Премини към съдържанието
The_Kan

По какво могат да познаят че влизам от един компютър?

Препоръчан отговор

Здравейте приятели!Искам да попитам по компетентните,по какво могат да познаят че влизам от един компютър?Ето и проблема:играя една игра в която можеш да влизаш в профила си само от един компютър/телефон/таблет,защото иначе ти слагат БАН.Можеш да влизаш от различни компове на същия интернет доставчик,но не може да е от едно устройство..примерно(мога да имам профил и да влизам от компа в нас,от телефона ми,от таблета,което предполага че не ме проследяват по ИП-то нали?Но когато вляза с друг профил от компа ми веднага ме хващат)Това по какво става по МАК адреса ли?Искам да кажа по какво разбират че съм с другия профил от същото устройство?Дано съм го обяснил правилно и благодаря на тези които ще отговорят:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, The_Kan написа:

Здравейте приятели!Искам да попитам по компетентните,по какво могат да познаят че влизам от един компютър?Ето и проблема:играя една игра в която можеш да влизаш в профила си само от един компютър/телефон/таблет,защото иначе ти слагат БАН.Можеш да влизаш от различни компове на същия интернет доставчик,но не може да е от едно устройство..примерно(мога да имам профил и да влизам от компа в нас,от телефона ми,от таблета,което предполага че не ме проследяват по ИП-то нали?Но когато вляза с друг профил от компа ми веднага ме хващат)Това по какво става по МАК адреса ли?Искам да кажа по какво разбират че съм с другия профил от същото устройство?Дано съм го обяснил правилно и благодаря на тези които ще отговорят:)

Че нали изпълняваш техен код, бе човек. Най-малкото може да си записва някаква частна информация на твоя компютър и всяка инстанция може да си я чете, както си иска.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест и да си меня МАК адреса,отново ще разберат че съм от същия компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти търсиш да заобиколиш правилата питайки тук или ? Ако са те баннали, и търсиш начин - не можем да ти помогнем. Изтърпяваш си наказанието, и си играеш играта като ти изтече бана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не нямам БАН просто така правят когато те хванат от един компютър:)Питам просто по какво хващат хората,все пак това не е националната сигурност и едва ли е нещо нередно ако се опитам да играя с няколко профила за да си развия акаунта:)Нито е подсъдно нито пък е някакво престъпление:)Не се опитвам да ограбя или спечеля по този начин и не вредя на никой:)Сигурно никой от тук присъстващите не е заобиколил нито едно правило в живота си така ли да го разбирам?:)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, The_Kan написа:

Не нямам БАН просто така правят когато те хванат от един компютър:)Питам просто по какво хващат хората,все пак това не е националната сигурност и едва ли е нещо нередно ако се опитам да играя с няколко профила за да си развия акаунта:)Нито е подсъдно нито пък е някакво престъпление:)Не се опитвам да ограбя или спечеля по този начин и не вредя на никой:)Сигурно никой от тук присъстващите не е заобиколил нито едно правило в живота си така ли да го разбирам?:)))

Тук при заобикаляне на правилата има наказание. А като решиш да заобикаляш правилата в живота си плащаш и съответната цена. 

Кажи коя е тази игра за да видим по какъв начин се инсталира и за какво става на въпрос. Така или иначе щом така са решили да се играе със сигурност са се подсигурили и за потребители, които действат по твоя начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи каква е играта. Ако е браузър базирана, освен смяна на MAC адреса, трябва да се има в предвид и кеша на браузъра - най вече куукитата. Може да се избегне като се пусне браузърът в инкогнито режим. Тогава не се зарежда кеш и това, което се трупа по време на сесията, се трие при затваряне. Обаче и flash-ът си прави някакъв кеш, който е почти независим от браузъра, така че по добрата идея е да се използва направо друг браузър. Ако играта не е браузър базирана, нямам много идеи. С виртуални ОС, може би, но не мисля, че си струва занимавката.

Мога само да дам няколко света, като човек, който си е губил времето с подобни глупости. Не си губи времето. Игри, които имат толкова сериозни мерки срещу мултита, обикновенно имат платени опции и са много чувствителни, когато им се бърка в джоба. Имат доста начини да засичат мултита и не само технически такива. Рано, или късно ще изгориш, ако прекалиш. Ако си много зарибен, по добре си плащай. И другото - просто не си заслужава да си губиш времето (и пари евентуално), с тези глупости, това ще горазбереш след време. Обикновенно такива глупави игри така те обсебват, с абсолютно безсмислени ачивмънти, че ти стават част от ежедневието и дори си гласиш графика, според тях. А удоволствието ще е далеч по малко.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, RagnerBG написа:

освен смяна на MAC адреса,

Бих добавил, че ако проверяват MAC ще е сложно без нещо като виртуални машини. Трябва хем всяка инстанция да изпраща пакети с различен MAC, хем това да става едновременно :D Това ако иска да играе едновременно с всичките акаунти де.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам много опит с виртуалните машини, обаче мисля, че те си имат отделна, виртуална мрежова, която е с друг MAC. Не, че пак няма да го хванат, ако адресът издаде, че е на vmware, или нещо подобно. Или поне трябва да има опции да се направи. Обаче не мисля, че някой физически може да играе едновременно с няколко акаунта, а и е глупаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RagnerBG написа:

Нямам много опит с виртуалните машини, обаче мисля, че те си имат отделна, виртуална мрежова, която е с друг MAC. Не, че пак няма да го хванат, ако адресът издаде, че е на vmware, или нещо подобно. Или поне трябва да има опции да се направи. Обаче не мисля, че някой физически може да играе едновременно с няколко акаунта, а и е глупаво.

