Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Приятели, разбиращи от pc, лаптопи и подобни, знам, че това е сред любимите ви теми и ви моля да се развихрите :D Дълго събирах този скромен бюджет и ми е много важно да получа съвет от по-знаещи и можещи. Опитвам се да избера една машина за подарък на човек, който ще я ползва главно за браузване и може би някой и друг час циклене във фотошоп или програми за рисуване - иска ми се да е приличен за графична обработка, макар че по-скоро ще бъде за задоволяване на всекидневните нужди.

Спряла съм се на три варианта - първите два са по-нови модели, вторият знам, че е по-стар, но известен като доста корав модел, макар и не с много съвременни характеристики.

https://ardes.bg/product/acer-aspire-e5-573g-55ur-80918

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-v310-80sy00krbm.html

https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpad-e550-75320

Не знам как се държи видеокартата на втория - четох най-разнообразни мнения и вече съвсем се обърках. Ясно е, че с този бюджето до 1100 лв възможностите са доста ограничени, но коя според вас е най-надеждната машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също търся лаптоп като теб. Гледам Леновото и ми се вижда с доста скромни параметри за тази цена. С по-добри параметри и 100 лв надолу е това:http://laptop.bg/laptops-hp-250_G5-hp_250_g5_X0P62EA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще кажеш за това харесва ли ти който и лаптоп до 1000лв да избереш не чакай да се представя добре в игрите ако се играят такива http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_310-lenovo_ideapad_310_15isk_80SM00NVBM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа от първия линк с i5-4200U и SSD-то мисля, че е най-изгодното предложение до момента. На мен лично не ми харесва нисковолтажния процесор и DDR3L паметта. Ороентирай се към лаптоп с 17 инчов екран (матов задължително), SSD ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, всичко друго може да няма, но SSD трябва да има, поогледай се и за някой модел с DDR4 памет. За съжаление не могс да помогна с избора, тъй като съм от телефон и нетс ми е пълен шит.
П.П. Кристиане, не всичко е игри.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, kyoshinn написа:

Лаптопа от първия линк с i5-4200U и SSD-то мисля, че е най-изгодното предложение до момента. На мен лично не ми харесва нисковолтажния процесор и DDR3L паметта. Ороентирай се към лаптоп с 17 инчов екран (матов задължително), SSD ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, всичко друго може да няма, но SSD трябва да има, поогледай се и за някой модел с DDR4 памет. За съжаление не могс да помогна с избора, тъй като съм от телефон и нетс ми е пълен шит.
П.П. Кристиане, не всичко е игри.

Супер, мерси за коментара! Доста важен ориентир ми даде всъщност ..продължавам да гледам разни варианти..ако някой се сети да наругае споменатите от мен модели, ще съм му благодарна впоследствие ; p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо, което ми хвана окото - http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_B51-lenovo_ideapad_b51_80LM00V4BM_250gbssd, но е 90 лева отгоре, забелязах, че май няма лаптоп в този ценови диапазон с нормален процесор всичко е с "U" -нисковолтажен. 17 инча също не видях да се побира заедно с SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fujitsu A555/G - малко над бюджета (+170лв.) и няма SSD (може да се сложи после на мястото на DVD). Рам 4GB, на единия слот. Това са му недостатъците.

Предимства - надежден сервиз от вносителя.

Добър дисплей.

Много качествена сглобка.

36 месеца гаранция.

И преди да ме оплюете - аз ползвам леново в къщи и имах досег (инсталирах от нулата и настроих) с предложеното фуджитсу - говоря от първа ръка впечатления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Nj31
      Здравейте хора, наскоро реших да си купя кола. Спрял съм се на това Ауди 
      https://m.cars.bg/offer/c2662463. Ще ви помоля за мнение тъй като е важно много добре да се прецени преди да се купува такава кола. Благодаря.
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.