Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,отскоро ползвам интернет и IPTV от VIVACOM имам 2 приемника,1 комютър свързан чрез lan кабел и лаптоп свързан чрез wi-fi. Дотук всичко добре,техниците ми монтираха рутер ZTE ZXHN H1118N 300mbits в който рутер са свързани 2-та приемника 1 друг рутер TP Link WR740N 150mbit. чрез който ползвам настолния компютър.

Въпросът ми е нормална ли е такава скорост на интернета през WIfi при условие че плащам за 100 мегабита?

Лаптопа е Lenovo Ideapad 300 15ibr,а WiFi картата е със стандарт 802.11ac скорост до 1 гигабит

Ето и тест от лаптопа чрез Wifi

5860811050.png

Ето и тест от настолния компютър чрез LAN кабел

5860839179.png

Редактирано от Vladimir96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е с ac стандарт, но рутера ти е с N. А иначе да нормални са такива скорости, защото зависят от много фактори - разстояние от рутера, дали друго устройство прави трафик, смущения в ефира от други рутери, и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, techmaniac написа:

Картата е с ac стандарт, но рутера ти е с N. А иначе да нормални са такива скорости, защото зависят от много фактори - разстояние от рутера, дали друго устройство прави трафик, смущения в ефира от други рутери, и т.н.

Идеята ми е че преди за 100 мегабита с 1 рутер на Blizoo съм стигал до 93 мегабита през Wifi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Vladimir96 написа:

Идеята ми е че преди за 100 мегабита с 1 рутер на Blizoo съм стигал до 93 мегабита през Wifi

А каква е идеята да имаш два рутера ? Защо просто не се закачиш само за ZTE-то ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж точно на какъв пакет си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, techmaniac написа:

А каква е идеята да имаш два рутера ? Защо просто не се закачиш само за ZTE-то ?

Настолния компютър е в другата стая и кабела,няма да стигне до рутера,стига само до единия :D

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Vivacom FIber Net 100

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Vladimir96 написа:

Настолния компютър е в другата стая и кабела,няма да стигне до рутера,стига само до единия :D

Радвай се, че през една стая имаш 50 мегабита при положение, че всеки вече има интернет с рутер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Той си каза че е на 100 мегабита. Въпроса е, че има и два приемника на IPTV, които също както сам знаеш правят трафик, и това се отразява на спийдтестовете.

преди 1 минута, Vladimir96 написа:

Просто си вземи по-дълъг кабел. Нямаш нужда от два VLAN-а. Може да ползваш и суич ако не ти достигат портове на ZTE-то.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре е от TP-Link-а определено. Затова просто ти е излишен втори по-слаб рутер. Закачи се за ZTE-то, спри IPTV приемниците за малко и направи нов спийдтест. Сподели резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Vladimir96 написа:

А за ZTE-то какво ви е мнението като цяло

E прочети сам и сравни.

ZTE

TPLINK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, techmaniac написа:

По-добре е от TP-Link-а определено. Затова просто ти е излишен втори по-слаб рутер. Закачи се за ZTE-то, спри IPTV приемниците за малко и направи нов спийдтест. Сподели резултата.

ок,мерси

току-що, Емил Костов написа:

E прочети сам и сравни.

ZTE

TPLINK

Е по-добре ми звучи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако скоростта на безжичната карта ти е 72 mbps то нормално е да дигаш до 44 45 mbps на WI FI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, adersa написа:

Ако скоростта на безжичната карта ти е 72 mbps то нормално е да дигаш до 44 45 mbps на WI FI

Как да видя колко и е скоростта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си модела на безжичната карта. Така ще разбереш с какъв капацитет е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, Vladimir96 написа:

Как да видя колко и е скоростта?

Погледни модела на картата, напиши го Google и той ще ти каже. Ако е на телефона поне напиши модела му. Как може някой си да знае, след като ти нищо не казваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, * СТЕФАН * написа:

Погледни модела на картата, напиши го Google и той ще ти каже. Ако е на телефона поне напиши модела му. Как може някой си да знае, след като ти нищо не казваш?

Realtek 8821AE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, Vladimir96 написа:

Realtek 8821AE

Това ти е картата на лаптопа. Направи ли това, което те посъветваха във пост 2? От кой рутер получаваш сигнал? От TP-Link-а? Ако е от него безжичната ти връзка ще е такава, каквато си я показал. Последният няма стандарт "ac"

Виж, какво ти е написал колегата: " Просто си вземи по-дълъг кабел. Нямаш нужда от два VLAN-а. Може да ползваш и суич ако не ти достигат портове на ZTE-то. "

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, * СТЕФАН * написа:

Това ти е картата на лаптопа. Направи ли това, което те посъветваха във пост 2? От кой рутер получаваш сигнал? От TP-Link-а? Ако е от него безжичната ти връзка ще е такава, каквато си я показал.

От ZTE-то получавам сигнал,направих това което ме посъветваха,без резултат  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, Vladimir96 написа:

От ZTE-то получавам сигнал,направих това което ме посъветваха,без резултат  

Погледни рутера и по скоро възможностите му. Това което си показал е реално възможно , но не и това, че си имал 90 мегабита скорост през WI-FI, по рано.