С виртуална е ясно. Нали това казах. Но без не си го представям.

А иначе - ми не знам, ако е някаква тайм/тик походово базирана - що да не. Отделно примерно има игри където самото присъствие на парти носи полза и без директното участие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти защо се опитваш да хитрееш?За да банват, значи е забранено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по ip  и браузър

ползване на прокси и друг браузър 

и не едновременно ползваш единия  махаш проксито сменяш браузъра и готово и всеки профил определения браузър

също може и когато много често излизаш и влизаш да имат защита против мултита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А играта каква е ? В браузъра ли се пуска, или пък се инсталира на компютъра. (ако се инсталира на компютъра е много лесно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

А играта каква е ? В браузъра ли се пуска, или пък се инсталира на компютъра. (ако се инсталира на компютъра е много лесно)

Вероятно става въпрос за браузър игра със забранен мулти-акаунтинг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които се включиха:)Прекалено много неща трябва да направя,а както каза колегата по горе май не си заслужава целия труд:)Все пак е просто игра и толкова ходене по мъките не си заслужава:)За сега я играя защото имам свободно време а и в почивките на работата ми мога да влизам през телефона,когато почне да ми пречи на задълженията,ще и бия хикса:)Играта е браузърна,но не знам удачно ли е да кажа коя е,все пак толкова упреци получих,че се опитвам да хитрувам:)Да по принцип е хубаво човек да се старае да постигне сам всичко,но с толкова добре развити акаунти,вече е невъзможно да напреднеш толкова а и постоянно трябва да вкарваш пари ако искаш да успееш,което както се каза отгоре,не си заслужава:)Някои го правят,но това са си пари хвърлени на вятъра:)Профилите ми трябват за два куеста,това беше цялата работа а се опитвам да хитрея,защото и админите се опитват да хитреят и да те изнудват да вкарваш пари,наистина не са ме карали на сила да я играя,но щом те се опитват да мамят хората и да им измъкват паричките,толкова ли грешно ще е аз да направя нещо,което нито е престъпление нито чаккк толкова нередно:)Много от играчите го правят,защото без мултиплициране,няма и развитие:)Още веднъж благодаря на всички за това,че се отзоваха:)Приятно и хубаво е,когато има хора които искат и могат да си помагат:)Мъмренето и градивната критика също са добре дошли:)Запазвам си правото,отново да искам мнения във форумите тук,но за по нормални и важни неща,а не за глупави игри:):min01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

User Agent spoofing+IP spoofing. Общо взето браузерът си пее какъв ти е компютъра, операционната система, резолюцията, а със самата връзка към сървъра си пееш IP адреса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами и аз играя една такава от  10 години всеки ден играта не е ангажираща с време  да речем  по 3 минути на ден и съм в топ 20 не знам да има някой друг да я е играл толкова много и естествено тези с парите са преди мен но и да направя  още акаунти няма да има кой знае какъв ефект освен загуба на време 

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/9/2016 в 23:54, The_Kan написа:

Благодаря на всички които се включиха:)Прекалено много неща трябва да направя,а както каза колегата по горе май не си заслужава целия труд:)Все пак е просто игра и толкова ходене по мъките не си заслужава:)За сега я играя защото имам свободно време а и в почивките на работата ми мога да влизам през телефона,когато почне да ми пречи на задълженията,ще и бия хикса:)Играта е браузърна,но не знам удачно ли е да кажа коя е,все пак толкова упреци получих,че се опитвам да хитрувам:)Да по принцип е хубаво човек да се старае да постигне сам всичко,но с толкова добре развити акаунти,вече е невъзможно да напреднеш толкова а и постоянно трябва да вкарваш пари ако искаш да успееш,което както се каза отгоре,не си заслужава:)Някои го правят,но това са си пари хвърлени на вятъра:)Профилите ми трябват за два куеста,това беше цялата работа а се опитвам да хитрея,защото и админите се опитват да хитреят и да те изнудват да вкарваш пари,наистина не са ме карали на сила да я играя,но щом те се опитват да мамят хората и да им измъкват паричките,толкова ли грешно ще е аз да направя нещо,което нито е престъпление нито чаккк толкова нередно:)Много от играчите го правят,защото без мултиплициране,няма и развитие:)Още веднъж благодаря на всички за това,че се отзоваха:)Приятно и хубаво е,когато има хора които искат и могат да си помагат:)Мъмренето и градивната критика също са добре дошли:)Запазвам си правото,отново да искам мнения във форумите тук,но за по нормални и важни неща,а не за глупави игри:):min01:

Те хората толкова безкористно я направиха тази игра. Искаха да им дават пари, но те отказваха, защото имаха принципи.

99% от нещата се правят за пари. Тези които са безплатни пак се правят за пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hristonev написа:

99% от нещата се правят за пари. Тези които са безплатни пак се правят за пари.

Например Heroes And Generals, безплатна, но за да можеш да правиш нещо по-различно от това да ходиш, трябва да си платиш. (отделно като си платиш получаваш много повече предимства и става меко казано нечестно за човека, който си я изтеглил просто да я поразцъка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.