Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обявиха новия ryZEN процесор на AMD, мнения?

Препоръчан отговор

Секси. Малко съжалявам, че в момента, ще е тъпо да заделям пари за ъпгрейди. Не си заслужава ъпгрейда от i7 4790к

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 155
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

на 22.2.2017 в 21:52, _Alex&Vanko_ написа:

Отново немощни ядра! Ако можеше четириядрен с 8МВ кеш за 129 долара Интел да са го направили!

Глупости...

на 23.2.2017 в 7:50, badsector написа:

Тоя пък, аз и игри си играя на 775-цата :D

Едно си баба знае, едно си бае. Така и АМД продължават популистката си политика "ръгай ядра под капачката", но в крайна сметка отново Интел ще имат по-висока производителност с по-малко ядра. Нищо ново под слънцето, но е добре да има раздвижване, че ми писнА от тия супер високи цени на Интел.

Да не казвам повече глупости,ще кажа само - неправилно.Производителност за какво - работа,игри,двете......В една друга тема,точно обсъждаме малко ядра срещу много ядра.....

преди 16 часа, Roujin Z написа:

Тоест отново дъната ще са по-скъпи от подобните за Интел? Иначе цялата еуфория ми напомня много за булдозерите и дано наистина излезе нещо хубаво.

п.с. Цените в Мост обикновено са с почти 20% надценка тоест в нормалните фирми цената ще е тая без ддс с някое левче отгоре.

Почти невярно,защото могат повече от тези на Интел за същата цена(не е като да не сравнявам интензивно от известно време).Ако погледнеш най-евтиното  Z170 и най-евтиното B350 дъно има разлика от 30 евро в цената в полза на второто.Или хайде понеже сте в България 40 лева,без да гледаме възможностите,които пак са в полза на второто.Ок, в момента Н110 са по-евтини,но да не забравяме че А320 дъната още не са излезли и не се знаят цените какви ще са и там. Най вероятно ще ги пуснат заедно с малките процесори след 2-3 месеца.

преди 16 часа, M4R1Y4N написа:

X370 и X300 чипсетите ще са за клок. Като се има в предивид, че всичките процесори са отключени - аз лично бих инвестирал за клок. Изглежда прилично, но за конкретни мнения - след ревютата.

Също невярно ,защото и В350 е за клок а там цената вече е различна.

По всичко изглежда,че тоя път АМД ще ударят Интел във всеки един сегмент без измислените Пентиуми,които така или иначе стават само за офис машини и филми. Най-малко не и за игри по нови от 2015.

Но поне за едно стре прави - да изчакаме тестовете,защото така можем да хвърляме мнения до утре от едната до другата крайност. Едно нещо трябва да е ясно обаче и без тестове - това не е Булдозер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ncl написа:

AsRock AB350M-HDV е пример за евтино дъно, но пише че поддържа процесори до 65 вата. Та не са и толкова розови нещата.

Явно по-бюджетните дъна с видео изходи ще са концентрирани главно върху APU съпорт, а APU-тата надали ще имат високо TDP. Предполагам ще има и други "евтини" дъна, които сигурно ще са без видео изходи и няма да имат ограничена поддръжка откъм TDP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че то с такива високи цени от страна на Intel, колко по-ниска начална цена от страна на AMD очакваш? :D И аз да съм, и аз ще подбивам с малко, за да изкарам максимален лев. След известн овреме нещата ще се наместят, само AMD да стъпи здраво на сцената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ncl написа:

AsRock AB350M-HDV е пример за евтино дъно, но пише че поддържа процесори до 65 вата. Та не са и толкова розови нещата.

Ryzen 1700 без Х е 65 вата.....

Не бива да забравяте ,че B350 е еквивалента на H170/270 и B150/250 ма Интел,като предлага и възможност за клок,което те не предлагат. А320 е чипсета,конкурент на Н110.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Tommygun написа:

По всичко изглежда,че тоя път АМД ще ударят Интел във всеки един сегмент без измислените Пентиуми,които така или иначе стават само за офис машини и филми.

Не знам защо мислите,че всичко се върти само около игри............от всички компютри в света тези за гейминг сигурно са 15-20% там някъде и всичко останало са офис,за музика филми и браузване компютри,това са стотици милиони,това както и да го гледаш е най-широкият сегмент от PC конфигурации,не знам даваш ли си сметка за това..........като гледам-не.И тук идва "измисления" пентиум G4560 за 64$ с ниво на пройзводителност на i3.Така че дали са измислени и кой кого ще удари-по-полека  го давай,че последните 5 години бая постояха в миманса АМД и само на приказки и проекти го караха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мирише на интелско фенбойче настъпвено по мазола...

Много обичате всички да вадите неща от контекста и да заемате защитни позиции. 

