Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Programme_Cover.jpg

Софийският международен панаир на книгата, организиран ежегодно от Асоциация "Българска книга", е най-големият книжен форум в България. Представяйки над 200 изложители от страната и чужбина, Панаирът е място за среща между читатели, писатели, илюстратори, издатели, преводачи и журналисти, а от четири години той посреща и най-новия, вълнуващ литературен форум в България - Софийският международен литературен фестивал. Традиционно, Софийският международен панаир на книгата е домакин на най-престижните награди в книгоиздателския бранш „Златен лъв“. Тази година неговото 44-то издание ще се проведе в Национален дворец на културата, от 13 до 18 декември 2016 г.

Кога и къде?

Официално откриване – 13 декември, 11:00, Централно фоайе на НДК

Работно време – 13-17 декември, от 10:00 до 20:00 часа; 18 декември, от 10:00 до 19:00

източник: abk.bg

Страхотно събитие, аз лично ще го посетя - задължително! Има страхотни новоизл;езли заглавия, които си заслужават!

Вие ще го посетите ли? :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, aMoPe написа:

Вие ще го посетите ли? :)

Да, макар че е вредно за здравето. Всяка година се разбираме с жената - "максимум по 2-3 книги на човек" и накрая излизаме с 2-3 чанти... Ми то рано или късно ще хвана херния така...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, flare написа:

Да, макар че е вредно за здравето. Всяка година се разбираме с жената - "максимум по 2-3 книги на човек" и накрая излизаме с 2-3 чанти... Ми то рано или късно ще хвана херния така...

Аз вече съм  преодоляла фазата с " само една-две книги". :D  Сега съм на фаза - " Другият път ще взема по-малко" :D

Разбира се - пълни глупости. Взимам си пълната чанта  и си излизам като пич. :baby: 

Но виж - добре обмислям избора на книги, ако това е някво успокоение...................... 

14192137_1435808129766811_2837017986267390533_n.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от четенето на книги се ослепява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, aMoPe написа:

Аз вече съм  преодоляла фазата с " само една-две книги". :D  Сега съм на фаза - " Другият път ще взема по-малко" :D

Остави, ама няма място вкъщи... никво. Аз затова съм все повече на електронни. Обаче, не мога бе, айде минавам покрай една книга която искам, покрай две ама и аз душичка имам... на третата съм се предал.

преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

от четенето на книги се ослепява

От вчера насам за 4ти път те асоциирам с подписа на Кал. Искрено се надявам, че все пак бъркам и ще го надраснеш скоро.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, flare написа:

От вчера насам за 4ти път те асоциирам с подписа на Кал.

кой е кал и какво е потпис вече за втори път оставам в неведение 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави, ама няма място вкъщи... никво. Аз затова съм все повече на електронни. Обаче, не мога бе, айде минавам покрай една книга която искам, покрай две ама и аз душичка имам... на третата съм се предал.

да, абсолютно същата история.......

И аз имам четец, но дрогата си е дрога..... Мирисът на нова книга.. не мога да устоя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, aMoPe написа:

да, абсолютно същата история.......

И аз имам четец, но дрогата си е дрога..... Мирисът на нова книга.. не мога да устоя.

Бе и четците не помагат за дрогата. Аз затова  влизам в електронни книжарници само за конкретно заглавие, че като се изпусна там е лошо... В панаира на книгите като те заболят ръцете действа като сигнал за стоп.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе и четците не помагат за дрогата. Аз затова  влизам в електронни книжарници само за конкретно заглавие, че като се изпусна там е лошо... В панаира на книгите като те заболят ръцете действа като сигнал за стоп.

Ама в електронните книжарници няма какво да те заболи хахах. Освен паричния баланс.

Кажи сега кои книги си набелзял или като идеш на място?

Аз много съм хвърлила око на Машина за ангели - Ник Харкауей. МИсля, че с нея ще започна.,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, aMoPe написа:

Ама в електронните книжарници няма какво да те заболи хахах. Освен паричния баланс.

Кажи сега кои книги си набелзял или като идеш на място?

Аз много съм хвърлила око на Машина за ангели - Ник Харкауей. МИсля, че с нея ще започна.,

На място. Обаче отсега съм за Домът на мис Перегрин за чудати деца (има и снимки!!!) и Момичето от влака. Освен това естествено щандовете за фентъзита, фантастика  и скандинавски криминални, които са ми стандартни цели.

преди 16 минути, aMoPe написа:

Освен паричния баланс.

