Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! 

Първо искам да се извиня, ако темата, която отварям не е за тук, просто предполагам, че проблемът ми е в тази сфера.

На снимката са параметрите на компютъра ми. Не е нищо особено, разбира се, но проблемът е, че понякога върви много мудно, много от игрите, които са вървяли на стара моя машина с 4-5 пъти по-ниски параметри не мога да подкарам, дори и на low. Какъв може да е проблемът според вас ? 

Ако темата не е за тук, ще я изтрия ! 

Благодаря предварително ! 

ComputerInfo.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си инсталирай програмата HD Tunes и си провери HDD за грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам е нещо от рода на Lenovo G50-30 и няма да си първия нито последния дето се оплаква "защо новия ми компютър с четириядрен процесор и външна видеокарта е толкова бавен?" ами защото и процесора и видеото са гола вода

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Insomnnia написа:

Здравейте ! 

Първо искам да се извиня, ако темата, която отварям не е за тук, просто предполагам, че проблемът ми е в тази сфера.

На снимката са параметрите на компютъра ми. Не е нищо особено, разбира се, но проблемът е, че понякога върви много мудно, много от игрите, които са вървяли на стара моя машина с 4-5 пъти по-ниски параметри не мога да подкарам, дори и на low. Какъв може да е проблемът според вас ? 

Ако темата не е за тук, ще я изтрия ! 

Благодаря предварително ! 

ComputerInfo.jpg

Не знам какво очакваш от лаптоп с параметри, които дори не са съпоставими с параметрите на един съвременен таблет. Иначе можеш да обновиш драйвъра на NVidia картата(376.19).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и какви са игрите, но лаптопите предназначени за тази цел са в така да се нарече друг клас. Този не е от тях - и процесора е слабичък, както и видеокартата. Колкото и драйвера да смениш, няма да има ефект.

преди 36 минути, Емил Костов написа:

Като за начало си инсталирай програмата HD Tunes и си провери HDD за грешки.

Емо ще те разочаровам, но игрите не разчитат толкова на скоростта на хард диска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, techmaniac написа:

Зависи и какви са игрите, но лаптопите предназначени за тази цел са в така да се нарече друг клас. Този не е от тях - и процесора е слабичък, както и видеокартата. Колкото и драйвера да смениш, няма да има ефект.

Емо ще те разочаровам, но игрите не разчитат толкова на скоростта на хард диска.

Той нека да провери хард диска за всеки случай. Не съм сигурен, че само игрите му бавят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, techmaniac написа:

разбира се че неразчитат  като се затегли ъпдейт и започне да пише по харда който в същото време трябва да дава информация на рамта става страшно >.

ccleaner

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Той нека да провери хард диска за всеки случай. Не съм сигурен, че само игрите му бавят.

Ами да тества, но едва ли е това.

преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

разбира се че неразчитат  като се затегли ъпдейт и започне да пише по харда който в същото време трябва да дава информация на рамта става страшно >.

Това ми е ясно, затова казах, че не разчитат толкова, разбирай в общия случай. Ако искаш и RAID от SSD-та си направи, процесора и видеокартата ако са слаби - файда никаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

да, и аз си мисля, че харда не е наред

всички други неща си пасват с десетката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
# of Cores 4
# of Threads 4
Processor Base Frequency 2.16 GHz
Burst Frequency 2.66 GHz
Cache 2 MB L2
TDP 7.5 W
Scenario Design Power (SDP) 4.5 W

всичко ок ама да беше на 75 вата

на тая машина win 10 64  бита са и много по скоро xp  64 бита ама пък LOL  не поддържа xp  така че  яко орязване на win 10   и процесите   и стартиране само на играта или win 7 x 64 и пак орязване на процесите 

глупости говора баш тамън си е4 ядра и 4 нишки общо 8 x2 ghz  16 gh / 8w = 2 ghz  едноядрен на  80 w

MINIMUM SPECS

• 2 GHz processor (supporting SSE2 instruction set or higher)
  • 1 GB RAM (2 GB of RAM for Windows Vista and newer)
  • 8 GB available hard disk space
  • Shader version 2.0 capable video card
  • Screen resolutions up to 1920x1200
  • Support for DirectX v9.0c or better
  • Windows XP (Service Pack 3 ONLY), Windows Vista, Windows 7, Windows 8, or Windows 10
    • We no longer support Windows XP Service Pack 1 or 2. Since Windows XP 64-bit doesn't have a Service Pack 3, you will need to upgrade to a more recent version of Windows to play League of Legends.
    • If you're using Windows XP 32-bit and you'd like to update to Service Pack 3, you can do so here.

