Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Направих си сам конфигурация за геймърски компютър, но не съм сигурен дали е правилна и дали даже ще тръгне да работи така и дали няма да  има проблеми.

Искам да ви помоля за мнение и да попитам дали изобщо ще проработи всичко след като се събере  :D 

Моят избор е: Цена
th56555_1.jpg Дънна платка gigabyte ga-z170mx-gaming 5   399.50 лв
th55639_1.jpg Процесор intel® xeon® processor e3-1230 v5 (8m cache, 3.40 ghz)   604.90 лв
th62935_1.jpg Памет kingston hyperx savage 16gb(2x8gb) ddr4 pc4-22400 2800mhz cl14 kin-ram-hx428c14sb2k2/16   266.30 лв
th59294_1.jpg Твърд диск hdd 1tb sataiii wd re 7200rpm 128 mb for servers (5 years warranty), wd1004fbyz   189.20 лв
th52598_1.jpg Ssd диск kingston 240gb hyperx fury ssd sata 3 2.5 (7mm height) - shfs37a   196.60 лв
th63666_1.jpg Видео карта geforce msi gtx 1070 armor 8g oc, 4719072467432   929.80 лв
th63665_1.jpg Кутия thermaltake view 27 black ther-case-ca-1g7-00m1wn-00   126.80 лв
th19040_1.jpg Psu seasonic ss-850am bronze   250.20 лв
th41271_1.jpg Вентилатор cm jetflo 120 /12cm /pwm /red   32.60 лв
th63503_1.jpg Водно охлаждане за процесор rl-s12v-22pr-r1 cooler master seidon 120v v3 plus cpu, cm-fan-rl-s12v-22pr-r1   108.20 лв
                                                                                                                                                                                                                       Общо: 3104.10 лв.

Редактирано от pa4ko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е този Xeon за работа ли ще го ползваш или за игри също така защо ти е този скъп хард диск като имаш предостатъчно място в ссд ето ти примерна конфигурация знам, че не е най-доброто за парите но изчакай и други предложения.

http://nikem-bg.net/cart/54223p1r55058p2r56295p1r57577p1r57117p1r54805p1r55990p1r55576p1r55468p1r57008p1rf.html

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора, прегледай и другата тема, подобна на твоята. Какви игри ще се играят? По-колко време в денонощието ще работи компютъра? Максималния бюджет какъв ще е? Монитор имаш ли или ще се купува нов? 

Относно твоята конфигурация не я взимай, те ще тръгнат нещата, но за тази цена може да се вземе по-балансирана, и с по-добри параметри конфигурация. 

преди 20 минути, Kristian Denkov написа:

Защо ти е този Xeon за работа ли ще го ползваш или за игри също така защо ти е този скъп хард диск като имаш предостатъчно място в ссд ето ти примерна конфигурация знам, че не е най-доброто за парите но изчакай и други предложения.

http://nikem-bg.net/cart/56181p1r54223p1r55058p2r56295p1r57577p1r57117p1r54805p1r55990p1r55576p1r55468p1rf.html

Дъното на твоето предложение не е подходящо, орязано е, не обърнах внимание но, май и кутията не е подходяща за това дъно. А относно SSD-то 250ГБ са изключително малко за компютър за игри. Спирам да пиша и почвам да бачкам, че да не ме уволнят :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрах Xeon защото до колкото аз знам (може и да греша!!!) е без вградено видео и дава по добра производителност! Главно ще се играят FPS игри от сорта на Counter-Strike Global Offensive, CALL of DUTY и т.н. , но също така и ще се работи на него! След като ще бъде с високи параметри заради игрите предполагам, че ще могат да работят нормално и AutoCAD, SOLIDWORKS, 3MAX, CorelDraw.

Приблизително 12 часа в денонощието.

Максималният  бюджет с нов монитор (22"-24" Време за реакция: 1ms, 144Hz) към 3,500 лв.

Редактирано от pa4ko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, pa4ko написа:

Избрах Xeon защото до колкото аз знам (може и да греша!!!) е без вградено видео и дава по добра производителност! Главно ще се играят FPS игри от сорта на Counter-Strike Global Offensive, CALL of DUTY и т.н. , но също така и ще се работи на него! След като ще бъде с високи параметри заради игрите предполагам, че ще могат да работят нормално и AutoCAD, SOLIDWORKS, 3MAX, CorelDraw.

Приблизително 12 часа в денонощието.

Максималният  бюджет с нов монитор (22"-24" Време за реакция: 1ms, 144Hz) към 3,500 лв.

Само набързо, че съм от хендито - това, което си избрал не е оптимално, а и няма да стартира компютъра. След няколко часа мога да ти предложа конфигурация.