Ами тва е проблема де. В традиционните книжарници и дори панаира на книгата, изборът е ограничен от поне 3 фактора. А в нета няма такова събитие, особено, ако говорим за книги на езици по-популярни от българския :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, flare написа:

На място. Обаче отсега съм за Домът на мис Перегрин за чудати деца (има и снимки!!!) и Момичето от влака. Освен това естествено щандовете за фентъзита, фантастика  и скандинавски криминални, които са ми стандартни цели.

Ами тва е проблема де. В традиционните книжарници и дори панаира на книгата, изборът е ограничен от поне 3 фактора. А в нета няма такова събитие, особено, ако говорим за книги на езици по-популярни от българския :D

Домът я имаме от преди година може би. Д1 изобщо не беше очарована. Но, виж, Момичето от влака много и хареса.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, emmi написа:

Домът я имаме от преди година може би. Д1 изобщо не беше очарована. Но, виж, Момичето от влака много и хареса.

Ми ще видим. Аз гледам да се абстрахрам от мнението на другите за дадена книга, щото представите за хората за това коя е хубава са ужасно сложни - примерно има хора с които харесваме почти едно и също, но видиш ли за една конкретна книга сме на коренно различни мнения.

И примерно, (втори път) има хора (можеш ли да си представиш изобщо), които не харесват Досиетата на Дрезден... това е психологичен феномен, който още не мога да го проумея.:D

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ще видим. Аз гледам да се абстрахрам от мнението на другите за дадена книга, щото представите за хората за това коя е хубава са ужасно сложни - примерно има хора с които харесваме почти едно и също, но видиш ли за една конкретна книга сме на коренно различни мнения.

И примерно, (втори път) има хора (можеш ли да си представиш изобщо), които не харесват Досиетата на Дрезден... това е психологичен феномен, който още не мога да го проумея.:D

МИ аз не съм я чела тази книга. Шма бичуваш ли? :P

И много си прав за мнението на другите за дадена книга. Ето аз сега чета "Да четеш Лолита в Техеран" и на моменти ми е толкова скучна с тези литературни анализи, че ми иде да я метна настрани, ама пък има много истини за жестоката реалност на войната и потъпканите права на жените. А тази книга беше представена на аудиторията като "УАУ", едва ли не шедьовър. За моя изненада в една група във фейса, Албена Вулева ми коментира поста - книгата е имала грешно представена и е объркала читателите. Тя уж спадала към определена група читатели интересуващи се от точно коментираната, в книгата, тематика.

По същия начин "Оставих те да си отидеш" на Макинтош. е, не ми хареса трилъра, може би филма ще бъде по-добър, ако има такъв. Типично холувидски сценарий. Друга такава е "Водосрез"...... ми не ме грабна бе, и това е.

Обаче си мисля, че маркетинга ни заблуждава много, а аз се подавам на тез рекламки. И само за книгите съм така, всичко друго избирам внимателно. Сигур щот чета всякакви жанрове :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, aMoPe написа:

МИ аз не съм я чела тази книга. Шма бичуваш ли? :P

Пази Боже. Първо никой не може да очаква от теб да си прочела всичко. Второ, никой не може да ти търси сметка що харесваш нещо. Аз най-малкото от всички за тия двете. (па било то и да става въпрос за една от най-яко написаните фентъзи книги изобщо :P , от което следва трето, ти като не си я чела си предостатъчно наказана и повече ще е садизъм :P )

преди 6 минути, aMoPe написа:

И много си прав за мнението на другите за дадена книга. Ето аз сега чета "Да четеш Лолита в Техеран" и на моменти ми е толкова скучна с тези литературни анализи, че ми иде да я метна настрани, ама пък има много истини за жестоката реалност на войната и потъпканите права на жените. А тази книга беше представена на аудиторията като "УАУ", едва ли не шедьовър. За моя изненада в една група във фейса, Албена Вулева ми коментира поста - книгата е имала грешно представена и е объркала читателите. Тя уж спадала към определена група читатели интересуващи се от точно коментираната, в книгата, тематика.

По същия начин "Оставих те да си отидеш" на Макинтош. е, не ми хареса трилъра, може би филма ще бъде по-добър, ако има такъв. Типично холувидски сценарий. Друга такава е "Водосрез"...... ми не ме грабна бе, и това е.

