Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден  на всички ! Решил съм , ако не за нова година то за февруари/март да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри и тук там обработка на клипове и снимки, и мисля да го ползвам дълго , ако няма някакви проблеми де  , поне следващите 5 години . Не съм много в час с нещата и затова пиша тук за да ми дадете съвет и да мога да взема възможно най-доброто за тези пари . Мога да добавя плюс минус 100/200лв , стига да си струва .Надявам се да ми помогнете в намирането на най-добрия вариант . Аз намерих този този  http://www.vario.bg/asus-gl502vs-fy111t  ,но май е само със ссд , без хард  .Ако трябва да купувам хард (1Тб) колко ще ми излезе,ако превиши бюджета съм склонен да почакам ,пък може и с малко да му падне цената ?И имате ли някакви впечатления от тези варио ? Откъде бихте ме посъветвали да си взема новата машина ? Искам да са коректни и при не дай си боже някакъв дефект на лаптопа да не ме правят на луд дълго време , защото все пак това са доста пари. Благодаря предварително на всички ,които ще обърнат внимание на темата .

Редактирано от Leo123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Leo123 написа:

Лаптопа ще се ползва главно за игри и тук там обработка на клипове и снимки

Как си представяш обработка на 15,6 инчов екран ? Ами игрите ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, techmaniac написа:

Как си представяш обработка на 15,6 инчов екран ? Ами игрите ?

Настолен компютър не ми върши работа . Лаптоп ми е необходим. Ааа , обработката  и тези неща са просто ей така , не е нищо сериозно . Просто искам максималното за тази сума ,да не съжалявам после , защото последния път така се случи . Съгласен съм , че 15.6 инча не е кой знае какво , но ще направим компромис освен , ако не се намери нещо добро със 17 инча

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, skalata_73 написа:

Ааа , как е охлаждането на Предатора ? Загрява ли много при продължителна игра , защото на няколко места бях чел поне от други потребители , че не са доволни от охлаждането му ,но пък може да са единични случаи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Leo123 написа:

Ааа , как е охлаждането на Предатора ? Загрява ли много при продължителна игра , защото на няколко места бях чел поне от други потребители , че не са доволни от охлаждането му ,но пък може да са единични случаи

Не знам за тези мнения, то мненията са като дупето-всеки си има такова, но охлаждането на този лаптоп е на ниво и по мнение е най-доброто за тези пари.

Аз ако имах такива изисквания и бюджет бих се спрял именно на този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, skalata_73 написа:

Не знам за тези мнения, то мненията са като дупето-всеки си има такова, но охлаждането на този лаптоп е на ниво и по мнение е най-доброто за тези пари.

Аз ако имах такива изисквания и бюджет бих се спрял именно на този модел.

Наистина ме заинтригува . Ще му разгледам  в youtube ревютата . Ааа , какво ще кажеш на този ,който се бях спрял  ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Leo123 написа:

...Ааа , какво ще кажеш на този ,който се бях спрял  ? ...

E какво да кажа за него, сам виждаш разликите. Вярно има по-добра видеокарта и конкретната разновидност е с повече рам от на Predator-a ма дотам са по-добрите от по-важните качества според мен. По малък е, няма HDD, наличието на което вече ще е на друга цена, Екрана му, макар и добър все пак не покрива на 100% sRGB , макар да е много близко до този показател и използва ШИМ за всички нива на яркост под 100.

Освен с високи характеристики на хардуерни компоненти, с които  разполагат по-добрите и скъпи машини за мен е много важна матрицата (дисплея)! Аз лично не бих дал толкова пари за лаптоп с матрица, която не отговаря на характеристиките поне на този Predator.

Естествено има и по-добри лаптопи от този, към който ти насочих вниманието, ма нали все пак говорим за вместване в някакъв бюджет. За твоя аз си казах мнението, оттам нататък ти си решаваш за какво ще си дадеш парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, skalata_73 написа:

E какво да кажа за него, сам виждаш разликите. Вярно има по-добра видеокарта и конкретната разновидност е с повече рам от на Predator-a ма дотам са по-добрите от по-важните качества според мен. По малък е, няма HDD, наличието на което вече ще е на друга цена, Екрана му, макар и добър все пак не покрива на 100% sRGB , макар да е много близко до този показател и използва ШИМ за всички нива на яркост под 100.

