Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, тази година завършвам 12-ти клас и мисля да кандидатствам във ФМИ, но не мога да избера специалност. Интересуват ме четирите компютърни специалности Информатика, Компютърни науки, Софтуерно инженерство и Информационни системи, но от описанията им не успях напълно да схвана за какво се отнася всяка от тях и към какви професии водят. Ще се радвам ако някой успее да ми разясни малко как стоят нещата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

приготви прасета  чували с картофи   печени кокшки и яйца за да те пуснат да минеш и да влезеш в редиците на безработните студенти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, yord написа:

Здравейте, тази година завършвам 12-ти клас и мисля да кандидатствам във ФМИ, но не мога да избера специалност. Интересуват ме четирите компютърни специалности Информатика, Компютърни науки, Софтуерно инженерство и Информационни системи, но от описанията им не успях напълно да схвана за какво се отнася всяка от тях и към какви професии водят. Ще се радвам ако някой успее да ми разясни малко как стоят нещата :)

Е не си малко дете вече явно. Тепърва ще има трудности в живота с които ще трябва да се справяш. По темата - искаш да учиш все компютърни науки а не можеш да ползваш гугъл? Има тонове изписани по темата която си задал. Да ти го прочете някой друг и да го каже по-разбираемо? Или да ти копират текста че те мързи да го намериш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази тема я драснах в 2, понеже вече не ми се занимаваше след като се затрупах с неясна информация, но си прав, че с малко повече търсене ще се светна по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
    • от canko99
      Добър ден! Преди време ви бях писал за автомобилния дизайн, майка ми прецени, че няма смисъл от това тъй като сме с много ограничени финансови възможности, понеже баща ми е починал. Сега бих искал да попитам каква специалност бихте ми препоръчали за чужбина, в която мога да реализирам веднагически след като завърша и да мога да храня семейство след това? Проблемът са ми финансите,обяснил съм по-горе, къде отпускат стипендии и безплатно настаняване.  Ето вижте в кои области съм добър и в кои - не.
      История - да
      География -да
      Информационни технологии-не
      Математика-не
      Биология-не
      Английски език-В1, ще трябва да уча бая още, за да не стигам до езикова година.
      изобразително изкуство- да
      Благодаря ви, предварително!
    • от Jesus Kostov
      Здравейте, искам да попитам има ли начин да получа сертификат за компютърна грамотност и как става това??
      Потърсих в интернет и намерих сайт www.test.bg който предлага онлайн изпит и след това издават сертификат за 48лв, но не знам дали да се доверя на това.. имам предвид дали този сертификат ще важи, дали се одобряват наякаде 
      Имате ли други идеи, предложения??
    • от canko99
      Добър ден! 11 клас съм възнамерявам да се занимавам с автомобилен дизайн, по-конкретно с екстериора на автомобилите. Нивото по английски ми е б1, ся се пъна да го уча. Кажете ми какво трябва да приготвям за кандидатстването. Предложете ми универстети от европа може и от източна. Мерси предварително!
    • от canko99
      Добър ден! 11 клас съм имам влечение към колите, искам да попитам къде мога да го изучавам в Европа и после да имам гарантирана работа. Как се кандидатства, че не остана много време? Аз съм скаран с чуждите езици, но мога ли да изучавам тази специалност с езикова година. Портфолиото какво трябва да съдържа. Къде приемат със стипендии? Къде ще ми излезе най-евтино обучението? Благодаря Ви предварително!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.