Обаче си мисля, че маркетинга ни заблуждава много, а аз се подавам на тез рекламки. И само за книгите съм така, всичко друго избирам внимателно. Сигур щот чета всякакви жанрове :D

Ами така е. То затова казвах, в една друга тема за авторските права, че купувачите на книги/филми са по дефиниция прецакани. Купуват котка в чувал. Няма как да знаеш едно такова нещо дали ще ти хареса, преди да го гледаш/прочетеш. А после стойността за последваща употреба е спорна и много зависи от конкретното произведение, за разлика примерно от музиката, където обикновено хората искат да слушат произведението което им е харесало многократно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пази Боже. Първо никой не може да очаква от теб да си прочела всичко. Второ, никой не може да ти търси сметка що харесваш нещо. Аз най-малкото от всички за тия двете. (па било то и да става въпрос за една от най-яко написаните фентъзи книги изобщо :P , от което следва трето, ти като не си я чела си предостатъчно наказана и повече ще е садизъм :P )

Ами така е. То затова казвах, в една друга тема за авторските права, че купувачите на книги/филми са по дефиниция прецакани. Купуват котка в чувал. Няма как да знаеш едно такова нещо дали ще ти хареса, преди да го гледаш/прочетеш. А после стойността за последваща употреба е спорна и много зависи от конкретното произведение, за разлика примерно от музиката, където обикновено хората искат да слушат произведението което им е харесало многократно

Ето сега като ми грабна вниманието ще гледам да прочета  Досиета на Дрезден............. Виждаш ли колко съм податлива......... И после иди недей си купува книги, и електроният ми четец е задръстен! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, aMoPe написа:

Досиета на Дрезден............. Виждаш ли колко съм податлива.........

Да те предупредя. 1. Не е книга, а поредица. 2. Само четири или пет от 16 са издадени на български, аз си ги купих, но я четох само на английски.  3 не е свършила, сега чакам поредната.4 има сериал, който не е нещо особено, но от него научих за книгите и затова съм му благодарен. 5. имай предвид горенаписаното за харесването, да не земеш после да ме търсиш за разплата :D

И последно 6, за разлика от повечето други поредици, тая става само по-хубава с всяка следваща книга. т.е. поне две трябват за обективно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да те предупредя. 1. Не е книга, а поредица. 2. Само четири или пет от 16 са издадени на български, аз си ги купих, но я четох само на английски.  3 не е свършила, сега чакам поредната.4 има сериал, който не е нещо особено, но от него научих за книгите и затова съм му благодарен. 5. имай предвид горенаписаното за харесването, да не земеш после да ме търсиш за разплата :D

А! Офффффффффффф, мисля че ме загуби. Аз обичам да чета соло книги. И на англисйки отбягвам да чета, че запаса от англисйки думи ми е много малък.

А пък  книгите, които чета са от толкова различни жанрове, че имам чувството, че някои книги сами ще избягат от рафта. 

Обичам да прочета книга от един жанр и после да го сменя с друг. 

Обаче ще издам една тайна - глася се на Хрониките на Амбър - Зелазни. Всички ми я препоръчват тая поредица.... Няма човек, около мен, който да не я чел и да е останал предоволен. Ще стигна и до там, ама кой знай кога.... след този панаир..........

Много съм объркана. Казах, че ще я почна като свършат книжните издания. А аз само ходя по панаири и промоции на книги и пълня библиотеката :(

Как да спра не знам.....................:helpwanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, aMoPe написа:

глася се на Хрониките на Амбър - Зелазни. Всички ми я препоръчват тая поредица.... Няма човек, около мен, който да не я чел и да е останал предоволен.

преди 19 минути, flare написа:

И последно 6, за разлика от повечето други поредици, тая става само по-хубава с всяка следваща книга.

Лично мнение, да не се взема на сериозно. Може спокойно да замениш "повечето други поредици" с "Хрониките на Амбър". Фанатичните амбъристи, може да ме разпнат, ама за мен тази поредица ще остане пределена на две: ерата Коруин и нещо написано след това там да има. Обаче непременно я прочети щом си решила. Зелазни е гений и Амбър заслужава да е в списъка на всеки фентъзи фен, поне колкото всяка друга книга.

преди 22 минути, aMoPe написа:

А! Офффффффффффф, мисля че ме загуби. Аз обичам да чета соло книги.

...

Обаче ще издам една тайна - глася се на Хрониките на Амбър - Зелазни.