Лек ден!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти бъда много благодарен ако коригираш тази конфигурация или предложиш нова по добра! :happy-minion:

Лек ден и на теб! :despicable-me-2-minion-4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът не се поддържа от избраното дъно. Гледай CPU support list  в сайта на производителя преди да избираш процесор.  Накратко, ето ти поддържаните процесори:

2016-12-08_142640.jpg

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

konfig.JPG

2991 лева с безплатна доставка

http://nikem-bg.net/computer-components/Noctua-NH-U14S-CPU-Cooler/ и с останалото монитор по желание. 

Редактирано от Пуканчо0 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената с  водно охлаждане много ли ще се дигне? Мисля че водното охлаждане е  по безшумно от тия вентилатори и охлажда по добре! Заради монитора не смятам да сменям видео картата поне на монитори има избор. (и двата предложени монитора са FreeSync система за AMD  видео карта)

Дотук разбрах че от моята конфигурация трябва да заменя:

1. Процесора с i7 core 6700К (Въпреки, че не ми се иска вградената Intel-ска видео карта)

2. Да си взема по евтин HDD!

3. SSD-то да е друга марка например SAMSUNG 960 EVO

4. Захранването да  бъде с по малка мощност (освен ако не сложа водно охлаждане)

Защо никой от вас не сложи водно охлаждане всеки ми препоръчва радиатор с вентилатор за процесора! Никой не препоръча кутия с водно охлаждане? Защо?

5. Всеки има различно мнение за дъно! Всеки предлага дъно което е точно колкото са параметрите, не и по-голямо (имам предвид с вариант за 4 слота за RAM примерно въпреки че ще сложа първоначално 2x8, вградена звукова карта, която да е хубава 8 канала ала бала и т.н) За в бъдеще ако искам да сложа още 1 плочка RAM трябва да сменя дъното...

6. Видео картата явно е  добра!

Самата кутия не ме интересува каква точно е...

Правилно ли се ориентирам за сега? Ако не просто ме поправете къде греша!

Благодаря на всички за предложенията и отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, цената с водно опредлено ще се покачи, но аз си нямам и на представа от подобен тип охлаждания. Мисля, че@Tommygun беше с водно, но не съм сигурен, но нека все пак се изкаже, ако има време и желание :) Относно другите въпроси - определено смени процесора с i7-6700K, другото което е - веднага ли ще се купува или ? Тъх като през 2017 се очакват доста нови процесори, не само Zen на AMD, но и Kabylake (мисля, че така се наричаха), които ще работят на по-висока честота, а и предполагам, че ще паднат цените на останалите процесори. Дънната платка за мен е леко излишна, замени я с Extreme4. Захранването може да го замениш с corsair rm550x. Твърдия диск го замени, с някой евтин за около 100-120 лева, а SSD-то може да минеш и с ADATA XPG 240GB, освен ако не ти е малко. Кутията е добре да остане тази.
П.П. Аз не разбрах с вградено видео ли ще караш или с 1070 ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pa4ko написа:

Цената с  водно охлаждане много ли ще се дигне? Мисля че водното охлаждане е  по безшумно от тия вентилатори и охлажда по добре! Заради монитора не смятам да сменям видео картата поне на монитори има избор. (и двата предложени монитора са FreeSync система за AMD  видео карта)

1. Процесора с i7 core 6700К (Въпреки, че не ми се иска вградената Intel-ска видео карта)

4. Захранването да  бъде с по малка мощност (освен ако не сложа водно охлаждане)

Защо никой от вас не сложи водно охлаждане всеки ми препоръчва радиатор с вентилатор за процесора! Никой не препоръча кутия с водно охлаждане? Защо?

5. Всеки има различно мнение за дъно! Всеки предлага дъно което е точно колкото са параметрите, не и по-голямо (имам предвид с вариант за 4 слота за RAM примерно въпреки че ще сложа първоначално 2x8, вградена звукова карта, която да е хубава 8 канала ала бала и т.н) За в бъдеще ако искам да сложа още 1 плочка RAM трябва да сменя дъното...

Това което съм ти предложил аз, е дъно с което ще имаш възможност за ъпгрейд след време с читави компоненти по него. Видео карта и захранване с голяма гаранция, бърз SSD диск, който все още не е наличен, но до края на месеца би трябвало да е. Предложил съм ти тиха кутия с добър въздушен поток. Относно водното охлаждане аз също нямам мнение, но и то има вентилатори които ще ти бучат. Предлага се въздушно, защото е по-евтино за поддръжка и реално на него може да му се развали само вентилатора. Единствения + при водното е, че държи по-ниски температури(зависи от марката и модела).

