Премини към съдържанието
Mr.n0b0dy

Програми за поредотвратяване на запис

Препоръчан отговор

Малко двусмислено го зададох този въпрос защото първо се чудех какъв софтуер използват при публичните компютри в библиотеките и в някой училища, при всяко рестартиране системата да има зададена точка на възтановяване и така това я предпазва от зловредни и немарливи потребители.

А второ малко подобен въпрос, но дали мога да направя флашка само с read без хоста на който съм я закачил да може да записва нещо.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Deep freeze
На втория въпрос - ползвай търсачката -има такава тема тук във форума

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На втория въпрос - заповядай.

Ако искаш да комбинираме покупка за да ни е по-евтино, пиши ми на лично съобщение. Аз също ще си купя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mlechko написа:

На втория въпрос - заповядай.
Ако искаш да комбинираме покупка за да ни е по-евтино, пиши ми на лично съобщение. Аз също ще си купя.

Абе ти нали беше патрон??? Щеше да купуваш сам и то не 1, ами 2-3! Да си ги продавал скъпо на другите будали! Хванах те в лъжа!

преди 36 минути, ExaFlop написа:

За жалост и двата начина лесно се прескачат. Аз бях писал зловредни приложения, които изрично форматираха носители, на които не можеха да се копират - точно с цел да се копират и да си препишат autorun-а.
Не предпазват грам от кадърно написани зловредни приложения.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, simtech написа:

Абе ти нали беше патрон??? Щеше да купуваш сам и то не 1, ами 2-3! Да си ги продавал скъпо на другите будали! Хванах те в лъжа!

Е сега аз те хванах да лъжеш! Никога не съм казвал, че имам цел да продавам на скъпо и не съм казвал, че ще продавам на будали. Защо злорадстваш, да не си пил ракия тази вечер? Мери си приказката или замълчи! Казах, че поръчвам повече, понеже съм самоуверен, че ще има кандидати, после размислих и се отказах докато не намеря действително съмишленик, защото се осъмних, че българите сме каруцари и неверници и ще зависна. Вижда се, че мераклии няма, така че аз продължавам да си пасувам.

ExaFlop намерил нещо интересно и си струва да се прегледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Mlechko написа:

Вижда се, че мераклии няма, така че аз продължавам да си пасувам.

ПОСЛЕДНО?  Купи или не? И като си такъв мераклия, защо ти трябва още някой съмишленик,  ми не си я купиш за себе си?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

И като си такъв мераклия, защо ти трябва още някой съмишленик,  ми не си я купиш за себе си?!

Защото в противен случай доставката ще стъпи гигантски скъпо. При по-крупни поръчки взимаш по-тънко, пък и подялбата фифти-фифти ще свали още два пъти. И накрая нищо няма да усетиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя и без транспорт е със златни компоненти в сравнение със сравнително добрите флашки със същите размери (GB), а с транспорта ставаа...

Леко остарял списък:
http://www.fencepost.net/2010/03/usb-flash-drives-with-hardware-write-protection/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия белите флашки дето си намерил са страшни! Трябва да те черпим човек! Откъм качество и продуктивност са супер, цената е минималистична, производител Китай, производителя изглежда продава същите като топъл хляб и то от техните онлайн магазини, за които от опит знам навика, че не взимат никакви пари за транспорта. Две флашки от 64GB са 105 лв. Просто няма друго такова животно!

Оня руснака викаше, че ги е прал в пералнята веднъж. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аре да свалим още малко мизата:

https://www.aliexpress.com/item/Netac-Original-U335-USB-3-0-Flash-Drive16GB-32GB-64GB-Pen-Drive-Hardware-Write-Protection-Memory/32723519592.html?spm=2114.30010308.3.1.FEsQrB&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_301_10059_10099_10078_10079_426_10073_10103_10102_10096_10052_10050_10051,searchweb201603_9&btsid=b62b8d22-6ee5-4e5b-a656-a2cf474a4c01

преди 3 часа, simtech написа:

Не предпазват грам от кадърно написани зловредни приложения.

Дали ще може да пипне, ако системата върне Disk full?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от  флашки. От 7-8 години вече ползвам само SD карти + card reader с размерите на флашка. Всички SD карти имат механична защита срещу запис, която не може да се преодолее софтуерно. И си купувам надеждни и бързи носители на информация (Samsung, class 10), а не някакви никому неизвестни китайски гаражни произведения с неясно качество и без гаранция.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И к'во? Скоростта на SD картата е като на флашката?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИМА  ЕДНО УСТРОЙСТВО където се слагат sd  карти  и се доближава скоростта до ssd  примерно 10 карти по 64 gb --640 gb диск

ама като изгори една карта заминава цялата информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Yvan Sergeev написа:

ИМА  ЕДНО УСТРОЙСТВО

Аре пак от 10 кладенеца вода носим - има такова устройство, с което се връзват флашки в RAID масив и пак е по-бързо от RAID масива със SD карти.
В случая сравняваме ЕДНА флашка с ЕДНА SD карта!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както има флашки и Флашки, същото е и със SD картите. Освен това в сметката трябва да сложиш и скоростта на четеца.

