Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вчера си купих видео карта 750 ти ph, но преди това ползвах тази на процесора (A4 4000 60лева) сега като я сложих на макс играя League of legends  на 90 фпс, но на минимални настройки 100/120 и във мелетата спада до 60 и даже не се вдига повече понякога. Драйверите май съм ги изтеглил http://prntscr.com/dhdixj , може ли да ми кажете, защо е така. Да не би да е слаб процесора :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко FPS с вградената бяха.Мисля ги покриваш изискванията.

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=17114&game=League of Legends

Всъщност може и да е слаб процесора

http://www.cpu-world.com/Compare/365/AMD_A4-Series_A4-4000_vs_Intel_Core_2_Duo_E6850.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше ми попаднала една конфигурация с A4 4000  процесор от Технополис. При DOTA 2  вадеше 40-45  fps  средно, каквато и резолюция  да сложа. Това говори, че дори и процесора е слаб за видеокартата.  Ето и теста ми в PassMark:

2016-12-09_231257.jpg

Абсолютен ташак. Тоя процесор е по-слаб дори от един E6750, Който бе на мода през 2007 година. ето еднонишковата производителност, която е важна за игрите, особено когато процесорът е на 100% натоварен:

2016-12-09_231537.jpg

Ето и многонишковата производителност:

2016-12-09_231634.jpg

Тук дори стария ми E6750  е по-добър. А той не ставаше дори за GTX460  и я спъваше много. да не говорим за GTX750Ti. Просто си се набутал с тая видеокарта. Сега ти трябва директно нова платформа или в най-лошия случай, да купиш някой четириядрен процесор за тая платформа. Само че не е много ясно, дъното какво поддържа. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX750Ti.  е добър избор щом не пада под 30 фпс пляскай с ръце.  за мелетата е нормално да забавя и е от процесора 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Yvan Sergeev написа:

GTX750Ti.  е добър избор щом не пада под 30 фпс пляскай с ръце.  за мелетата е нормално да забавя и е от процесора 

Извинявай, ама за тоя скапан процесор, който е на нивото на среден интелски процесор от 2007 година, не само GTX750Ti  не става, а и много видеокарти отпреди 6-7 години. Това си е пълна набутвация, дори да са само 215 лева. Ако бе дал 100 лева, щеше да има същия ефект и същите кадри при тая игра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами той няма да вечно с този компютър ще си вземе след 1-2 години по- силен и картата ще му пасне идеално сега ако беше купил за 100 лв карта щеше да я хвърли  в боклука след 1-2 години-100 лв на вятъра >

даже под 160 лв няма читави карти излиза по тънкана на вградените  да се играе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си купя нов процесор ще се оправи ли ? И ако да може ли някаква хубава I3 или от OLX нещо.

Благодаря за бързите отговори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i3  няма да стане за дъното ти. Ще ти трябва поне H61  дъно +  i3  на старо, което е около 150 лева може би. Не съм гледал скоро цените.  Друг вариант е да видиш, какви процесори поддържа дъното ти. Дай модела на дъното.

преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

ами той няма да вечно с този компютър ще си вземе след 1-2 години по- силен и картата ще му пасне идеално сега ако беше купил за 100 лв карта щеше да я хвърли  в боклука след 1-2 години-100 лв на вятъра >

даже под 160 лв няма читави карти излиза по тънкана на вградените  да се играе

Ако, ако...Аз така с "ако" карах над 2 години с GTX460  и цитирания по-горе от мен E6750. Мъка голяма беше. Дори Pentium G860  не оправи нещата, макар че кадрите скочиха с 30-50%, но не това бе проблема на тая конфигурация, а много накъсаната картина заради слабия двуядрен процесор, който макар и клокнат, не ставаше примерно за игра като F1_2010, където си вадеше средно 27  fps  и това е! И задниока си да съдера, повече не иска. Абсолютна простотия бе да дам 370 лева за тая карта и две години и половина да се занимавам с глупости. Че и бая банове си изпросих по форумите, заради разни разбирачи. 

А, да. Смених с i3,  нещата почти се оправиха с изключение на някои нови игри. Когато все пак се сдобих с процесор като хората, картата вече бе толкова остаряла, че примерно не поддържаше Shadowplay. Е, тогава какъв бе смисълът от тая карта, след като нямам процесор за нея? Никакъв. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като глеdам явно няма и да стигне до България Атлон 845. Иначе това би бил оптималния процесор в случая. A и в доста други теми,където се предлагат умрелите пентиуми.

Достатъчен във всяка една игра за над 40 кадъра а в 80% от игрите и за над 60 ако картата може. Това на 65 вата и с последното ниво на ядрата - Еxcavator. А при работа и програми така или иначе е повече от конкурентен.

edit. Сори, все пак го имало в sky . Малко по-скъпичък отколкото очаквах но пак е на добра цена и Интел няма нищо сравнимо.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_9&product_id=13233&sort=p.price&order=DESC

Само си кажи дъното за да видим дали ще стане с ъпдейт на биоса. Или пък даже и без. Иначе това е най-тънкия вариант за ъпгрейд и ще заспи с 750-та...