Освен с високи характеристики на хардуерни компоненти, с които  разполагат по-добрите и скъпи машини за мен е много важна матрицата (дисплея)! Аз лично не бих дал толкова пари за лаптоп с матрица, която не отговаря на характеристиките поне на този Predator.

Естествено има и по-добри лаптопи от този, към който ти насочих вниманието, ма нали все пак говорим за вместване в някакъв бюджет. За твоя аз си казах мнението, оттам нататък ти си решаваш за какво ще си дадеш парите.

Прав си. Винаги може по-добре, но все пак бюджета не е без лимит . Този ,който предложи наистина е добър и ще помисля , а в същото време ще изчакам и други потребители да се включат и да предложат и те някакви варианти .Ааа , и тази GTX 1060 хич не е за подценяване . Доста прилично се справя дори и с най-тежките игри. По фреймове върви еднакво с 980 .Благодаря за вниманието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви са ти нуждите, но 3000 лева за лаптоп, на който предимно ще се играят игри... Не е хич добра идея, това не са 500 или 1000 лева. Моя съвет е да вземеш настолна конфогурация за около 2000 лева и с останалите пари (1000-1200) да вземеш някакъв лаптоп.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не изчакаш февруари? след 2-3 седмици интел изкарват следващото си поколение и7 процесори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, kyoshinn написа:

Не знам какви са ти нуждите, но 3000 лева за лаптоп, на който предимно ще се играят игри... Не е хич добра идея, това не са 500 или 1000 лева. Моя съвет е да вземеш настолна конфогурация за около 2000 лева и с останалите пари (1000-1200) да вземеш някакъв лаптоп.

Няма да взимам настолен . Лаптоп ми е нужен , по-удобно е , по-практично . Ако имаш някакъв вариант сподели .

преди 2 часа, mitosandov написа:

Защо не изчакаш февруари? след 2-3 седмици интел изкарват следващото си поколение и7 процесори :)

Няма проблем да изчакам , но цените на лаптопите с новите процесори няма ли да са над бюджета ми поне в началото ? Има ли някаква информация горе долу как ще варират ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш в предвид с това "по-практично" и "по-удобен". Освен, ако не пътуваш често и искаш лаптопа само, за да можеш да се излежаваш и да се местиш от спалнята е тоалетната, то тогава е пълна простащина да се дадът толкова пари за лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, kyoshinn написа:

Какво имаш в предвид с това "по-практично" и "по-удобен". Освен, ако не пътуваш често и искаш лаптопа само, за да можеш да се излежаваш и да се местиш от спалнята е тоалетната, то тогава е пълна простащина да се дадът толкова пари за лаптоп.

Всеки си има глава на раменете и си решава сам за себе си . Аз си писах тука , защото знам , че има хора ,които разбират от тези неща и биха ми дали възможно най-добрия вариант  за този бюджет .  Няма смисъл да да спорим, аз съм си го наумил  и затова , ако имаш някакъв вариант  за мене , предложи , ако не , лек ден и толкова .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се поразровиш във форума, ще видиш, че името Asus се свързва с безброй проблеми , повреди и трудно обясними явления. Лично аз не бих избрал тази марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, B3M2W0 написа:

Ако се поразровиш във форума, ще видиш, че името Asus се свързва с безброй проблеми , повреди и трудно обясними явления. Лично аз не бих избрал тази марка.

Какъв лаптоп бихте ми препоръчали ? Възможно най-добрия за тези пари ? Горе колега ми препоръча Acer , който е доста внушителен и ми хареса . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, само спамите на човека темата, дейба и форума му смахнат. Каза, че не иска настолен, ма що не искал. Казва си, че има бюджет, простащина било да дава толкова пари за лаптоп.

Ми прости сме , че даваме по 3К за лаптопи ве. Айде Вие кат сте умни поне дайте някакви адекватни предложения на човека.

Тю-у-уу аман сиктир дет са вика...