баш си е за играта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

notebook  в превод значи за записване на бележки

магазините са виновни че подлъгват народа

трябва да го прекръстян на  български устройство за водене на бележки ама държавата спи и не е загрижено правителството за българско население как го мамят и му взимат парите изкарани с кръв и пот и изтичат в чужди страни капиталите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има много като един приятел дето лаптопа седи в хола на масата и не мърда! Ама зор да е лаптоп.15 инча и образа е по-гаден от монитор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ined написа:

Като гледам е нещо от рода на Lenovo G50-30 и няма да си първия нито последния дето се оплаква "защо новия ми компютър с четириядрен процесор и външна видеокарта е толкова бавен?" ами защото и процесора и видеото са гола вода

:D:D:D

преди 10 минути, Yvan Sergeev написа:

notebook  в превод значи за записване на бележки

магазините са виновни че подлъгват народа

трябва да го прекръстян на  български устройство за водене на бележки ама държавата спи и не е загрижено правителството за българско население как го мамят и му взимат парите изкарани с кръв и пот и изтичат в чужди страни капиталите 

:) (y) 

преди 53 минути, дръндю написа:

към автора на темата

натисни [win]+r и в диалоговия прозорец напиши dxdiag и дай тази снимка

Ново Bitmap изображение.jpg

kaldata.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря, видях, че по подразбиране си с интел графика, те затова не ти работят игрите
ако правилно си инсталирал втората карта, от диспечера на устройствата забрани интел графиката и рестартирай

ps

проблема е в графиката и потребители от форума ще ти помогнат
аз трябва да излизам от форума

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз незнам Интел няма ли да ги осъдят дет пробутват вградено видео във всеки процесор! Искаме неискаме го плащаме и така си го разработват. Сигурно едно 50 кинта от десктоп процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

глупости говора баш тамън си е4 ядра и 4 нишки общо 8 x2 ghz  16 gh / 8w = 2 ghz  едноядрен на  80 w

Вярно си говориш глупости

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

благодаря, видях, че по подразбиране си с интел графика, те затова не ти работят игрите
ако правилно си инсталирал втората карта, от диспечера на устройствата забрани интел графиката и рестартирай

ps

проблема е в графиката и потребители от форума ще ти помогнат
аз трябва да излизам от форума

Благодаря ти ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Insomnnia написа:

Благодаря ти ! :)

предполагам, че си инсталирал коректно драйвъра на втората карта

вече можеш да включиш първата и в диагностичния модул (картинките горе) трябва да се появят "дисплей1" и "дисплей2"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, kreatona написа:

Здравейте. Има проблем с намиране на драйвери за 8.1 на ASUS X550LN
Ще помоля за вашето съдействие.

А това какво е? https://www.asus.com/support/Download/3/516/0/13/nSWs93EF2BRr9DaV/41/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Zikkciwe
      Здравейте , от около два или три месеца имам проблем с телефона ми. Когато си ровя из фейсбук или където и да е било , понякога ми се пуска менюто за рестартиране , самолетни режими , изключване и другите простотии (все едно задържам бутона за пускане , но не го правя ) и така нататък. От онзи ден дори спря да работи самото копче , и се налага да го включвам като използвам USB кабел. Включвам го в компютъра , и чак тогава светва екрана , иначе ако имам късмет веднъж на 1 час да работи копчето. Преди да започне проблемът , копчето се беше извадило и се наложи да го търся из леглото ми. (в крайна сметка го намерих , и го сложих обратно.) Дадох го на един човек да го оправи , първите дни работеше , но вече тотално спря да работи. Въпросът ми е , дали трябва да го занеса обратно в магазина (няма да казвам оператори и такива неща) за да го оправят , защото още е в гаранция , или да си поръчам ново копче и да го залепя някак си да не мърда , понеже самото копче се клати когато се натисне , и може би това е проблемът?
    • от georgi.georgiev9
      Трябва ми човек спешно който разбира от матлаб  много ви моля СПЕШНО Е!!!!
    • от miromixailov
      Здравейте, днес за първи път от много години реших да си вържа аудио системата към компютъра.
      И забелязах че не мога да настроя каналите да работят 5.1
      Някой има ли идея защо, и как мога да добавя други канали за да работи аудио системата ми с всички говорители.
      Благодаря

• от даниел павелов
      Добър ден! Бих искал да попитам дали мога от някъде да си изтегля БЕЗПЛАТНО учебници по биология и химия за 8-и и 9-и клас, понеже правих струвах не намерих, все са до 7-и клас, а аз имам електронен четец  и понеже ще заминавам сега за месец на село и затова питам. Благодаря ви предварително!
    • от Bongo1333
      Здравейте не ми дава да си изтегля енда игра от St eam , когато цъкна да я изтегляя ми излиза това.. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.