Имаме ли 4-ядрени АМД показани? Нямаме. Имаме ли дъна с най-малкия чипсет? Нямаме. Тогава защо се изкарва точно този процесор ? Или го имаш и те смъдна че го нарекох измислен. Ми да такъв е - преименувана и3-ка без 2 инструкции , изсмукана от пръстите като им припари, след като се пказа че ryzen няма да е Булдозер.Можем до утре да дискутираме,но да ти задам същия въпрос - защо пренебрегваш стотиците милиони геймъри. И това с % ми е много интересно откъде го извади. Ако говориш за ОЕМ системите, защо не се поинтересуваш колко от тях са с пентиум,защото аз съм постоянно по офиси и знам какви компютри ползват (включително google и MS ,  но и не от IT бранша).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Слави Маринов написа:

Не знам защо мислите,че всичко се върти само около игри............от всички компютри в света тези за гейминг сигурно са 15-20% там някъде и всичко останало са офис,за музика филми и браузване компютри,това са стотици милиони,това както и да го гледаш е най-широкият сегмент от PC конфигурации,не знам даваш ли си сметка за това..........като гледам-не.И тук идва "измисления" пентиум G4560 за 64$ с ниво на пройзводителност на i3.Така че дали са измислени и кой кого ще удари-по-полека  го давай,че последните 5 години бая постояха в миманса АМД и само на приказки и проекти го караха.

Не всичко е игри, аз искам най - доброто, който го достави ми получава парите :) толкова е просто!

Досега ползвах Интел, сега отново е време за АМД!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Tommygun написа:

Също невярно ,защото и В350 е за клок а там цената вече е различна.

Препроверих. Така е. Моя грешка. :)

Но все пак според сегашните лийкове за клок, ще си трябва качествено X370 дъно за добри резултати.

Мен XFR-а ме изненада... Цели 100 мегахерца отгоре :O :D Честно казано се надявах на нещо от рода на.. 300.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така излиза за клока заради захранващита схема.Иска си сериозни компоненти за максимален резултат.  Но това важи за всеки процесор. 

Откъде намери данни за XFR,дай линк.И най -вече с какво охлаждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Tommygun написа:

Така излиза за клока заради захранващита схема.Иска си сериозни компоненти за максимален резултат.  Но това важи за всеки процесор. 

Откъде намери данни за XFR,дай линк.И най -вече с какво охлаждане.

От представянето. На X процесорите даваха 100Mhz плюс. Може да е била непълна информация или аз нещо да не съм доразбрал.

Редактирано от M4R1Y4N (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Tommygun написа:

Мирише на интелско фенбойче настъпвено по мазола...

Поредното грешно заключение.Не съм ничие  "фенбойче",смятам че имам достатъчно  разум да преценявам,а не сляпо да робувам на марки.Мойте нужди(като хардуер)не са големи,игри не ме интересуват и бих си купил това, което ще покрие тези нужди,на най-ниска цена,така че не ме интересува каква марка е...............но като гледам ти си фенбойче,стояло 5 години на сухо и решило да поговори.Да, разбираемо е..............АМД предстой да пуснат нещо читаво от дълго време насам и вълнението ти е голямо.Бих си купил с удоволствие и АМД стига да са на конкурентна цена за това ,което ме интересува,но за съжаление са далеч от това.Не, нямам въпросният процесор(с i3 съм),но предвид цената му с удоволствие ще си го купя и без да съм фен на интел.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Големите очаквания пак като при Булдозерите! Интел що не може да произведе i5 с 8МВ кеш за двеста и нещо лева? АМД са изпреварили Интел хубу!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Могат за 200 лева да го продават и пак да са на стабилен процент печалба. Най-хубавото на ZEN е появата на конкуренция. Защото последните поколения на Intel, както и цените им, са чисто и просто - подигравка. Просто трябва да се възобнови конкуренцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Слави Маринов написа:

Поредното грешно заключение.Не съм ничие  "фенбойче",смятам че имам достатъчно  разум да преценявам,а не сляпо да робувам на марки.Мойте нужди(като хардуер)не са големи,игри не ме интересуват и бих си купил това, което ще покрие тези нужди,на най-ниска цена,така че не ме интересува каква марка е...............но като гледам ти си фенбойче,стояло 5 години на сухо и решило да поговори.Да, разбираемо е..............АМД предстой да пуснат нещо читаво от дълго време насам и вълнението ти е голямо.Бих си купил с удоволствие и АМД стига да са на конкурентна цена за това ,което ме интересува,но за съжаление са далеч от това.Не, нямам въпросният процесор(с i3 съм),но предвид цената му с удоволствие ще си го купя и без да съм фен на интел.