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте! Не сте споменал дали задължително държите единствено на нов лаптоп, но ако е така, можете да ми пропуснете поста.  Понеже цената е голяма (3000 лева+)ще се намерят хора, които да Ви насочат.  Аз за 2000 бих вземал това (втора употреба в идеално състояние)  със всичко необходимо , монтирано в кутията:  DELL Precision M6800 17'' i7-4800MQ  Видеокарта:  NVIDIA Quadro K3100M with 4GB GDDR5 . За всеки случай, когато ви остане свободно време, можете да прочетете повече за модела. Това единствено съм постнал, при положение, че решите да бъде 2-ра ръка! Едва ли за 3000 лева ще намерите подобен нов лаптоп, който да му съперничи. Цената му като нов - над 5000 лева. Пожелавам Ви успех в избора и весело посрещане на празниците!

Инфо за модела:  

Процесор:      Intel® Core™ i7-4800MQ Processor (6M Cache, up to 4x3.70 GHz)
benchmark коефицент на производителност  -  8522
Дисплей:        17.3"- 44cm UltraSharp FHD(1920x1080) wide view Anti-Glare LED-backlit Premium Panel Guarantee - матов
Памет:             16GB - 2x8 GB DDR3 1600 MHz  
Твърд диск:   1TB - 2x500GB 5.4K SATA 2.5'' THIN SSHD HYBRID HARD DRIVE, ПОДДЪРЖА  RAID 0,1,5
Видео карта:  NVIDIA Quadro K3100M with 4GB GDDR5 
Оптично:         DVDRW записващо устройство
Свързаност:   Integrated Intel 82579M/V 10/100/1000 Gigabit Ethernet, Dell Wireless 380 Bluetooth® 4.0, 
Dell Wireless 1550 (802.11 g/n single band Wi-Fi half Mini-Card)
Аудио, клавиатура:  Вградени тонколонки
Камера:       1MP 720p HD Web Cam + mic. 
Интерфейси:    10-in-1 Card Reader, 2x USB 3.0, 3x USB 2.0, DisplayPort изход за връзка с външен дисплей и лесно видео свързване с
LCD/Plasma телевизори, eSATA, ExpressCard, HDMI, IEEE 1394 (FireWire), Smart Card Reader, VGA, Изход за докинг станция,
Комбиниран жак за слушалки и жак за микрофон
Размери:  33.1mm x 416.7mm x 270.6mm
Адаптер: 240W

Биометрична защита Четец на пръстов отпечатък Smart Card and Swipe Fingerprint Reader

Направен от МАГНЕЗИЙ изключително издръжлив и надежден при всякакви условия проектиран по военен стандарт за издръжливост при удари, вибрации, и тежки климатични и метеорологични условия (драстични температурни разлики, запрашаване, висока влажност, голяма надморска височина и др.).

Комфортна клавиатура с NumPad за лесна работа с цифри, подсветка Backlit Keyboard и водоустойчива (защитена от разливане натечност) 
Корпус от магнезиево шаси за здравина и лекота на конструкцията и стоманени панти за монтаж на дисплея
Lock slot заключване на външните портове за предпазване от неоторизиран достъп 
Високотехнологично покритие защитаващо корпуса от надраскване и замърсяване

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, * СТЕФАН * написа:

Здравейте! Не сте споменал дали задължително държите единствено на нов лаптоп, но ако е така, можете да ми пропуснете поста.  Понеже цената е голяма (3000 лева+)ще се намерят хора, които да Ви насочат.  Аз за 2000 бих вземал това (втора употреба в идеално състояние)  със всичко необходимо , монтирано в кутията:  DELL Precision M6800 17'' i7-4800MQ  Видеокарта:  NVIDIA Quadro K3100M with 4GB GDDR5 . За всеки случай, когато ви остане свободно време, можете да прочетете повече за модела. Това единствено съм постнал, при положение, че решите да бъде 2-ра ръка! Едва ли за 3000 лева ще намерите подобен нов лаптоп, който да му съперничи. Цената му като нов - над 5000 лева. Пожелавам Ви успех в избора и весело посрещане на празниците!

