Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

днес си закупих слушалки Tracer Explosive от технополис. Прибирам се и слагам слушалките в компютъра заедно с жакчето за микрофона. Пускам си музика от ютуб и се чува едно ужасяващо пръщене съпроводено от много нисък завук (слаб). Когато завъртя малко кабелчето където се включва става променливо ту пръщи ту не и общо взето  не става за слушане нито за нищо. Пробвах на лаптопа работят повече от отлично. Проблема е, че компютъра обикновенно има 2 жака за микрофон и слушалки отпред и отзад но и двата случая не стават. Въпроси ми е бихте ли ми казали по какъв начин мога да го оправя това нещо. Още по странното е, че имам колонки, които си работят без никакъв проблем, а слушалките не. На лаптопа слушалките са чук.

Редактирано от westernN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали към слушалките няма някой драйвър, който е инсталиран/вграден преди това в ОС-а на лаптопа. Също можеш да деинсталираш и повторно инсталираш драйвърите на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 1 месец съм го преинсталирал с драйверите, които са ми дадени с компютъра. Но не съм сигурен дали това е проблема, защото както казах имам колонки, които работят повече от перфектно на същия жак. Дали да не си взема преходник и да пробвам.. но не знам дали ще стане като ги сържа двата с преходника, защото е само една букса за микрофона и слушалките. Има и трети, някакъв лилав но не знам за какво служи той. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ти затихва звукът със слушалките, а на колонките имаш нормален, най - вероятно е контактен проблем(предполагам минуса в  кабела на слушалките). Пробвай ги на друго устройство (телефон, телевизор, друг компютър) и ако се държат пак така ги връщай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм пробвах ги на лаптопа и нямат грешка, идеални си, аз ходих до технополис и им съобщих за проблема. Тествахме ги там и там работеха без проблем, много се изложих. Обаче като ги включа на компютъра ужас. На телефона също работят супер! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма много инфо за тях, но колкото гледам те са с мини жак т.е 2.5мм. Сравни жаковете с тези на колонките дали случайно не са малко по малки. Ако са помалки не правят добър контакт и ти трябва преход от 2.5 към 3.5 мм

Редактирано от Belfegor4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Нормалния" жак е 1/4" или 6.35 mm ,  3.5 mm са mini  ,a  2.5 mm  sub-mini 

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пръщенето и смущенията се получават, защото си включил и слушалките и микрофона, особено ако той е по-чувствителен. В настройките на звуковата карта трябва да намалиш нивото му и да изключиш +Boost.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Димитър Иванов
      Здравейте ! 
      Имам проблем с MDSolids
      След като я отворя и избера Problem Library, след което Normal Stress и след това Two-bar assembly, ми изкарва следната грешка!
      Run-time error "5"
      Invalid procedure call of argument

Случайно някой дали е попадал на този проблем и ако да как го е решил.
      Благодаря ! 
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време ползвам over the ear слушалки или по просто казано, слушалки, които покриват ушната мида. По-конкретно ето този модел https://powerlocus.com/bg-bg/produkt/bluetooth-slushalki-powerlocus-p3-black/.
      Доволен съм от звука, от относителната компактност на конкретните слушалки(имат възможност за сгъване), но определено особено през зимния период са доста дискомфортни, от гледна точка на размера си, тъй като не позволяват ползването нито на шапка, нито на качулка. От тази гледна точка ми се иска за по-студените периоди да си взема и един in-ear модел, по-популярен като слушалки тип тапи. Не ми се дават повече от 60-70 лева, защото през останалта част на годината ще ползвам моделът, който е споменат горе, но пък и не ми се купуват откровени боклуци. Разбира се, за 60-70 лева не очаквам чудеса, но все пак.
      Изисквания особени нямам. Иска ми се да разполагат с приличен бас, като за слушалка тип тапа разбира се и задължително да са безжични. Ще се радвам на всякакви предложения :)
    • от Lord Snipe
      Здравейте,
      Имам проблем с  отоплението на стая в къща около 17кв.м. с ПВЦ дограма и без изолация. 
      Климатикът на LG е закупен преди около 5 месеца, казаха, че е с новия фреон и е много надежден и икономичен. Wi-Fi контрол и всякакви отчети за консумация и други.
      Въпреки всички екстри и не малката цена - 1200 лева, не успява да затопли стаята. 
      При зададена температура 30 градуса, в стаята след продължителна работа на климатика (около 7 часа) съм измервал стайна температура от едва 16 градуса при външна температура от 2-3 градуса.
      *Трябва да наблегна на факта, че помещението-стаята не е изолирана, става въпрос за къща - втори етаж. Нито една от съседните стаи не се отоплява, съответно стените са студени(тавана и пода включително). Стаята е с 2 външни стени.
      За мен НЕ е нормално, климатикът да не успява да загрее стаята поне до 24-25 градуса, при положение че мощността на отопление е 4kW/h и този климатик е предназначен и за помещения доста по големи от 17 кв. метра. (22~24)
      Всякакви мнения ще са ми от полза, Благодаря предварително! 

• от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от dimi99stavrev
      Здравейте ! Имам следния проблем, преди десетина минути си ползвах месинджъра без проблем, влизам сега - първо ми иска да се логна, добре логнах се, но насреща ми един гол профил и туй то, нито приятелите ми ги има, нито чатовете, нито профилната, абе нищо, направо съм във потрес... Никнейма ми излиза, като този във Фейсбук и не ми дава да си го сменя, моля, помогнете!
  • Дарение

• Добави ново...