п.п. Това не е ли противоречие?
п.п.2 на дрезден книгите са с последователно развиващо се действие, но всяка може да се разглежда като самостоятелна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мнение, да не се взема на сериозно. Може спокойно да замениш "повечето други поредици" с "Хрониките на Амбър". Фанатичните амбъристи, може да ме разпнат, ама за мен тази поредица ще остане пределена на две: ерата Коруин и нещо написано след това там да има. Обаче непременно я прочети щом си решила. Зелазни е гений и Амбър заслужава да е в списъка на всеки фентъзи фен, поне колкото всяка друга книга.

п.п. Това не е ли противоречие?
п.п.2 на дрезден книгите са с последователно развиващо се действие, но всяка може да се разглежда като самостоятелна.

Противоречие е, разбира се, колко време се глася  и още не съм се решила. Точно щото е поредица! ...... Иначе до ся да съм я излапала. Хем боли, хем сърби имаше една приказка... Обожавам фентъзи, искам да я прочета, щото е много известна от този жанр и много препоръчвана ми от ценни хора... 

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, aMoPe написа:

Противоречие е, разбира се, колко време се глася  и още не съм се решила. Точно щото е поредица! ...... Иначе до ся да съм я излапала. Хем боли, хем сърби имаше една приказка... Обожавам фентъзи, искам да я прочета, щото е много известна от този жанр и много препоръчвана ми от ценни хора... 

Ми огромната част съвременното фентъзи (нямам предвид Амбър очевидно) се пише само с идеята за поредици, тяхната кожа. Което е нож с две остриета. Ако поредицата се окаже хубава е страхотно. Ама това е все по-трудно с всяка поредна част и авторите дето успяват са мноооого малко. (не е фентъзи, но Фондацията е идеален успешен пример - Азимов не само написва 3 продължения, ами и две части чието действие е преди нея) И четенето е много ангажиращо, особено ако действието продължава между отделните части - както са повечето. И мен също това много ме спира да почвам нови поредици, заради нежеланието да се разочаровам. Ако достатъчно самостоятелни, щях да купувам много повече книги.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от RumenTzv
      Здравейте,
      от доста време вече си търся на хартиен носител Малазанска книга на мъртвите Сказание 5 :  Среднощни Приливи на Стивън Ериксън. Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен, тъй като не успявам да я намера налична нито по панаири на книгата, нито в интернет.
      Благодаря ви!
    • от myprograms
      Copywriter е средство, с което ще можете да направите база от данни за всички Ваши артикули или каталог за Вашата книжарница. Програмата може да се използва също и от всички он-лайн магазини, като позволява да се въведат атрибути, характеристики и снимка за всеки артикул.

Във версия 3.0, Copywriter поддържа и каталог за електронни компоненти!
      Той е предназначен изцяло за магазини за електроника.
      Каталога за електроника предлага удобно сортиране на всеки компонент, според категория и подкатегория, показване (разглеждане) на списък от компоненти според избрана категория. Програмата дава възможност за създаване на библиотека за описания на техническите параметри за всяка величина (стойност) на компонентите, според техните категории и предназначение! Това улеснява въвеждането на всеки електронен артикул в базата данни. Освен асоцииране на снимка за всеки индивидуален артикул, е възможно и добавяне на Datasheet от производител - PDF, DOCX или TXT файл!
      Има опция за копиране на всички асоциирани снимки за всички компоненти в една папка!

За всеки отделен артикул може да бъдат избрани следните характеристики: категория (подкатегория);
      фирма производител;
      произход;
      наличност (брой);
      ISBN;
      каталожен номер;
      цена и др.

Copywriter 3.0 позволява да се направи каталог за книги, което е подходящо за книжарници !
      Всяка книга, която е въведена в каталога може да се охарактеризира с:
      автор;
      анотация;
      издател (ИК);
      език;
      година на издаване;
      ISBN;
      каталожен номер;
      страници;
      тип корици;
      тегло;
      размери;
      цена;
      наличност (брой).
      Към всяка книга от книжния каталог може да се асоциира изображение на корица.
      Copywriter има възможност за въвеждане и редактиране на категориите на артикулите и книгите, както и добавяне или изтриване на фирма производител (за артикули). Друго голямо предимство на Copywriter е копиране на всички асоциирани снимки за всички артикули и книги в една папка. Това позволява организираност при създаването на базата данни !
      Друга полезна опция е експорт на данните за конкретен артикул или книга от каталога в TXT файл.