На много от SD картите от клас 10 не можеш да им използваш пълните възможностти ако си с четец на USB 2.0

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/itm/SANDISK-EXTREME-PRO-SDXC-UHS-II-CLASS-10-64GB-64G-SDHC-SD-Memory-Card-280MB-s-/112082706142?hash=item1a18a65ede:g:RF0AAOSw~FNUZIXe

http://www.ebay.com/itm/252105354908?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Че си купим 3 флашки за парите на една карта. А и трябва и подходящ бърз адаптер. Вярно, че по принцип USB 2.0  поддържа скорост на трансфер до 480Mbps, но на практика...
На желаещите да правят RAID масив със SD карти от посочения по-горе тип честито!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• SANDISK-EXTREME-PRO-SDXC-UHS-II-CLASS-10-64GB-64G-SDHC-SD-Memory-Card-280MB-s

SANDISK EXTREME PRO SDXC UHS-II CLASS 10 64GB 64G SDHC SD Memory Card 280MB/s*

значи взимат се  10 такива за 1000 долара и става 640 GB  и става 2800 mb   сек

значииииии  да ги направим 100 за 10000 долара и се получава 6.4 tb   и скорост 28 гб  на секунда и няма нужда нито от  рам нито от хардискове директно към процесора.

1000 fps

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дадеш $1000 за 10 такива SD карти и после като се окаже че устройството ти не поддържа UHS-II ко праим?

UHS-II за да работи, картите и устройствата които ги ползват имат допълнителни контакти.

SD_UHS-II.jpg

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ше им се изделкат допълнителни контакти 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Yvan Sergeev написа:

ше им се изделкат допълнителни контакти 

Ти можеш и да си ги нарисуваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната вече развалена от вас тема.В заглавието се пита "ПРОГРАМА" а не хардуерно ограничение,SD карти,масиви и т.н.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е няма лошо все е някаква информация. Пък за SD картите скоро бях чел, че Kingston пуснаха 1TB SD карта за 4К снимачите, но не е още на пазара май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Mr.n0b0dy написа:

Е няма лошо все е някаква информация. Пък за SD картите скоро бях чел, че Kingston пуснаха 1TB SD карта за 4К снимачите, но не е още на пазара май.

Sandisk. И още не е на пазара. Но

https://www.amazon.de/SanDisk-extreme-512GB-Class-Speicherkarte/dp/B00NP699ZI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1481529790&sr=8-1&keywords=sandisk+512GB

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Win_user написа:

Всички SD карти имат механична защита срещу запис, която не може да се преодолее софтуерно.

Глупостииииииииииииииииии!!!!!!!!!!!! Защитата на SD картата е преместването на една пластмаска, която се чете от механично ключе на карточетеца и се подава на операционната система като информация, че "media is write protected".
Ако на карточетеца му е спестено ключето или операционната система не уважи искането, може да си пише по картата - дръж, та гледай! Всичко зависи от добрата воля на хоста! На който аз ще съм му променил софтуера и ще видиш как ще ти кача вируса, дори и да си цъкнал пластмасовото ключе и да си мислиш, че носителят е защитен.
Ключето на SD картата е същото като това на флопи дисковете(дискетите). Разглоби една SD карта и виж, че това ключе не е ключе и не е свързано към платката!!!!!!!!!!!!
Няма и софтуерен метод за защита, защото може да се байпасне всичко!!!
Има само един начин и той е забрана на запис на ниво контролер. Контролери много  на различните флашки и е много трудно някой да се занимава да ги достъпва и да прави опити да им изменя firmware. Истината е, че имаше навремето вируси, които изтриваха дори BIOS на компютрите, по времето на Intel440BX(по времето на Pentium2 някъде май) И днес това е възможно. Щом производителят има инструменти за обновление, значи всеки може да модифицира BIOS с backdoor и да го запише през зловреда си на компютъра ти. А виж, антивирусите не хващат BIOS код. И примерно да се прехвърля на MBR- ти го чистиш всеки ден, на следващото включване той вируса пак се записва. Не го правят, защото трябва да се променя вируса за всеки BIOS/чипсет/контролер поотделно. Просто е загуба на време с малък резултат. Понеже потребителите са идиоти и кликат на "is this your own pic.EXE", никой не се е заел да се занимава със сложни работи.
Всичко в обикновените компютри е на добра воля.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.