Премини към съдържанието
sten90

За какво мога да използвам три стари отворени харддиска?

Препоръчан отговор

От доста време ми стоят вкъщи три повредени харда - един WD и два ExcelStor. Наскоро ги отворих - за да видя "наживо" какво има вътре и как е монтирано. Сега си мисля дали мога да ги използвам за нещо друго - целите или отделни части. Чел съм за идея корпуса и плочите да се използват за стенен часовник. Струва ми се доста банално, а и аз предпочитам часовника да показва точен час(дата, температура), а не някакви модернистични идеи. :) Виждал съм и картинка, на която е закачено някакво захранване и на въртящият се диск(със залепена на него шкурка) точат ножче - но не съм сигурен дали е било наистина, или е фотообработка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да се използват макет и предмет на обучение в училищата, когато се учи устройство на компютъра за друго нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нищо не можеш да използваш! Можеш единствено да задоволиш любопитството си и толкоз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, hayduk22 написа:

Има страхотни магнити, на тях си окачвам отвертки и др. инструменти

Чел съм за това. Някаква идея за какво основно служат там тези магнити? Ако правилно съм забелязал - имат някакво отношение към рамената на четящите/пишещите глави...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Gogo456 написа:

Погледни това, изглежда доста готино.

Готино е. :) За съжаление нямам нито поялник, нито пистолет за горещ въздух(да не говорим за печатните платки и другите компоненти)... Благодаря все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, sten90 написа:

Готино е. :) За съжаление нямам нито поялник, нито пистолет за горещ въздух(да не говорим за печатните платки и другите компоненти)... Благодаря все пак!

Купи си. Като ги гледам в подписа компютъра, имаш 10лв за поялник, 10лв за припой(хубав) и колофон. Пистолети има по 20лв. Ще ти трябват, освен ако нямаш намерение да викаш винаги за всичко майстор у дома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за това - с такъв пистолет дали ще може да се залепят например закачалки за кърпи на плочките в банята...или пък разлепени стелки на обувки? Не съм чак беден, но ако ще си купувам някакъв нов инструмент - искам да си изясня колко често ще го ползвам, за колко неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено магнитите стават за нещо, всичко друго може да го изхвърлиш като безполезно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фантазия ти трябва :)

говорител, симфоничен оркестър (е с добавянето на малко флопита и СД-та), часовниците са много видове, микрофон, лазерен осцилограв и кво ли не стига да имаш желание да се поровиш в тубата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.