Премини към съдържанието
mkfs.ext4

Преинсталация без флашка или диск.

Препоръчан отговор

Взех си нов лаптоп, но старият не е за изхвърляне. Тошиба Сателит, работи перфектно, с малки изключения...работи само единият USB порт, а там е мишката защото тъчпада не работи (преди доста време се учих да разглобявам лаптоп и скъсах лентовия кабел), няма записвачка. Как може да се преинсталира това чудо? Без флашка или диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или с купуване на разклонител.  На мен преси около 2 г. от "Плесио" ми струваше около 50 лв.  С 4 нови входа/изхода е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, ако има iso файл на твърдия диск на компютъра, който ще се инсталира - вижте най-долния линк в подписа ми.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.12.2016 г. в 9:45, ExaFlop написа:

Може, ако има iso файл на твърдия диск на компютъра, който ще се инсталира - вижте най-долния линк в подписа ми.

Използвах EasyBCD, много лесно и бързо става. Благодаря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от най-лесните начини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има няколко варианта:

1. Махни мишката и сложи USB флашка и инсталация на Windows или Linux. Повечето операционни ситеми дават възможност за инсталация и без мишка.

2. Сложи "разклонител" или както се казва правилно USB Hub. Има ги по магазините за около 10-15 лв. Така можеш да ползваш няколко USB устройства едновременно. Ако някое от тях иска повече ток (например USB хард диск или USB CD-ROM) си потърси USB Hub със собственно (отделно) захранване.

3. Разглоби си лаптопа, извади си хард диска и го сложи на друг компютър (и там временно откачи всички други хард дискове). Инсталираш така и си връщаш харда обратно. Така можеш да си инсталираш предимно Linux, понеже Windows-a може да се "прижърже" към другия компютър и трябва да знаеш какво правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ColdIce1234, случайно преди да започнеш да пишеш да си обърнал внимание, че авторът е решил проблема? Това е точно като след дъжд - качулка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.