Мислиш ли че съм седял на сухо след като от 9!!! години съм с процесор на Интел,който дори и днес е по-бърз от твоята i3-ка за каквото и да ти дойде на ум. И аз си говоря през цялото време,но явно не следиш форума или не разбираш това ,което четеш. Аз съм от малкото хора тук ,които се борят с фенщината и репликите наизуст. Точно затова изглежда че защитавам само АМД,но това не е така.Аз самия не съм направил нито една конфигурация с процесор АМД за последните 3 години(а съм направил доста,включително и със старите Пентиуми,даже имам такъв).За графичните карти вече е друга тема ,но и там всеки ден "искам Нвидиа.що?щото е по-зелена...."

Сега се погледни ти какво написа,за да тръгна да ти отговарям изобщо.

Всичко не се било въртяло около игри.Така  е естесвено,но отново не си ми прочел и отговора.Макар че ако погледнеш питанията тук всеки ден,не знам кои ще са повече....ОЕМ пазара е изключително важен и точно затова АМД бяха толкова време в бокса. Защото любимия ти Интел плати на ОЕМ производители на системи да не ползват процесори на АМД по времето,когато Пентиума беше върховия им процесор и беше пълен боклук. Вярно платиха си после 1,5 милиарда като ги осъдиха,но АМД бяха потънали вече с около 5 милиарда поради този факт.Затова и чак сега се изправят на крака след грешката с Булдозера.И то каква грешка - заложиха само на многонишковост и игнорираха еднонишковата производителност. В Ryzen няма такова нещо и са равни или поне почти равни на Интел в това отношение.Вярно Интел им бяга по честоти,но пък изостава по брой ядра. А това е нещо ,което за разлика от времето на Булдозер ще става все по-важно.Досега беше важно само за работа(забележи,не за игри) а сега навлиза и в игрите.

И пак ще ти го повторя в отделен абзац ,за да не го пропуснеш - в ОЕМ системите има най-малко Пентиуми(ако не си съгласен ,дай цифри).Специално фирмите ползват масово по-големи процесори.Този ,за който говориш ти, е замислен като процесор за малък икономичен компютър ,който седи зад телевизора и си цъкаш филмчета от него.Да но в нормалния свят това е 2-ри или 3-ти компютър,но не и основен.Това ,което постига Интел с новите Пентиуми , е да си изяде сам пазара за i3.Така и колко от стотиците милиони останаха? Хубаво ,като ти е кеф да имаш процесор без бъдеще за жълти стотинки,твоя воля,но недей маркира като универсално грешно мнението на хора,които не мислят като теб и биха си купили нещо по-добро.Има хора,които правят повече с компютъра си - някои играят ,някои работят и то неща,които на Пентиум не стават.А за скайп,телевизия интернет и прочие някои си ползват и телефоните,които вече са 8-ядрени между другото....

Ако беше прочел какво съм написал щеше да видиш,но хайде ще ти го повторя

преди 11 часа, Tommygun написа:

По всичко изглежда,че тоя път АМД ще ударят Интел във всеки един сегмент без !!!! измислените Пентиуми,които така или иначе стават само за офис машини и филми. Най-малко не и за игри по нови от 2015.

На практика с отговора си ти ми повтаряш думите,но вкарваш и заяждане.Ако имаш някакъв проблем с мен и искаш просто да се заядеш - не си познал човека. С аргументи няма проблем да си дискутираме до утре,както го правим с други колеги от години за графичните карти примерно.Иначе, каквото повикало - такова се обадило....

преди 7 часа, Слави Маринов написа:

преди 2 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Големите очаквания пак като при Булдозерите! Интел що не може да произведе i5 с 8МВ кеш за двеста и нещо лева? АМД са изпреварили Интел хубу!

По всичко личи, че този път са оправдани :)

Интел не че не може - не иска ,защото досега не му се налагаше. Какво им беше досега да си дигат с 5% на поколение производителността и то най-вече с клок и да доят. Ще ги видим сега като са на ход дали следващото им поколение процесори няма да е с по-голяма стъпка в производителността. Иначе тея клокващи се i3-ки,Пентиуми с НТ и бъдещите фабричо изпилени i5 и i7 са damage control,докато изкарат адекватен отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също AMD не ползвам повече от 10 години, не знам колко е вярна причина че интел е отговорен за потапянето на амд кораба титаник, но ето той изплува и не съм много сигурен колко е въоръжен, но нека наистина интел слязат от трона и са осъзнаят, че последно време взеха да си правят гаргара с тия 100,200GHz отгоре. Че и стана много скъпо към края на 2016 и без това. Само се опасявам да не стане като с видео картите на амд. Скачаха, скачаха на ител ама от стол.

