Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет! Трябва да сменя харда с нов, все пак вече е на 4 годинки и скоро ще издаде багажа. Та, насочил съм се към ssd, стига с тези hdd-та. Попадна ми Intel 530 Series 480GB SSD 2.5" SATA III 6GB/s 7mm на страхотна цена от 170 лева, а продавача твърди че интела е на 100% живот и е ползван между 17-34 дни. Казва че има голямо количество ssd-та и затова цената е такава, а като останат по-малко ще вдигне и цената. Не съм стиснат да не искам да дам повече кинти за ново ssd, но тази оферта ми човърка в мозъка, че вместо самсунг 240гб за 220 лева, мога да си взема интел за 170 лева с 2 пъти повече капацитет. Та ако имате някакво мнение по въпроса, което може да ми бъде полезно, моля помагайте. Благодарско!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам цената в EMAG на това SSD е 320 лв. Нещо ме съмнява твоя продавач да ти продава свястно SSD. Вземи си го ново за да не си биеш главата после.

Попитай го дали има гаранция. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без гаранция, така като били взети от чужбина. Ако беше от моя град, да направя една диагностика, ама не е. Праща ми снимки, има около 50-60 бройки, всичките с оригинални опаковки, но отваряни (уж за тестване). Има ли вариант с някоя програма да направя бърза диагностика, при получаването, защото е с преглед и тест опция, и дали куриера ще ми позволи въобще да го човъркам?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Dido299 написа:

на страхотна цена от 170 лева, а продавача твърди че интела е на 100% живот и е ползван между 17-34 дни. Казва че има голямо количество ssd-та и затова цената е такава, а като останат по-малко ще вдигне и цената.

Земи си нов 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Dido299 написа:

Без гаранция, така като били взети от чужбина. Ако беше от моя град, да направя една диагностика, ама не е. Праща ми снимки, има около 50-60 бройки, всичките с оригинални опаковки, но отваряни (уж за тестване). Има ли вариант с някоя програма да направя бърза диагностика, при получаването, защото е с преглед и тест опция, и дали куриера ще ми позволи въобще да го човъркам?!

Вземи си нов. Отсега те лъже. Как така от чужбина и без гаранция.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel си имат програма за тестване и настройка на SSD-тата. Intel SSD Toolbox

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Dido299 написа:

И как мислиш в рамките на 15 мин да го вземеш,да го монтираш и да го тестваш,дори ако приемем,че ще имаш подготвен софт за целта...........човека май си търси спонсори за коледа!

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Ще взема нов, за да не ми излезе солено после. И само още един въпрос SSD Samsung 850 EVO 2.5 250gb sata III или Intel 540s series 240gb 2.5 SATA III , говорим за настолен компютър, чийто хард в момента е HDD Hitachi 1TB, компютърът се използва за текстообработка, леко натоварващи програми от типа на AdobePhotoshop и тук там някои игри от типа на NFS: World, ако ви говори нещо. Благодаря отново!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung 850 EVO ,разбира се,засега  самсунг са пред всички други в тази област,а и доколкото видях е с 5 год. гаранция този самсунг!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Dido299 написа:

Праща ми снимки, има около 50-60 бройки, всичките с оригинални опаковки, но отваряни (уж за тестване).

за тестване между 17 и 34 дни? Това вони отдалече.
+1 за Samsung

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Dido299 написа:

И само още един въпрос SSD Samsung 850 EVO 2.5 250gb sata III или Intel 540s series 240gb 2.5 SATA III

И двата са пълен боклук! Нали знаеш, че един от най-важните параметри на всеки SSD диск е общия обем информация, който може да бъде записан, преди диска да се скапе? При Samsung EVO 250GB той е жалките 75 TBW! За сравнение - моят Transcend SSD370, дето е с двойно по-малък обем е с два пъти по-голям TBW - 150! На Intel-ския диск дори не посочват TBW в спецификацията - значи е още по-голямо дърво. За съжаление Transcend се усетиха много бързо, че продават невероятни SSD-та на безценица и спряха производството на серия 370.

Единственият що-годе приемлив вариант е Samsung PRO 250GB, той е със 150 TBW. Пак не е много за такъв обем, но може да се преглътне някак си... Другият вариант е сървърен SSD на Intel. Моделите по 150 GB са с 300 TBW, а моделите 250 GB - със 600 TBW. Но пък при тях скоростите на четене и запис са от порядъка на 200-300 MB/s, срещу около 500 MB/s при Samsung EVO и PRO. А и цените на сървърните са доста нехуманни...

По отношение на теста - ако нямаш eSATA на лаптопа - включваш си един ето такъв преходник и ползваш един eSATA - SATA кабел (от Китай кабела излиза 3-4 лв с доставката). Или включваш новия SSD диск на мястото на твоя и boot-ваш от флашка или CD с инсталиран Hiren's Boot CD. Стартираш Hard Disk Sentinel Pro Portable и за по-малко от три минути общо можеш да видиш колко часа е работило SSD-то, колко TB са записани до момента на него, има ли реалокирани сектори, както и всички останали параметри на S.M.A.R.T.-а. И да прецениш на място в офиса на куриера вземаш ли го, или го връщаш на продавача.

Ако ползваш лаптоп с eSATA изход или преходника, за който ти дадох линк и не губиш време да развинтваш винтове и да монтираш SSD-та в лаптопа, за 15 минути (колкото е времето, отпускано от всеки куриер за преглед на пратка) спокойно можеш да провериш състоянието на 10 SSD диска. В най-лошия случай губиш около 10-12 лв (повечето изпращачи са тарикати и посочват, че отвориш ли пратката за преглед, независимо дали я вземеш или върнеш, плащаш транспорта в двете посоки). А ти можеш да поискаш от продавача да ти прати 10 бр. дискове и да посочи отделна цена за брой, така че да тестваш всичките и да си избереш бройката с най-нисък TBW до момента. А на останалите да платиш транспорта в обратна посока.

Edit:

Ако ти трябва идеалния нов диск на приемлива цена - ето го! Kingston SSDNow KC400, продуктов код  SKC400S37/256G. Спецификации:

Обем: 256 GB
Скорост на четене: до 550 MB/s
Скорост на запис: до 540 MB/s
TBW: 300

Обем и скорост - като на Samsung PRO. Цена - 30 лв по-ниска. Обем информация, който можеш да запишеш за целия живот на диска - двойно по-голям!

Редактирано от Win_user (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Win_user написа:

И двата са пълен боклук! Нали знаеш, че един от най-важните параметри на всеки SSD диск е общия обем информация, който може да бъде записан, преди диска да се скапе? При Samsung EVO 250GB той е жалките 75 TBW! За сравнение - моят Transcend SSD370, дето е с двойно по-малък обем е с два пъти по-голям TBW - 150! На Intel-ския диск дори не посочват TBW в спецификацията - значи е още по-голямо дърво. За съжаление Transcend се усетиха много бързо, че продават невероятни SSD-та на безценица и спряха производството на серия 370.

Единственият що-годе приемлив вариант е Samsung PRO 250GB, той е със 150 TBW. Пак не е много за такъв обем, но може да се преглътне някак си... Другият вариант е сървърен SSD на Intel. Моделите по 150 GB са с 300 TBW, а моделите 250 GB - със 600 TBW. Но пък при тях скоростите на четене и запис са от порядъка на 200-300 MB/s, срещу около 500 MB/s при Samsung EVO и PRO. А и цените на сървърните са доста нехуманни...

По отношение на теста - ако нямаш eSATA на лаптопа - включваш си един ето такъв преходник и ползваш един eSATA - SATA кабел (от Китай кабела излиза 3-4 лв с доставката). Или включваш новия SSD диск на мястото на твоя и boot-ваш от флашка или CD с инсталиран Hiren's Boot CD. Стартираш Hard Disk Sentinel Pro Portable и за по-малко от три минути общо можеш да видиш колко часа е работило SSD-то, колко TB са записани до момента на него, има ли реалокирани сектори, както и всички останали параметри на S.M.A.R.T.-а. И да прецениш на място в офиса на куриера вземаш ли го, или го връщаш на продавача.

Ако ползваш лаптоп с eSATA изход или преходника, за който ти дадох линк и не губиш време да развинтваш винтове и да монтираш SSD-та в лаптопа, за 15 минути (колкото е времето, отпускано от всеки куриер за преглед на пратка) спокойно можеш да провериш състоянието на 10 SSD диска. В най-лошия случай губиш около 10-12 лв (повечето изпращачи са тарикати и посочват, че отвориш ли пратката за преглед, независимо дали я вземеш или върнеш, плащаш транспорта в двете посоки). А ти можеш да поискаш от продавача да ти прати 10 бр. дискове и да посочи отделна цена за брой, така че да тестваш всичките и да си избереш бройката с най-нисък TBW до момента. А на останалите да платиш транспорта в обратна посока.

Edit:

Ако ти трябва идеалния нов диск на приемлива цена - ето го! Kingston SSDNow KC400, продуктов код  SKC400S37/256G. Спецификации:

Обем: 256 GB
Скорост на четене: до 550 MB/s
Скорост на запис: до 540 MB/s
TBW: 300

Обем и скорост - като на Samsung PRO. Цена - 30 лв по-ниска. Обем информация, който можеш да запишеш за целия живот на диска - двойно по-голям!

Ти поглежда ли въобще цените?Този  Kingston  е доста по-скъп,та остави да е 30 лв по-евтин.И с тези TBW   дето си се хванал и ги прехвърляш,са от значение-да,но са много по-важни други неща в диска и само с твърдението си,че самсунг е пълен боклук е достойно за бисерите,та някак трудно може да  те вземе насериозно човек с подобни твърдения.И за инфо- 75TBW стигат за повече от 10 год. всекидневно писане по 20 гб!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Слави Маринов написа:

Transcend се усетиха много бързо, че продават невероятни SSD-та на безценица и спряха производството на серия 370

Още един бисер!Всички пройзводители така правят-като се усетят,че правят нещо невероятно и го спират-така де,целта им е да правят скъпи боклуци,като самсунг.Що не показа скоростта на невероятния диск,която е 2-3 пъти по-ниска от тази на самсунг?И се опитваш да сравняваш несравними неща-TLC  със MLC дискове и  този Transcend SSD370 като за MLC диск,трябва да знаеш,че е доста зле,и хич не е за хвалене!Екранна снимка (1).png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Слави Маринов написа:
преди 15 часа, Win_user написа:

Ти поглежда ли въобще цените? Този  Kingston  е доста по-скъп,та остави да е 30 лв по-евтин.

Samsung PRO 250 GB - най-ниска намерена крайна цена 267 лв. Kingston KC400 256 GB - най-ниска намерена крайна цена 225 лв. Май дори не е 30 лв разликата, а 42 лв...

Относно Transcend SSD370 - какво сравняваш, скоростта на запис на 128 GB модел с тази на Samsung EVO 250 GB? Първо, дай да сравняваме SSD370 256 GB, чиято скорост на запис е почти двойно по-висока. Второ - при SSD дисковете по-важна е скоростта на четене. Защото всеки грамотен потребител оптимизира системата си така, че на SSD-то да се записва най-малко - премества My Documents, десктопа си, работните директории и тези за download на основния хард, а на SSD-то оставя само Windows и инсталираните програми, които да се зареждат и изпълняват бързо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Dido299 написа:

И само още един въпрос SSD Samsung 850 EVO 2.5 250gb sata III или Intel 540s series 240gb 2.5 SATA III

преди 22 часа, Слави Маринов написа:

Samsung 850 EVO ,разбира се

Ти въобще четеш ли темата и кой какво пише?Или си казваш квото си имаш да си казваш,пък за кво иде реч-е без значение..........Някъде да виждаш да се пита и споменава Samsung PRO 250 GB?Пита се за EVO серията,а сега отвори и виж цената на Samsung 850 EVO и тогава я сравнявай с Kingston KC400 256 GB.И не сравнявам твоя прочут Transcend  със  Samsung EVO 250 GB,а със същият като него,въобще не ти се получава да изразиш вярно и точно мнение по темата..............

Екранна снимка (1).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от даниел павелов
      Добър ден! Бих искал да попитам дали мога от някъде да си изтегля БЕЗПЛАТНО учебници по биология и химия за 8-и и 9-и клас, понеже правих струвах не намерих, все са до 7-и клас, а аз имам електронен четец  и понеже ще заминавам сега за месец на село и затова питам. Благодаря ви предварително!
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от Пени
      Здравейте, аз съм ученик в 9ти клас
      Много ви моля за помощ, поради факта, че в понеделник, демек утре имам есе по психология на една от следните теми :
      "Не можем да решим проблемите, ако разсъждаваме по същия начин, по който сме разсъждавали при създаването им. "
      "Няма човешки проблем, за който да не съществува лесно решение - съвършено, надежно и погрешно. "
      "Човекът е единственото живо същество, което усеща собственото си битие като проблем, който трябва да разреши и от който той не може да се избави."
      Критериите за есето са следните :
      1. Ниво на разпознаване на проблема, заложени на фрагмента  5т.
      2. Ниво на философска осмисленост и интерпретация ( което специално моят учител няма да взима в предвид заради възрастта ни ) 10т.
      3. Логически последователно аргументирано ( да не се отклоняваме от идеята ) 10т.
      4. Изразена лична позиция ( трябва да се изрази към края ) 4т.
      5. Езикова и стилистична култура 3т.
      БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРЕТЕЛНО

• от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от даниел павелов
      Здравейте, форумници! Преди седмица, учителят ни по физика ни да те нещо като въпросче, но логическо, правих струвах, РАЗСЪЖДАВАХ  търсих на български, на английски, но не намерих, моля помогнете! Ето ви въпроса : МОЖЕ ЛИ ДА ВИДИТЕ ОГЛЕДАЛО?
      Мерси предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.