Ако не се занимаваш професионално с въпросните програми можеш даже да минеш и с i5-6600K, напълно достатъчен е за игрите в комбинация с видео картата. И оттук ще спестиш едни 200лв. + 100лв. от предложеното въздушно охлаждане и взимаш едно водно ако държиш на него или запазваш въздушното и ти остават още едни 200лв+ да добавиш за хубав монитор. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pa4ko написа:

Заради монитора не смятам да сменям видео картата поне на монитори има избор. (и двата предложени монитора са FreeSync система за AMD  видео карта)

Много силно ти препоръчвам да смениш видеокарта с някоя AMD, ако ще взимаш монитор c FreeSync. (безсмислено е да вземеш по-скъп монитор с екстра, която няма да използваш, нали?) Има и подобна технология за Nvidia картите - GSync, но мониторите които го подържат поне за мен са неземно скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, pa4ko написа:

FD ARC MIDI R2 ATX BLACK NOPSU 
Corsair RM550x 550W GOLD CP-9020090-EU 
ASUS E3 PRO GAMING V5 C232 LGA1151 
XEON E3-1270V5 QUAD 3.6 8M BOX 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
SSD Samsung 850 EVO Series 250GB 
CORSAIR DDR4 2133MHz 2x8GB CL13 LPX Black 1.20V 
PALIT GTX1070 GAMEROCK 8GB 
Noctua NH-U14S CPU Cooler 

Обща стойност - 3 050.07 лв. с ДДС

Ето нещо примерно в случай, че няма да правиш overclock. Процесора е без вградена графика(както пожела) и турбо честотата му е 4GHz. Можеш да го сетнеш на толкова на всички ядра работейки едновременно, което си е един вид overclock. На този етап можеш да минеш с посочените SSD и HDD, а когато имаш излишни финанси да се обзаведеш с едно M.2 SSD и да си прехвърлиш OS за има няма 5 минути. Остават 450 лева за монитор. За охладителите - еквивалент на посочената от мен Ноктуа воден ще е някъде с около 100-на лева отгоре и няма да е по-тих(определено ще ти се наложи да сменяш перки, което се явява допълнителен разход). 

Успех от мен и лека вечер!:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е  нужно монитора и жидеото да имат такива екстри според мен! Гледах един ASUS, който бесхе на добра сума и програма за предпазване на очите! 

Отностно употребата на програмите нямам избор това ми е  рабтоата! Ще ги използвам и то най вече тях!

Съгласям се а водното охлаждане :) 

Tрябва да подбера от всички мнения кое  е  по доброто, но незнам как да стане... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не му трябва Xeon повярвайте ми. Xeon се купуваше като заместител на I7-4770 при 1150 сокет преди време, защото беше по евтин а в производителността имаше минимална разлика. В случая 6700K ще му върши работа с дъно Asrock EXTREME Z170 и поне две плочки по 8гб в двуканален режим, но също няма да сгреши ако си вземе сега една 16гб и след време още една. Днес не се нуждаем чак толкова от специални части за работа. В една геймърска конфигурация може да се намери пространство и за работа с програми. Разбира се ако изключим професионално ниво, но там отиват доста пари. Та ще предложа конфигурация с водно охлаждане и с две плочки по 8гб рам 3000MHz честота и CL15 ниска латентност. Видео картата е ZOTAC 1070 с 5г гаранция. SSD на samsung EVO 850 също с 5г гаранция. Мисля за най сходна конфигурация ще бъде тази със тихо захранване на Corsair от 650W предвидени за продължително натоварване и бъдещи ъпгрейди. Кутията съм избрал с прозорец но ако не е задължителен може да се вземе без прозорец по евтина е. Много добро изпълнение на Fractal Design единствено в нея не се поддържа DVD записвачка, което е разбираемо в днешно време защо. 

FRACTAL DESIGN DEFINE S WINDOW

ASROCK Z170 EXTREME4

INTEL CORE I7-6700K

COOLER MASTER NEPTON 240M

ZOTAC GEFORCE GTX 1070 AMP

CORSAIR CX SERIES MODULAR CX650M 650W

CORSAIR VENGEANCE LPX DIMM KIT 16GB

SAMSUNG SSD 850 EVO 250GB

SEAGATE SKYHAWK 1TB 64MB

Обща сума: 3,092 лв.

Редактирано от goodly (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от gn_huang
      Деинсталирах браузър от компа си и след като деинсталирането завърши започна автоматичен рестарт на компютъра(както обикновено), но запецна на черен екран и неще да стартира. Сомо в горния ляв ъгъл премигва нещо (вижда се на снимката). Пробвах всичко което прочетох в интернет, но нищо не помага. Помощ! 

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.