Екрани: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
      Download: Copywriter 3.0
      Developer: Павел Пастухов
      Изисквания: .Net Framework (не е задължителен за Windows 7, 8 и 8.1)
    • от myprograms
      Copywriter е средство, с което ще можете да направите база от данни за всички Ваши артикули и каталог за Вашата книжарница. Програмата може да се използва също и от всички он-лайн магазини, като позволява да се въведат характеристики и снимка за всеки продукт.

За всеки отделен артикул може да бъдат избрани следните характеристики:
      категория (подкатегория);
      фирма производител;
      произход;
      наличност (брой);
      ISBN / EAN;
      каталожен номер;
      цена и др.

Copywriter позволява да се направи каталог за книги, което е подходящо за книжарници !
      Всяка книга, която е въведена в каталога може да се oхарактеризира с:
      автор;
      анотация;
      издател (ИК);
      език;
      година на издаване;
      ISBN;
      каталожен номер;
      страници;
      тип корици;
      тегло;
      размери;
      цена;
      наличност (брой).

Към всяка книга от книжния каталог може да се асоциира изображение на корица.

Copywriter има възможност за въвеждане и редактиране на категориите на артикулите и книгите, както и добавяне или изтриване на фирма производител (за артикули). Друго голямо предимство е копиране на всички асоциирани снимки за всички артикули и книги в една папка. Това позволява организираност при създаването на базата данни !
      Чрез оптимизираната търсачка е възможно търсене на артикули по име, ISBN и каталожен номер. За книжния каталог може да се търси по следните критерии - Книга/Заглавие, Автор, ИК, ISBN, Каталожен номер и страници.
      Друга полезна опция е експорт на данните за конкретен артикул или книга от каталога в TXT файл.

Програмата е с български интерфейс.

Екрани: 1 | 2 | 3 | 4 | 5
      Download: http://web.hit.bg/myprograms/Copywriter220.exe
      Developer: Павел Пастухов
      Изисквания: .Net Framework (не е задължително)
    • от Николай Гечев
      Website2PDF
      Онлайн иснструмент, който конвертира даден уебсайт в PDF файл.
      Този инструмент позволява да:
      Конвертирате произволен уеб сайт или негова поддиректория. Подредите структурата на съдържанието. Да имате бърз достъп до всяка точка, чрез отметките.
    • от artplostad
      Всеки си мисли, много ли е трудно да издадем една книга, колко ли струва, какъв тираж трябва да бъде книгата, къде да я разпространяваме?! Всъщност трябва да започнем с това, че всяка книга, трябва да има авторски права, преди да пристъпим, към каквото и да е друго действие! Ако правата са налични минаваме към втора фаза, набиране на книгата, за предпочитане е да се набира в Microsoft Word, тъй като от този формат лесно можем да преминем към PDF например - формата, който предпочитат някой печатници. След набирането на книгата, не забравяйте задължително да използвате програма за редактиране на грешки. Третата фаза е оформянето на книгата или предпечатната подготовка. Тук кратък съвет не може да се даде, най-добре е да се говори с предпечатната подготовка на печатницата, в която сме решили да издаваме, за да ни кажат конкретните им изисквани към вътрешното тяло и корицата. Добре е да се регистрираме в Националната ISBN агенция, която се намира в Народната библиотека в София. Уникалният ISBN номер, който се дава за всяка книга индивидуално, защитава авторските ви права. Оттук нататък идва финансовата страна на въпроса: За да издадем една книга примерно в 500 тираж, 200 страници, цветна корица с лаково покритие, ще са ни необходими около 2500-3000 лева, без ДДС. Колкото по-голям тираж издадем, толкова себестойността на печата ще пада. Например, ако за 500 тираж, единичната стойност на една книга е 6,00 лева, ако увеличим тиража на 1000 броя, цената вече ще бъде 5,50 лева за брой, а оттам и печалбата ни ще бъде по-голяма. Според натовареността на печатницата, една книга се печата от 2 седмици до 2 месеца. Да предположим, че вече Нашата книга е вече готова отпечатана, тук идва и финалният - най-трудния момент, къде и как да я разпространим, за да може да стигне тя, до нашите читатели. Можем да я предложим на борсите за книги, на книжарниците, на веригите репове за вестници, изборът се свежда най-вече до личните ви търговски умения. Отстъпката, която ще предложите на търговците на дребно и едро варира от 20 до 40 % от коричната цена, като особено значение има дали сте фирма и регистрирана ли е тя по ДДС. В общи линии е това, успех на всички бъдещи книгоиздатели!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.