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е : http://www.asrock.com/MB/AMD/FM2A55M-VG3/index.bg.asp Надали е нещо добро. Комомпа съм го взимал преди 2 год, от технополис за околко 400/450 лева http://prntscr.com/dhn5d3 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, FoxterBG написа:

Дъното е : http://www.asrock.com/MB/AMD/FM2A55M-VG3/index.bg.asp Надали е нещо добро. Комомпа съм го взимал преди 2 год, от технополис за околко 400/450 лева http://prntscr.com/dhn5d3 

Да,  от подобен компютър ти дадох снимки ( само че FM2+). Беше на един колега, който ми го даде да му инсталирам това онова. 250 вата захранване мисля имаше, без външна видеокарта. Дъното е абсолютния минимум. Athlon II X4 845  гледам го няма в списъка с поддържани процесори. Така, че едва ли е добра тая покупка при положение, че не се знае, дали тоя процесор ще тръгне. По-скоро търси процесори от списъка  с поддържаните:

2016-12-10_130234.jpg

Това са със сигурност поддържаните процесори. Добре е да търсиш Athlon II X4   на възможно по-висока честота. Може да поставиш и A10  или A8, но те са с вградено видео и са по-скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно наистина е малко кофти - не е с FM2+. Може и да тръгне, но може и да не ще(по вероятно), така че аз не бих рискувал след като го няма в списъка. А и скоро не е имало нов Биос.

Поддържа иначе до 100 вата процесори,но в този случай аз не бих ти препоръчал никой друг. 8хх серията също може да не иска да тръгне цялата - като гледам FM2A55M vg3+ ги поддържа а твоето е без +.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все ще е по-добре един Athlon II X4 от неговия двуядрен A 4000. както казах, останах изненадан преди две години, когато тоя процесор дори спъваше собствената си видеокарта. Поне такова обяснение имах, макар че проблем за вграденото видео бе и само едната плочка RAM. Ще ти дам графиката от натоварването на процесора при DOTA, дето ми вади 42  fps средно:

2016-12-10_133926.jpg

Това е при low  на 1024х768. Кадрите са :

2016-12-10_134045.jpg

Ето пак при Low,  но при 1280х1024:

2016-12-10_134438.jpg

Разлика в кадрите няма. От там нагоре почват да спадат кадрите, но това е вече заради видеокартата, а не заради процесорора. Тоя процесор просто е ужасно слаб, дори за DOTA 2.

Не знам обаче, дали не е по-доброто решение да се продаде дъно, процесор и захранване, ако изобщо някой се наеме да ги купи и да се вземе по-нова платформа. Но като знам и в каква кутия са монтирани тия компоненти, както и че вероятно може да се наложи смяна на DDR3,  то съветите тук ми свършват ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FoxterBG написа:

ти си намерил от къде да купуваш-най големите измекярчета и тарикатчета  20 човека уж консултанти и висат по цял ден прави  и  нищо не знаят  ше продадат мaйка си и баща си да ти пробутат нещо където най-не се купува.

преди 2 часа, FoxterBG написа:

Комомпа съм го взимал преди 2 год, от технополис за околко 400/450 лева

аз преди 6 години си взех  по добър за 500 лв ...  смятай как са те изтрескали 

преди 3 часа, Кико написа:

Ако, ако...Аз така с "ако" карах над 2 години с GTX460  и цитирания по-горе от мен E6750.

сега на крастивичар краставици тая игра ще ти върви поне с 50 fps  освен ако не си бил  с windows 7 64  бита с 2 гб рам и някакъв сдаващ багажа харддиск и некви червей троянци и тнт
System Requirements
  • Processor: Intel Core 2 Duo @ 2.4GHz or Athlon X2.
  • Memory: 1 GB RAM (2 GB Vista® / Windows 7)
  • Hard Disk Space: 12.5 GB free hard drive space.
  • Video: GeForce 7800 / Radeon X1800 or above.
  • Sound: DirectX® Compatible Sound Card or motherboard audio.
  • DirectX®: DirectX® 9.0c.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми препоръчате хубаво дъно и процесора да е до 150/200 и малко отгоре. 
И само ако може да попитам как може да вържа 2-ри монитор на тази видео карта, Мониторите са едни и същи (V193HQL)

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Yvan Sergeev написа:

ти си намерил от къде да купуваш-най големите измекярчета и тарикатчета  20 човека уж консултанти и висат по цял ден прави  и  нищо не знаят  ше продадат мaйка си и баща си да ти пробутат нещо където най-не се купува.

аз преди 6 години си взех  по добър за 500 лв ...  смятай как са те изтрескали 

сега на крастивичар краставици тая игра ще ти върви поне с 50 fps  освен ако не си бил  с windows 7 64  бита с 2 гб рам и някакъв сдаващ багажа харддиск и некви червей троянци и тнт
System Requirements
  • Processor: Intel Core 2 Duo @ 2.4GHz or Athlon X2.
  • Memory: 1 GB RAM (2 GB Vista® / Windows 7)
  • Hard Disk Space: 12.5 GB free hard drive space.
  • Video: GeForce 7800 / Radeon X1800 or above.
  • Sound: DirectX® Compatible Sound Card or motherboard audio.
  • DirectX®: DirectX® 9.0c.
Spoiler

Ако става въпрос за F1,  не е така. Това беше, когато сменях 8800GT  с GTX460 през 2010 година  и когато нямаше никаква промяна в кадрите на F1_2010. Говоря за вградения бенчмарк. То и тогава почнаха съмненията ми, какво толкова ми липсва, че GTX460  вади толкова гадна, насечена картина. Причината да не вадя гладка бе, че не можех да пусна игрите си с вертикална синхронизация. Примерно при GRID 1  Е6750@3.5GHz  ме ограничаваше на малко над 60  fps. Само че аз тогава бях с CRT  монитор, който искаше 75 херца за добра картина. Това се постига едва с G860,  който вдига кадрите с 30 до 50%.  Но при F1_2010  си бе така.  Това става, ако караш с ботове. Ако се въртиш сам на пистата, кадрите скачат над 40-50, но пак са далече от 60 , да не говорим за 75, каквито ми трябваха и каквито бяха по възможностите на видеокартата, но не и на процесора. Теми за F1  съм пускал доста в тоя форум. Тия изисквания, дето даваш, знаеш ли какво може да направиш? Сещаш се. Изискванията  са за 30-40  fps, а не за 60. С Е6750  и две ядра, кадрите са много ограничени. Следващите F1  игри бяха по-оптимизирани и вървяха по-добре, но F1_2010  си бе мъка. 

А ако говориш за DOTA 2,  това е, което получих с вградената графика на A4-4000. Мога да ти дам и още тестове с други игри. Пазя всичко на компютъра си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, FoxterBG написа:

Може ли да ми препоръчате хубаво дъно и процесора да е до 150/200 и малко отгоре. 
И само ако може да попитам как може да вържа 2-ри монитор на тази видео карта, Мониторите са едни и същи (V193HQL)

Не за 150 лв. не можеш да вземеш и "лоши" процесор и дъно. Вариант е да си намериш втора ръка Атлон 760К понеже нов няма да го откриеш.

По-новият вариант които вече също е стар всъщност би искал и ново дъно. Разбирай започващите с цифрата 8 като 880К и по-слабите разновидности.

AMD Athlon X4 Quad Core 880K, 4.00GHz, BOX, FM2+, with low-noise fan - 193 лв. 
 AMD Athlon X4 Quad Core 870K, 3.90GHz, BOX, FM2+, with low-noise fan - 183 лв. 
 AMD Athlon X4 Quad Core 860K, 3.70GHz, BOX, FM2+, with low-noise fan - 163 лв. 

Не лошо бюджетно дъно за изброените което не иска обновяване на биоса -

ASUS A68HM-K, AMD A68H, DDR3 2400(O.C.)/2133/1866/1600/1333 MHz, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, RAID, FM2+ - 95 лв. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, за 200  лева може да се вземе на старо някой i3,  а за дъно каквото има като ново. Примерно тоя продава i3 2100  за 100  лева или още по-добре, i3 3220  за 120. Ще трябва да намериш и някое B75  дъно. Може и H61.  Тоя тук пък продава накуп i3 2120 и дъно H61  за 140 лева + плочка 4ГБ РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

880K е по-добър от всякакви Сандита. Между другото и по-слаб да вземе търпи клок без проблем с новите им охладители.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Кико написа:

Извинете за нахалството, но то си личи, че не разбирам ;д Просто не искам да ме изпързалят. Както виждам вие си разбирате. Може ли да ми намерите на старо някакъв процесор до 150 и ако има нещо по-хубаво и по-скъпо ще спетя. И някво дъно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.12.2016 г. в 19:31, FoxterBG написа:

със сигурност ще опреш и до захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, FoxterBG написа:

А не, не се занимавам със стари работи. Рискувам само за себе си. Аз преди няколко поста казах един добър вариант - купуваш просто процесор Athlon II X4  за твоето дъно и ще си много напред с кадрите. Гледай обаче да е на по-висока честота. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е проблем да сменя и дъното, защото искам и по-хубав процесор, просто искам и за напред да ъпгрейдвам

Редактирано от FoxterBG
Грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.