробвам ще пиша ако има проблем и ще кажа какъв е резултата.
Благодаря :)
Нещо не мога да се оправя с тази програма как по точно да я настроя 10.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата картинка (BSOD) показва проблем с драйвър (SATA/AHCI най-често го причиняват)
Флашката с инсталатора на Windows e правена с...? Компютърът има ли USB 3.0 порт(ове)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, ExaFlop написа:

Първата картинка (BSOD) показва проблем с драйвър (SATA/AHCI най-често го причиняват)
Флашката с инсталатора на Windows e правена с...? Компютърът има ли USB 3.0 порт(ове)?

Флашката е правена с ULTRA ISO преди доста време и съм преинсталирал доста компютри с нея но аз имам и дискове.
Компютърът ми има USB 3.0. Лаптопа, който преинсталирам също има USB 3.0.
Видях как се прави с този linux live usb само искам да попитам, кое ще е по добре някакъв Линукс или това Hiren's BootCD и какво е точно това HIREN, защото видях, че пак е с някаква цел за помощ но не го разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето възможно решение на проблема 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо никой не обясни на човека, че за да бъде една флашка UEFI съвместима за (пре)инсталация, тя трябва да бъде форматирана с FAT32 файлова система? UEFI не се разбира с NTFS носители, макар и да има някакви опити да бъде залъган.

Ще започна от нулата, понеже цялата тема е каша.

Още на първата снимка се вижда, че няма създаден дял(заделено пространство), на който да се инсталира нов windows. Disk 0 Unallocated Space е НЕЗАДЕЛЕНО пространство - на него НЕ МОЖЕ да се инсталира операционна система, докато от него не бъде създаден поне един дял. Другият LENOVO дял, в конкретния случай, е GPT, флопа ви го е казал, за това на него НЕ МОЖЕ да се инсталира операционна система от NTFS флашка.

Преди всичко, трябва да си направиш флашката съвместима с UEFI(с прости думи казано) - чисто и просто, флашката трябва да е FAT32 файлова система(който иска, може да опита exFAT, аз не съм). Аз ще предложа друга програма, която ми върши чудесна работа, при това си слагам повече от една дистрибуция на флашката с нея, като запазвам съвместимост с UEFI: WinSetupFromUSB. Изключително лесна за ползване.
Преди да продължа, малък съвет. Ако искаш лесно да инсталираш и активираш windows 7 под UEFI режим, най-удачно е да използваш Professional VL(Volume License) или Enterprise едишъните - активацията им не е "опасна" за UEFI биосите. Също, трябва да използваш 64-битов windows 7. 32-битовият НЕ работи под UEFI.
Намираш си 64-битов Pro VL или Enterprise, пъхаш желаната флашка в някой порт(няма значение 2.0 или 3.0) и пускаш програмата. Нужните настройки:
a8eb0add0ddef025.png

Избираш флашката.
Маркираш Auto format it with FBinst и избираш FAT32
Маркираш Windows Vista / 7 / 8 / 10... based ISO и с бутона вдясно си намираш iso-то на windows-a.
Маркираш Show Log, за да виждаш какво се случва.
Цъкаш GО и отиваш да си правиш кафето.(Знам за ограничението на FAT файловите системи. За това и предлагам тази програма. При стартиране на записването програмата предупреждава, че файлът е прекалено голям за файловата система И ГО РАЗДЕЛЯ на части.)

След като флашката е готова, Eject-ваш я и я пъхаш в някой USB 2.0 порт - windows 7 не поддържа инсталация през USB 3.0 порт, освен ако не се мъчиш с някое гаражно iso с интегрирани USB3 драйвъри, които в 80% от случаите не работят. Настройваш биоса да зарежда първо от флашката в UEFI режим(Boot Priority - UEFI First). След като флашката зареди, ще видиш менюто от WinSetupFromUSB:
106b83aa4f6ad5d1.png
Тук избираш Windows NT6 ... Setup - под този индекс се намира Windows 7(както е описано в скобите на опцията). От тук нататък започва типичната инсталация на Windows 7.

За да създаваш дялове, трябва да маркираш с мишката незаделеното пространство, да цъкнеш на Drive options (advanced), да настроиш размера на дяла и да цъкнеш Apply( [url=http://www.dedoimedo.com/images/computers_new_1/windows-7-install-size.jpg]пример[/url] ).

Да отбележа - тази флашка е UEFI съвместима, а не UEFI "ограничена" - МОЖЕ да инсталира windows в Legacy режим(с MBR дялове), също както и в UEFI режим. Не си ограничен до един от двата. Цялата хватка да можеш да boot-неш в UEFI режим е да използваш носител с FAT файлова система. Това е.

Евентуално, след инсталацията на windows-a ще трябва ръчно да зададеш буква на дяла, който не си изтрил.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, hudyr написа:

Защо никой не обясни на човека, че за да бъде една флашка UEFI съвместима за (пре)инсталация, тя трябва да бъде форматирана с FAT32 файлова система? UEFI не се разбира с NTFS носители, макар и да има някакви опити да бъде залъган.

Още на първата снимка се вижда, че няма създаден дял(заделено пространство), на който да се инсталира нов windows. Disk 0 Unallocated Space е НЕЗАДЕЛЕНО пространство - на него НЕ МОЖЕ да се инсталира операционна система, докато от него не бъде създаден поне един дял. Другият LENOVO дял, в конкретния случай, е GPT, флопа ви го е казал, за това на него НЕ МОЖЕ да се инсталира операционна система от NTFS флашка.

