Премини към съдържанието
muldava

Помощ за избор на усилвател

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от помощ при избор на усилвател или поне от няколко насоки от хората, които разбират. Така, имам 2 тонколони от по 90W с импеданс 8 ома и искам да им намеря хубав усилвател, който да свържа с лаптопа, за да си слушам музика.В добавка мога да намеря и един събуфер, който да включа също. Работата е там, че някои неща не са ми ясни при търсенето на правилния усилвател. Доколкото разбрах, усилвателя трябва да разполага с входове за тонколони, които да са с импеданс по-нисък от тези на колоните. Наистина ли е така? И още един въпрос. За колоните има ли значение дали усилвателя ще е с вход от тип врътки или щипки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто и да е втора употреба. Консултирай се с продавача. Зависи кой китаец е написал ватовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Напиши марка и модел на колоните.

2. Нищо не си разбрал за усилвателите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колони:

JAMO Compact 90; Rated power: 90W; Music Power: 120W; IEC(268-5): 45W; Frequency Range: 40-20 000 Hz; Impedance: 8 Ohm.

А по втората точка - ще се радвам да разбера повече за усилвателите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубави малки колонки, всеки усилвател от 20 до 80-100 вата става за тях. Може да търсиш модели с транзисторно крайно стъпало на Onkyo, Denon , Harman/Kardon , Marantz , Nad , Grundig и др.

Колоните се свързват не на входа а на изхода на усилвателя. На входа се подава сигнала от лаптопа или друг източник /СД, телефон, касетен дек, грамофон и др./.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, а нещо като или от сорта на Yamaha HTR-6030 също ще ми свърши работа нали? Даже и с възможност за повече колони в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е за предпочитане, многоканален усилвател.  Търси си стерео двуканален усилвател. Дори и двуканалните Ямахи имат "ламаринен" звук.

Ако основно ще се ползва за музика не ти е необходим такъв усилвател. Качеството е в пъти по-ниско от на двуканален.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, основно ще е за музика. Добре, благодаря ти отново, ще разгледам тези дни по-обстойно какво се предлага и ще гледам да е от марките, които ми препоръча по-рано. Ако има нещо ще пиша пак. И последно, при двуканалния усилвател също може да има изход за събуфер нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябват никакви събове! Не знам каква е тази мода. Това се слага при малка система тип компютърна пръдня, която да не заема място на бюрото. Пак ти казвам - какъвто и да е стандартен стерео усилвател втора употреба! Надписа (марката) няма особено значение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.