Снимка015.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така не разбрахме колко ти е скоростта на безжичната карта . По Wi fi за да дигнеш 90 мбпс трябва и безжичната ти карта да е 100 мбпс ...

Вивакома не отговаря за скоростта по wi fi няма как така те да ти я резнат .

И аз на моя Wi fi на лаптопа получавам толкова 41 42 ако имам късмет 43 44 мбпс . На телефона винаги си дигам 60 мбпс . Там скоростта на картата е 150 мбпс .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Vladimir96 написа:

Здравейте,отскоро ползвам интернет и IPTV от VIVACOM имам 2 приемника,1 комютър свързан чрез lan кабел и лаптоп свързан чрез wi-fi. Дотук всичко добре,техниците ми монтираха рутер ZTE ZXHN H1118N 300mbits в който рутер са свързани 2-та приемника 1 друг рутер TP Link WR740N 150mbit. чрез който ползвам настолния компютър.

Въпросът ми е нормална ли е такава скорост на интернета през WIfi при условие че плащам за 100 мегабита?

Лаптопа е Lenovo Ideapad 300 15ibr,а WiFi картата е със стандарт 802.11ac скорост до 1 гигабит

Ето и тест от лаптопа чрез Wifi

5860811050.png

Ето и тест от настолния компютър чрез LAN кабел

5860839179.png

Вярвате ли на тези тестове?

Аз си меря скоростта на сваляне по друг начин. Пускам да се сваля един филм с доста сийдъри и гледам максималната скорост на сваляне. Умножавам я по 8 исе получава точно скоростта за която си плащате. Аз съм на 30mb/s и свалям с до 4mb, умножено по 8 = 32mb/s. Точно толкова ми пускат уж по договор. А при проверка с този измислен тест, ми показва скорост на сваляне 12mb/s.

Телефона ми има мобилен  интернет към виваком. Този тест му отчита скорост на сваляне 2.3mb/s а иначе свалям торенти с 700мб умножено по 8 = пак си пасва на скоростта подавана ми от доставчика.

Щом си свързан с кабел и си на 100мегабитов интернет, трябва поне да прехвърлиш сваляне на торенто с 11 - 12 мб. Поне със сигурност трябва да сваляш с над 10бм.

Да ми завиди човек на скоростите. Поне ми позна доставчика.:)

8981693J.png

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, adersa написа:

И така не разбрахме колко ти е скоростта на безжичната карта . По Wi fi за да дигнеш 90 мбпс трябва и безжичната ти карта да е 100 мбпс ...

Вивакома не отговаря за скоростта по wi fi няма как така те да ти я резнат .

И аз на моя Wi fi на лаптопа получавам толкова 41 42 ако имам късмет 43 44 мбпс . На телефона винаги си дигам 60 мбпс . Там скоростта на картата е 150 мбпс .

Нито един доставчик не гарантира скорости през Wi-Fi, защото тя се влияе от доста фактори.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,
След поредица от загуба на WiFi сигнала и няколко разговора с Vivacom(от оператора само ми сменяха вифи каналите дистанционно),оставих моя рутер свързан към рутера на Vivacom защото връзката не се губи,а за рутера на VIvacom ми беше обяснено че не мога да го махна изцяло заради телевизията и по-добре да го използвам като суич без WiFi само за телевизията. 
Нещата се промениха драстично както със скоростта така и със стабилността на сигнала. Мерси за отговорите на всички,може да заключвате темата :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
    • от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от Mastan Myumyunov
      Имам един проблем с компютъра ми ! Като е студено в стаята интернета почти не се заежда като запаля печката почва бързо да зарежда. Как се оправя това?          
    • от edokredo
      Добър ден имам нов комп и преди малко инсталирах уиндоус 7 ултимейт , а на флашка си свалих интернет драйвъри ,но като се пусне инсталацията ми показва ето това....Моля за помощ

• от WhiteTooth
      Здравейте!
      От два-три дни насам имам доста странен проблем, който е следният.
      Тъй като играя League Of Legends и ниският Ping ми е много важен, лесно мога да забележа като се вдигне и започва да ми лагва самата играя, виждам всичко с 2-3 секунди делей.
      Проверих си бързината от speedtest и там ми показва че имам около 100 ping 30-50 download speed 50-60 upload speed, като Аз съм на 100Mbs интернет и обикновено нещата са 9-12 ping 90-96 download speed 90-98 upload speed.
      Свързах се с доставчика си и Те ми казаха че ще изпратят екип за да проверят какъв е проблема, момчетата дойдоха и ми казаха че проблема ми идва от рутера, като след като си заминаха Аз изключих рутера, взех кабела за интернет и направо го включих в компютъра, обадих се на поддръжката за да ми активира МАК адреса и по този начин си пуснах интернет без да съм с рутера.
      Та въпросът ми е следният, интернета не ми спира, просто имам прекалено много Ping и от там идва голям лаг в каквото и да било, обадих им се отново и ми казаха че ще пратят отново екип за да видят за какво става въпрос, дали не е от тяхна кутия която ми изпраща интернет сигнал.
      Има ли вероятност LAN картата да ми е изгоряла?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.