Преди всичко, трябва да си направиш флашката съвместима с UEFI(с прости думи казано) - чисто и просто, флашката трябва да е FAT32 файлова система(който иска, може да опита exFAT, аз не съм). Аз ще предложа друга програма, която ми върши чудесна работа, при това си слагам повече от една дистрибуция на флашката с нея, като запазвам съвместимост с UEFI: WinSetupFromUSB. Изключително лесна за ползване.
Преди да продължа, малък съвет. Ако искаш лесно да инсталираш и активираш windows 7 под UEFI режим, най-удачно е да използваш Professional VL(Volume License) или Enterprise едишъните - активацията им не е "опасна" за UEFI биосите. Също, трябва да използваш 64-битов windows 7. 32-битовият НЕ работи под UEFI.
Намираш си 64-битов Pro VL или Enterprise, пъхаш желаната флашка в някой порт(няма значение 2.0 или 3.0) и пускаш програмата. Нужните настройки:
a8eb0add0ddef025.png

Избираш флашката.
Маркираш Windows Vista / 7 / 8 / 10... based ISO и с бутона вдясно си намираш iso-то на windows-a.
Цъкаш GО и отиваш да си правиш кафето.(Знам за ограничението на FAT файловите системи. За това и предлагам тази програма. При стартиране на записването програмата предупреждава, че файлът е прекалено голям за файловата система И ГО РАЗДЕЛЯ на части.)

След като флашката е готова, Eject-ваш я и я пъхаш в някой USB 2.0 порт - windows 7 не поддържа инсталация през USB 3.0 порт, освен ако не се мъчиш с някое гаражно iso с интегрирани USB3 драйвъри, които в 80% от случаите не работят. Настройваш биоса да зарежда първо от флашката в UEFI режим(Boot Priority - UEFI First). След като флашката зареди, ще видиш менюто от WinSetupFromUSB:
106b83aa4f6ad5d1.png
Тук избираш Windows NT6 ... Setup - под този индекс се намира Windows 7(както е описано в скобите на опцията). От тук нататък започва типичната инсталация на Windows 7.

За да създаваш дялове, трябва да маркираш с мишката незаделеното пространство, да цъкнеш на Drive options (advanced), да настроиш размера на дяла и да цъкнеш Apply([url=http://www.dedoimedo.com/images/computers_new_1/windows-7-install-size.jpg]пример[/url]).

Да отбележа - тази флашка е UEFI съвместима, а не UEFI "ограничена" - МОЖЕ да инсталира windows в Legacy режим(с MBR дялове), също както и в UEFI режим. Не си ограничен до един от двата. Цялата хватка да можеш да boot-неш в UEFI режим е да използваш носител с FAT файлова система. Това е.

Евентуално, след инсталацията на windows-a ще трябва ръчно да зададеш буква на дяла, който не си изтрил.

на видеото което съм показал човека го прави  ntfs  за неговия проблем пък хората пишат че работи а за gpt fat 32  ама не му показва тази грешка на потребителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво за труда, ама това го казахме. Не знам някой от туловете за boot USB да прави NTFS FS, още по-малко Linux такива като LiLi.

Но трябва и малко четене, за да се схване (и разбере) why-because-how, че "много уиндоуси съм инсталирал" иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, hudyr написа:

с някое гаражно iso с интегрирани USB3 драйвъри, които в 80% от случаите не работят

Тъкмо се радвах на написаното по-горе от теб, докато стигнах до експертната квалификация. Сигурно производителите на хардуер, които предлагат инструменти за инжектиране на USB 3.0 драйвъри в windows 7 boot.wim  и те са гаражни изпълнения, да?
Най-лесно и с избягване на всякакви конфликти с липсата на поддръжка на USB 3.0/SATA контролерите, е описано в долните два линка в подписа ми и/или

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Yvan Sergeev написа:

ето възможно решение на проблема 

Пробвах го. Изтеглих Windows 7 Ultimate SP1 x86 EN Super Lite CD и не знам какво точно трябваше да се получи но отново не стана и не можеше да се инсталира.

преди 4 часа, hudyr написа:

a8eb0add0ddef025.png

Избираш флашката.

106b83aa4f6ad5d1.png

За да създаваш дялове, трябва да маркираш с мишката незаделеното пространство, да цъкнеш на Drive options (advanced), да настроиш размера на дяла и да цъкнеш Apply( [url=http://www.dedoimedo.com/images/computers_new_1/windows-7-install-size.jpg]пример[/url] ).

Направих го но искам само да ви попитам това някакви начини да се оправи проблема ли е или да си направя нова флашка с windows? Моята работи не съм имал никога такъв проблем и също имам и дискове мога и с тях да мъча но проблема не е в тях а в харда и трябва да се направи така, че да извадя информацията от него и после да ги форматирам и двата дяла и да се направи на ново. Пробвах този вариант и отново стигна до там и не мога да направя нов дял когато цъкна на new от първият дял да направя друг след натискане да продължи не се получава нищо и остава така.6.JPG

Предполагам последно в този случай е от това, че мъча с windows 32bit сега ще сложа и 64bit и ще го направя както е написано отгоре.
На моята флашка предната с която пробвах първо отново да кажа, че е windows 7 64bit. А тази е друга и ви изпробвах вариантите с друга флашка и с Windows 7 Ultimate SP1 x86 EN Super Lite CD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
    • от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.