Премини към съдържанието
dalaidido

Коя е програмата, която изчислява всяка папка , заетото и свободново пространвто ?

Препоръчан отговор

Здравейте 
Преди доста време , за Уиноус ЕксПи ... имаше 
програма, която изчислява всяка папка , заетото и свободново пространвто ? 
Има ли такава за Уин 7 ( 8 и ......... може би 10 ) ? 
Програмата преди ... изчисляваше всеки байт , килобайт , мегабайт и т.н. 
Разграфяваше го на партишънчета ........ 
Сещате ли се ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са както се спомена, но една (може би единствена) е опростена кажи-речи до максимум и се появява само като толкова голямо прозорче, колкото е необходимо - при отваряне на дадена папка или местоположение в WIndows Explorer:

Folder Size for Windows

Само да спомена че при мене работеше най-добре на Windows XP, Може би е била друга версия, а на 10 ми се вижда малко бъгава и не винаги се показва !... Но ви пожелавам успех, може при вас да не е така.

преди 5 часа, dalaidido написа:

Преди доста време , за Уиноус ЕксПи ... имаше  [...] Има ли такава за Уин 7 ( 8 и ......... може би 10 ) ? 
[...]

Когато се ползва по-нова операционна система е много вероятно да могат да се изпълняват същите програми, които са били успешни и на по-старата.

Редактирано от Freem@n (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Freem@n написа:

На мен лично ми е досадно изплуването на прозореца й. Ползвам windirstat, който стартирам от контекста на папките/дисковете.
Извлякъл съм само windirstat.exe от инсталатора, метнал съм го в %windir%\system32\ShelExt  и съм дибавил два записа в регистратурата. И си ми е на два клика разстояние. 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че тва си го има вградено в уиндоуса бря, за чий ти е програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за Система . Място за съхранение на Widnows 10 - то това е друго нещо и не е толкова подробно и го има само на Windows 10. Е, може би и 8 ама то кой го ползва него... :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Че тва си го има вградено в уиндоуса бря, за чий ти е програма?

Кое го има? Я покажи снимка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ExaFlop написа:

Кое го има? Я покажи снимка.

Как така кое го има?

Говорим за информация какво има в папката и колко място заема нали?

Десен бутон на мишката > Properties(свойства) и я получавашм без да инсталираш никакви ненужни програми. :)

2332.png

преди 16 часа, Freem@n написа:

Ако говорим за Система . Място за съхранение на Widnows 10 - то това е друго нещо и не е толкова подробно и го има само на Windows 10. Е, може би и 8 ама то кой го ползва него... :D 

Какво значи подробно?

Искаш информация за това колко място ти заема дадената папка и какво се садържа в нея като файлове нали така? Е колко подробно може да е това?
Или целта е да се вижда кой файлов формат колко място заема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Bubbles написа:

Десен бутон на мишката > Properties(свойства) и я получавашм без да инсталираш никакви ненужни програми. :)

Ти сериозно ли? И ако имаш да прегледаш 200-300 папки?...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Bubbles написа:

Какво значи подробно?

Погледни пак поне заглавието на темата. Целта е сборни реултати / стойности от всички папки ,дялове на харда/ssd-то или каквото и да е, от всички местоположения на дадената система - подредени по размер ( заемано място, включително и в проценти ) - подредено по възходящ или низходящ ред... сборно / наведнъж. (Кръгови) Диаграми , хистограми и подобни или не чак толкова рисунки...

https://en.wikipedia.org/wiki/Diagram#Main_diagram_types

Ето това е подробно, и то пак не достатъчно ! ;) 

Това е FolderSize, както споменах - крайно опростена, налага се да кликам долу вдясно на иконата й, за да се покаже, може и нещо аз да съм си омазал Windows-а, но ПС2: сетих че, че на XP можеше като удобство да се показва като "колона" в подробен изглед на папките, като бяха 3 такива:

"Размер", "Папки - деца"/в дадената папка (Под-папки) / и "Брой файлове" ...

П.С: И няма нужда от десен бутон , няма нужда и от мишка даже - просто маркиране със стрелките на клавиатурата и комбинацията Alt + ENTER (Return) ... ;)  На почти всеки Windows...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С уговорката, че напоследък не ползвам Уиндоус чак толкова, че да правя подобни анализи...

Не виждам да се споменава Ashampoo® WinOptimizer. Една от фунциите е точно анализиране използването на дисковото пространство и сортиране на наличните файлове по големина, вид, място и още една камара признаци. Както и показване в различен графичен вид.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но предполагам Ccleaner е по-надеждната или най-малкото по-предпочитаната И в това отношение, защото е известна (било то и само с това, че е известна... :D )

Тя подрежда по категория, тип, дата, местоположение... )

Но на Ashampoo Изглжда по-функционална.  ashampoo winoptimizer diskspace explorer

ccleaner disk analyzer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, ExaFlop написа:

Ти сериозно ли? И ако имаш да прегледаш 200-300 папки?...

Минавайки с мишката върху коя да е папка получаваш информацията за нея, какво му е толкова трудното?

За улеснения можеш да подедиш същите по размер примерно от най голяма към най малка...

преди 37 минути, Freem@n написа:

Погледни пак поне заглавието на темата. Целта е сборни реултати / стойности от всички папки ,дялове на харда/ssd-то или каквото и да е, от всички местоположения на дадената система - подредени по размер ( заемано място, включително и в проценти ) - подредено по възходящ или низходящ ред... сборно / наведнъж. (Кръгови) Диаграми , хистограми и подобни или не чак толкова рисунки...

Ами сборни де, това съм дал горе на снимката, сборна информация за системата в дадена папка, вече за инфо за всяка една папка и фаил вътре в главната си имаше чалъм, бях го научил още от ХР-то ама тряя да се сетя как се правеше.
Ако толкова искаш информация за всичко на дяла, десен бутон и свойства на самия дял.

Ся хистограми, мистограми... ти след малко ще поискаш компа и кафе да ти направи. :P

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Bubbles написа:

Минавайки с мишката върху коя да е папка получаваш информацията за нея, какво му е толкова трудното?
За улеснения можеш да подедиш същите по размер примерно от най голяма към най малка...

ПраФ си... и не си прав. Каза се един път, че ако искаш инфо за една конкретна папка - твоя начин работи. То ако има една камара папки, под-папки, под-под-под... - става хамалогия. А аз искам примерно да видя на сичкото 2 TB диск - колко място ми заемат сичките jpg-чета.

преди 32 минути, Bubbles написа:

... ти след малко ще поискаш компа и кафе да ти направи. :P

Не - компа няма да ми направи кафе. Компа ще каже на кафемашината да ми го направи. След 24 секунди - времето, за което ще стигна до там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Explorer не е в състояние да даде инфо дори за една папка мигновено, а изкарва инфо "  По -голям от еди колко си" ... и не само това, но спорът за мене се изчерпа отдавна и е напълно излишен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.