Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам голямо Т-образно помещение, таванско, добре изолирано, със средна височина 2,00 м,, около 60-65 квадрата, с две вътрешни и две външни стени, което смятам да ползвам преди всичко за събирания и празници. Интересува ме какъв климатик или климатици да избера, така че помещението да се отоплява и да кажем в студени дни с температури -10/-15 градуса вътре да е около 20 до 25 градуса. Ходихме в няколко магазина и всеки предлага своята стока, различни марки, различни мнения. Ако има някой, който да ползва климатици в големи помещения, моля да помогне.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е таванско зависи какъв е покривът, защото там са основните топлинни загуби. Населено място? За да се съобразят и климатичните особености. Според мен поне 24, без да се изхвъргаш за излишно скъпи модели, след като се ползва епизодично и не се живее там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покривът е нов, добре изолиран. Таванът е с декоративни панели, които са захванати на дървена конструкция.Районът е Силистра, а изложението югоизточно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете мнения на потребители в по-специализирани форуми за климатици. При избор на климатик за мен аз именно така направих. Четох доста и избора ми мисля беше правилен.

Правилния избор зависи от нуждите, помещението, характеристиките на самия климатик и най вече бюджета с който разполагате. Като марки бих ви препоръчал Daikin, или Mitsubishi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак казвам - няма нужда са се нахвърляш на скъпотии, особено за епизодично ползване  Моите предложения:

GREE GWH24MD http://klimaticionline.com/Климатици GREE GWH24MD

Daewoo DSB-F2481ELH-V https://zora.bg/daewoo/dsb-f2481elh-v/32154

И двете са под 1400 лв. И това за 24000 BTU. От горецитираните марки дори и половината мощност (12000 BTU) ще излезе повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.