Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

В началото на годината взех на жената Lumia 532 Dual Sim защото беше направо без пари за хардуера, пък и гарантираше по-простото съешаване с лаптопа й и други леснотийки.

Покупката се оказа изключително успешна, освен ако не броим малък проблем: горе и долу в средата на екрана има бели пиксели, които понякога се съединяват с тънка вертикална черна черта. Бял кахър, защото се случваше рядко и почти не пречеше на работата с телефона.

С ъпдейтването към Win10 обаче проблемът зачести, а напоследък чертите понякога стават две с изписани глупости между тях. Преди няколко дни телефонът си хареса един абонат и започна да го набира когато му скимне.

Мислех си днес да го връщам, но на жената й трябва постоянно, тръгнах да чета форуми и не съжалявам за изгубеното време. Проблемът с чертата се оказа епичен за 532, но го има и в други модели, с всяко обновяване се задълбочава вместо да се оправи, а М$ вече не си признават да са го произвеждали. Проблемът се върти около някакво комплексно обозяване на датчика за положение (М$ никога досега не са допускали бъг :) ) и се отстранява с изключване на автоматичното завъртане на екрана - лоша новина за жената. Самоволното набиране се оказа мнооого рядко случващо се.

Съпорта на М$ е отрицателен (поне нулев да беше) - трият линковете към чужди решения и упорито дрънкат глупости.

Сетих се да питам тук с надеждата някой да е намерил по-човешко решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало ресет до заводски настройки. Ако проблема продължава  - нов телефон.  Проблема не ми прилича на датчик а на заминаваща си матрица. Особено ако телефона е взет втора употреба.

PS: Може ли да направиш една снимка и да я постнеш в темата да видим точно какво излиза на екрана на телефона.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тръгне да се купува устройство 2-ра ръка от интернет.... първо се пита колко време е използвано, минавало ли е през сервиз, дали все още е в гаранция... да се помисли дали изобщо си струва парите и т.н.  Според мен, не мога да кажа на 100% но явно има проблем с процесора, или проблем с матрицата... 

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама аз нов го купих, от техническия полис. Освен това проблемът се оказа масов и хората са пробвали вместо мен какво ли не.

Тук има типична снимка: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/nokia-lumia-532-windows-10-straight-line-at-the/2adeb1d8-8685-4117-ab53-b346a14f53c0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква излезе тя?! Ако искаш от М$ да ти обърнат внимание трябва да се оплачиш на Калдата :D

Прибра се жената, взех и телефона и... ни черта, ни гявол! Само белият пиксел отдолу, но и той изчезна след секунди и от тогава няма проблем. Гледам версията - 14393.479 , излязла през свършека на ноември и явно чак сега е пристигнала с камилите.

А дано, ама и друг път се е случвало чертата да "си почива" за седмица-две, колкото да набере сила...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак си се появяват. Явно М$ нямат интерес към този вече дърт телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое му е дъртото - според гсмарена все още няма и две години модела. Въпроса е, че е нисък клас, т.е. не очаквай адекватна поддръжка. Те много по-висок клас нямат адекватна поддръжка, та какво останало за телефон, който е струвал 150 лева при излизането си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, techmaniac написа:

И кое му е дъртото - според гсмарена все още няма и две години модела. Въпроса е, че е нисък клас, т.е. не очаквай адекватна поддръжка. Те много по-висок клас нямат адекватна поддръжка, та какво останало за телефон, който е струвал 150 лева при излизането си. 

Това болднатото, нещо не го разбрах.

Всички телефони, които са получили Windows 10 ъпгрейда, продължават да се поддържат и актуализират от Microsoft.

Цената няма нищо общо с поддръжката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Momolord написа:

Това болднатото, нещо не го разбрах.

Всички телефони, които са получили Windows 10 ъпгрейда, продължават да се поддържат и актуализират от Microsoft.

Цената няма нищо общо с поддръжката.

Кое не си разбрал ? Да си купиш устройство за 150 лева, и да очакваш от него много ? Е няма такъв филм.

Ъпдейта на софтуера е само част от поддръжката, има и бъгфиксове, секюрити пачове и прочее, които ниския клас рядко получават. Това, че е получил Win 10 все пак е добре, но само до там. 

Лумия не съм имал. Обаче щом този проблем до сега е нерешен, значи не е пуснат ъпдейт, или пък са били безсмислени наличните му текущи ъпдейтите. Или пък е хардуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, techmaniac написа:

Лумия не съм имал.

С това трябваше да започнеш.

Както вече казах, Microsoft поддържа и актуализира телефоните с Windows 10.

Според мен, проблема на автора е хардуерен, не софтуерен.

И за да не съм голословен:

Windows 10 build 14393.726 now rolling out for Release Preview ring on PC and Mobile

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях забравил за темата, случайно се натъкнах на нея.

Чертите пак си се появяват, но сравнително рядко. Сега като погледнах: само една бяла точка горе и две долу. Windows Insider (каквото и да е това животну) искаше потвърждаване на регистрацията, тръгна да се обновява и в момента е на 14393.1066 . Екранът остана с една бяла точка отдолу, а в момента всичко е OK!

Проблемът ако беше чисто хардуерен нямаше да е толкова еднакъв, но на малък % от устройствата, освен това нямаше да се влияе от разрешението за завъртане на екрана.

Бозица, това си е. Оказа се, че телефонът си говори много по-добре с Linux Mint отколкото с Win7, а Десятка на компютър няма да сложа никога!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че темата е старичка, но и аз да си кажа мнението. Имах LG, което ми правеше същите номера. Появяваха се линии по екрана, уж "мъртви пиксели", които сами си изчезваха, докато един ден LCD-то просто "умря". Няма да му се радваш още дълго на тоя телефон, ако не е и приключил вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф, ама наистина много рядко преглеждам темата :(

Аз спрях да му се радвам доста отдавна -  когато се наложи да му ползвам екстрите заради които го бях купил. Пълна боза!

Все пак да напомня, че телефонът е на жената, пък тя по принцип е скарана с техниката и затова зацепих твърде късно.

Чертите все още се появяват когато им кефне, междувременно телефонът на два пъти (след ъпдейтване?! ) забрави всички лични данни и контакти, редовно си променя настройките, камерата се оказа много калпава и без светкавица и т.н.

Имам едно китайче-подарък  под Андроид на което чета книжки в леглото. Определено е по-добро и досега не ми е създавало проблеми, така че ще ги трампим.

А за истински телефон ползвам една древна Nokia без интернет и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.