Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Бих искал да попитам, преди да съм започнал инсталирането на Windows 10 как ще е най-добре да стане това ? В момента използвам Windows 7 който е инсталиран преди около 2 години. Причината поради,която искам да преинсталирам компютъра е, че от известо време се държи не много адекватно, понякога забива ако оставя браузъра(Мозила) по-дълго отворен (примерно да свири радио) или съм отворил повече прозорци, или просто си реши да си забие докато работя с Аутокад например, а и да не споменавам, че го отваря доста бавно.

Та ще ви бъда благодарен ако споделите как би било най-правилно да премина към Windows 10 от положението в което се намирам сега?

Инсталацията ще е най-добре да е през USB Flash понеже оптичното устройство не чете дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си Windows 10 1607 и гледай да не е insider preview. Направи си буутваща флашка с Rufus и го инсталирай. Активирай го с KMSpico и си готов.

Редактирано от Isperih (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А конфигурацията е ?

Не че толкова има значение, но провери как стои въпроса с драйверите. Ако си готов да се сблъскаш с бъгове, то Windows 10 може и да ти хареса. Аз лично докато не излезе финална версия не бих си го инсталирал. Windows 8.1 е последния стабилен релийз, и е напълно достатъчен. Това е мое лично мнение.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш - "Няма най-добре" Има, но това "най-добре" е твоето "най-добре" (О т н о с и т е л н о с т ... ) :ph34r:

Аз съм с Windows 10 1511, защото този Anniversary Upodate ме смая направо с преместването на бутона на Action ceter-а след часовника. (Най-долу, най-вдясно)

Нещо което доста променя пордредбата на Windows потребителския интерфейс на лентата на задачите от много време насам ! За мене недопустимо. :) И не актуализирам нагоре. Но разбира се всеки избира индивидуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето конфигурацията. 8 не ми се иска иска да слагам и да свиквам с нея и като излезне стабилна 10 пак да свиквам с нея и да се занимавам с инсталация.

В момента съм спрял проверката за ъпдейти.

конфигурация.png

Редактирано от Alex Udondzhiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой още не е разбрал няма да има windows  11 .Ще имате  регулярни обновявания на 10-ката  и така докато свърши света и се колонизираме на Марс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, освен това 10 Е стабилна от: 

Цитат
July 29, 2015; 16 months ago

(цитат от WIkipedia)

Нали тогава почнаха с известията долу вдясно на тези ползващи 7 за безплатно надграждане към 10. "Автоматично".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, AlkatrazBG написа:

Ако някой още не е разбрал няма да има windows  11 .Ще имате  регулярни обновявания на 10-ката  и така докато свърши света и се колонизираме на Марс. 

Ами то и 9 нямаше, ама това че няма да има 11 не значи изобщо че един ден няма да решат да направят 12.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да те разочаровам: майкрософт си казаха, че няма да правят нещо ново след 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се знае. Досега правят само глупости. Опитват се да направят 10 като някакво универсална ОС, но нещата не стават така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Не се знае. Досега правят само глупости. Опитват се да направят 10 като някакво универсална ОС, но нещата не стават така.

Аз искам само красив интерфейс като на 7. Е да, не стават. Трябва да гледат повече от Apple.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Alex Udondzhiev написа:

Ето конфигурацията.

Конфигурацията ти е добра. Аз бих добавил още RAM и едно SSD, ако нямаш. На първо четене от шорткътите на десктопа виждам неща за махане, а именно Avast и Driver Booster. След инсталацията на Windows 10 не ги слагай отново. Възможно е да имаш и други боклучави програми, но няма значение. Вече явно си задръстил ОС, а аз нямам време в момента да ти асистирам за почистване и оптимизация. Изтегли копие на 10-та от сайта на Майкрософт, а активацията ще е твоя грижа. По възможност не кради софтуер! ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Alex Udondzhiev написа:

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

от тук ли би било най-добре да се изтегли?

защо не надградиш??

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Направи си профилактика на машината, за да се сигурно, че хардуерно всичко е наред.

2. Ако се налага си преинсталирай седмицата отново. Не си слагай таралеж с това извращение Windows 10, защото ще плачеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, =Ivan= написа:

защо не надградиш??

имаш предивд да сложа по-висока версия на седмицата ? Ако е това не ми е ясно как точно става. Все пак ми се иска да го преинсталирам за да се изчисти диск "C".

преди 6 минути, Емил Костов написа:

1. Направи си профилактика на машината, за да се сигурно, че хардуерно всичко е наред.

2. Ако се налага си преинсталирай седмицата отново. Не си слагай таралеж с това извращение Windows 10, защото ще плачеш.

1.Не съм наясно как точно се прави профилактика. Единствено го почиствам от прах :D и понякога CCleaner пускам.

2. И този вариант го мислих, но понеже прожетох на някой места добри отзиви за 10-ката реших, че може да я пробвам.

преди 32 минути, XECUTIONER написа:

Аз бих добавил още RAM и едно SSD, ако нямаш.

Рам така и не успях да сложа втора плочка.. все някъде другаде ги давам тия пари :D иначе SSD си има (ползвам го като диск "C") за програми и ОС. Аваста си го ползвам откакто ползвам компютър, не съм наясно коя антивирусна би се справяла по-добре, затова и не съм го сменял . А относно Driver Booster не знам какво да ти кажа ако имаш по-добро предложение бих го изпробвал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това е профилактиката - почистване от прах и мръсотия. Проверка на вентилатори и ако се налага почистване с контактен спрей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Alex Udondzhiev написа:

имаш предивд да сложа по-висока версия на седмицата ? Ако е това не ми е ясно как точно става. Все пак ми се иска да го преинсталирам за да се изчисти диск "C

не,имам предвид да надградиш до 10 безплатно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, =Ivan= написа:

не,имам предвид да надградиш до 10 безплатно

Как може да стане това, не съм наясно? В момента съм пиратски Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Alex Udondzhiev написа:

Ако е активиран - можеш да надградиш, дори да е пиратски.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Alex Udondzhiev написа:

от тука и надграждаш,само трябва да ти е активирана 7
https://www.microsoft.com/bg-bg/accessibility/windows10upgrade

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Малко аргументи относно тези писАния ?

Apple са ултра - надценени боклуци. Помпозни и изкуствени. Някой тук ги спомена. Не случайно Windows и Nokia бяха партньори - те правят реално използваеми продукти и услуги за хората.  Е, и Google разбира се, но те са съвсем друга бира...

Няма нищо по-постоянно от времето и действително и 10 си има краен срок на Support-ването, но в крайна сметка не се знае какво следва, може да няма въобще Windows. Ще бъде "Walls" сигруно... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.