Едит: За да няма погрешно разбиране за последното изказване, тестовете ще покажат след време какво може и до каква степен. Какви са минусите и плюсовете. И ако най важните стойности докарват производителност и дишат във врата на интел, чак тогава бих си купил амд процесор щом ще е по евтин. Чак тогава интел ще се принуди да слезе от луната и да се опита да си запази мястото. Но има и друго. Интел имат скрити козове и това е факт който още не е доказан. Тъка, нека времето покаже на къде ще духа вятъра след време, за да знаем на къде да обърнем платната. А за феновете, тук в този бранш не е изгодно да си останеш фен на ител примерно ако амд един ден бъде на върха. Тук не викаме айде наште, тук даваме пари, а аз давам пари на тези които предлагат най доброто качество.

Редактирано от goodly (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След дълго отсъствие от тези форуми поради причината че се пишат само глупости, и личните нападки и обидите са толерирани от модераторите (поне за техните протежета).

Решавам да вляза да видя какво ново. Но нищо не се е променило. И съдейки и по тази тема се убедих.

Пишат предимно хора заклети фенове на Интел и Нвидия, но са тук само за да се острят с останалите, и както винаги всяка тема става пишкомерна.

А е толкова просто... Като не ви харесва защо изобщо коментирате? Или това е резултат от гнева когато дадохте хилядите левове за Интел, и сега АМД са ви криви че не са изкарали тези процесори преди вие да започнете да купувате?

А и това кой кого... Безсмислено е. 90% от хората не се интересуват от игри.

От тия 90% поне 80% ползват компютрите си за онова синьото дето му викат връзка със света... За да гледат как някоя 14 годишна девствена к*рва си качва голи снимки.

Също и да гледат клипове и филми и да слушат музика.

Та остава един малък процент които се занимаваме с много неща на компютрите си. (аз вече доста по-рядко от преди).

И при нас е важна многопоточната производителност. Но за всички останали е достатъчен и APU който върши перфектна работа за ония масовите 80% потребители.

А сега малко за новите процесори.. Нищо не е известно, освен синтетичните тестове на представянето, но общата представа е че Интел са вече догонващи.

Бързаха да пуснат поредния Ivy Bridge със още 100 мегахерца отгоре уж като отговор на Ryzen. Ryzen от своя страна изглежда че има отлична основа, при доста по-ниска честота се оказа най-бързия процесор на пазара (цитат на Лиза Су). Та дори Интел да пуснат нещо по-добро от преименуван Haswell то АМД биха могли да играят същата игра и да пуснат овърклокнати Ryzen и пак да останат на върха. Но докато не излязат повече тестове реални потребителски, от ежедневието, всичко останало е само предположение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Слави Маринов написа:

Сещаш ли се обаче, че на повечето хора, за които компютърът е просто "FB + Films" машина, все още им вършат работа и 4-5 годишните Пентиуми, и 4-5 годишните лаптопи. С други думи, ~70-80% (според твоите данни, би било ползено да видим и източник) от пазара няма причина изобщо да купува нов хардуер, вкл. и този толкова хвален Пентиум. Смяташ ли, че Гинка я интересува дали Facebook-ът ще ѝ зареди за 3 секунди, или за 2? Или пък, че Windowsa ѝ ще зарежда 3 секунди по-бързо, ако изръси 120 лв. за нов процесор? Да не говорим, че както каза Tommygun, повечето хора вече ползват основно телефоните си, а не компютрите/лаптопите си.

И точно това са две от причините пазарът за компютри да се смалява с всяка година. Но това, което явно ти е убегнало, е, че пазарът за gaming хардуер (тоест mid- и high-end компоненти) расте, и то с доста бързи темпове. Освен това, забравяш и частта от пазара, задоволяваща нуждите, например, на 3D визуализатори, програмисти, разработчици на игри, content creator-и, хора, занимаващи се с deep learning и т.н. И въпреки че те, естествено, са много по-малко от средностатистическите потребители, нека да не оставяме в небитието факта, че по-скъпите компоненти обикновено се продават и с по-висок % печалба.

А ако Intel разчитат само на едно Пентиумче, дните им като производител на процесори са преброени. (шегувам се, разбира се, в Intel работят доста по-интелигентни хора от мен, теб и повечето други във форума :) )

Редактирано от TheLion17 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като каза междувременно - пуснах го в другата тема ,но хайде и тук;)

R7BeTTUQ_wyP9BAt0XIBkElqzOkDzu5TOKHhwWux

Ще оставя изводите на някой ,който е по в час с маркетинга от мен....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Tommygun написа:

Като каза междувременно - пуснах го в другата тема ,но хайде и тук;)

R7BeTTUQ_wyP9BAt0XIBkElqzOkDzu5TOKHhwWux

Ще оставя изводите на някой ,който е по в час с маркетинга от мен....

Източник ???

Много фантастично ми се вижда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://wccftech.com/intel-amd-price-war-ryzen-processors/

Сигурно това е източникът, но на авторът на статията му се привиждат "ценови войни", а става въпрос за Microcenter където редовно правят такива намаления.

Sent from my Telenor_SmartPlus using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване