Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,от месец се ровя из интернет,ходя по магазините за климатик.Тотално ме объркаха,както консултантите,така и самите характеристики на машините.Искам да кажа,че информацията е много противоречива,откъм шум,scop,консумация.Та искам да събера още мнения.

Апартамента е ново строителство,външна изолация,ал.дограма.Търся по мощна 12ка понеже ще отварям вратата на дневната(14 кв) към коридора(5 кв) и малка спалня(9 кв).Климатика ще е в дневната,дори при много ниски температури,може да се затваря вратата.Дневната е с една външна стена(5м),изложена към югоизток.Бюджета е 1300 лв,по възможност и с монтажа.

Климатиците,които разглеждах-Митцубиши,мощен,но въртял постоянно,а с по-новия модел излязох от бюджета.Фуджицу 12lMCA,мощен,но бил много шумен.Дайкин,не ми го препоръчаха.С тезата,че тази година не е на Дайкина,каквото и да означава.Отворен съм и към други марки и модели.Благодаря предварително.

П.П.Да добавя,че консумацията на един и същ модел,в различните магазини е различна.От 0,800 до 1,300 Kw.Кое е вярно,нямам на идея.

Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах Тошибата,4Kw на отопление,малък коефициент има,но тиха машина,срещу Фуджицу с 5,3Kw с по-голям коеф.,но по-шумен,може би и с по-голям разход на електроенергия. 

Разгледах Тошибата,4Kw на отопление,малък коефициент има,но тиха машина,срещу Фуджицу с 5,3Kw с по-голям коеф.,но по-шумен,може би и с по-голям разход на електроенергия. 

Попаднах и на този.http://www.climamarket.bg/климатик-панасоник-kit-xz9ske.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.