Инфо за модела:  

Процесор:      Intel® Core™ i7-4800MQ Processor (6M Cache, up to 4x3.70 GHz)
benchmark коефицент на производителност  -  8522
Дисплей:        17.3"- 44cm UltraSharp FHD(1920x1080) wide view Anti-Glare LED-backlit Premium Panel Guarantee - матов
Памет:             16GB - 2x8 GB DDR3 1600 MHz  
Твърд диск:   1TB - 2x500GB 5.4K SATA 2.5'' THIN SSHD HYBRID HARD DRIVE, ПОДДЪРЖА  RAID 0,1,5
Видео карта:  NVIDIA Quadro K3100M with 4GB GDDR5 
Оптично:         DVDRW записващо устройство
Свързаност:   Integrated Intel 82579M/V 10/100/1000 Gigabit Ethernet, Dell Wireless 380 Bluetooth® 4.0, 
Dell Wireless 1550 (802.11 g/n single band Wi-Fi half Mini-Card)
Аудио, клавиатура:  Вградени тонколонки
Камера:       1MP 720p HD Web Cam + mic. 
Интерфейси:    10-in-1 Card Reader, 2x USB 3.0, 3x USB 2.0, DisplayPort изход за връзка с външен дисплей и лесно видео свързване с
LCD/Plasma телевизори, eSATA, ExpressCard, HDMI, IEEE 1394 (FireWire), Smart Card Reader, VGA, Изход за докинг станция,
Комбиниран жак за слушалки и жак за микрофон
Размери:  33.1mm x 416.7mm x 270.6mm
Адаптер: 240W

Биометрична защита Четец на пръстов отпечатък Smart Card and Swipe Fingerprint Reader

Направен от МАГНЕЗИЙ изключително издръжлив и надежден при всякакви условия проектиран по военен стандарт за издръжливост при удари, вибрации, и тежки климатични и метеорологични условия (драстични температурни разлики, запрашаване, висока влажност, голяма надморска височина и др.).

Комфортна клавиатура с NumPad за лесна работа с цифри, подсветка Backlit Keyboard и водоустойчива (защитена от разливане натечност) 
Корпус от магнезиево шаси за здравина и лекота на конструкцията и стоманени панти за монтаж на дисплея
Lock slot заключване на външните портове за предпазване от неоторизиран достъп 
Високотехнологично покритие защитаващо корпуса от надраскване и замърсяване

Благодаря за предложението ,но не , втора употреба не ми върши работа . Искам да е чисто нов . Никакъв ли не може да ми предложиш ? Парите са доста , но и ще го ползвам сравнително дълго , затова ще изчакам за да се предложат възможно най-много варианта . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За съжаление не следя тази част от техниките, защото не се интересувам много от това, какво предлагат във високите класове. Аз написах предложението си при положение, че се интересувате от втора ръка и за толкова пари. Други момчета ще ви помогнат при избора. Модератора, ако сметне, може да премахне поста ми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Stoyannnov написа:

Мерси! 2-ри човек вече ми предлага Acer-a . Доста вече се замислям дали няма да е той . Наистина е много добър и за разлика от този на който аз се спрях  е 17 инча и с G-sync поддръжка , и с по-добра батерия. Минуса , че е с по-слабо видео ,но 1060 е напълно достатъчна според мене и би се справила с всяка игра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера към 17:00 се прибирам, изчакай и ще разгледам лаптопите. Иначе предложението за онзи лаптоп 2-рата употреба е доста добро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, kyoshinn написа:

Довечера към 17:00 се прибирам, изчакай и ще разгледам лаптопите. Иначе предложението за онзи лаптоп 2-рата употреба е доста добро.

Така е , но 2-ра употреба и то лаптоп не съм навит да взема . Искам да си е нов . Към 18:00 тук ще съм и ще изчакам предложенията ти . За сега съм за Acer-а пък да видим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста нови модели лаптопи с впечатляващи качества, но всички с един недостатък-клавиатурата е само с латиница. Лично за мен неотклонно изискване е да има и българска клавиатура. Писането с фонетична  е много трудно, постоянно се бъркат знаци без собствен клавиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.