Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Питането ми е има ли някакви възможности да се разбие Wi-FI мрежа, понеже на нощните смени откачам а до нас е касата на интернет доставчика - интернета е чук. 
Попитах дали може да си платя да ползвам интернета им, те ми казаха че не става. Толкова ли ще ги ощетя с няма и 5 гб интернет на вечер :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти как би реагирал ако някой разбие твоята безжична мрежа и твоя интернет. Купи си дата пакет за 10 лева на месец и проблем ти е решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начини винаги има, ама си е кражба да вземаш нещо дето не е твое и не е безплатно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега не можах да чатна имате каса на интернет доставчик до вас . Вие сте предложили да плащате да ползвате нета им и те са ви ОТКАЗАЛИ ?? аджиба кви са тия  ?

Защо не си пуснеш кабелен нет от въпросния доставчик ще се пуснеш на пакет възможно най-евтиния само за нет без тв и други екстри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждаш ли авторе всеки си заключва мрежата!Така сме възпитани.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е че всеки гледа да ти дава безсмислени съвети и да ти бие контра на темата. Един ми вика, иди си плати един месечен пакет и така. Бре човеко, как да ти обясня че отидах при касиерката им и я помолих да и платя за да ми даде паролата на интернета и тази ми вика, ми не може. След което звънах в централния офис и тази пак ми отговаря същото. Пък и едва ли ще я убият ако ми каже таз умряла парола на никого няма да преча, но то е до човека. Давайте мнения по съществото на темата, а не да спамите безцелно и да се правите на умници. Мерси.

Редактирано от Венцислав Бориславов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как щи даде паролата? Ако имаш лаптоп си купи флашка от мобилен оператор или си плащай трафик на таблета! За какво работиш? За чест и слава или си бай Ганьо?

Това не е у вас а на работата и намесваш работодателя?! Негов ли е компютъра?

И ако стане нещо тя изгаря а не ти щот нямаш сключен договор!Едва ли ще си рискува мястото!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ползваш Wifislax за да тестваш сигурността на въпросната безжична мрежа ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Венци, няма как касиерката да ти даде паролата за WiFi мрежата, защото така ще получиш достъп и до всички локални мрежови ресурси на доставчика, до които има достъп тя. Например - програмата за обработка на плащанията. Нали се сещаш, че трябва да е луда, за да си сложи главата в торбата за няколко лева?

С  Wifislax или Kali Linux няма смисъл да си губиш времето. При грамотно конфигуриран рутер (а щом е на интернет доставчик, 100% е такъв) нищо не можеш да направиш. Единственият ти вариант според мен е да си вземеш насочен WiFi рутер от типа на NanoStation (струват около стотина лева), да сканираш с него де що мрежи има в радиус от 150 метра, да намериш някоя незащитена и да се закачиш към нея. Или да откриеш такава с WEP криптиране, останало от време оно и да и намериш паролата с гореспоменатите инструменти. Но за да направиш последното, ще трябва да прекараш поне няколко вечери в сериозно четене, няма да стане само с питане във форумите ;)

Редактирано от Win_user (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм против кражбата на интернет, но тъй като стана на въпрос :

преди 1 час, Win_user написа:

С  Wifislax или Kali Linux няма смисъл да си губиш времето.

- Wifislax е система за тестване на  WEP, WPA, WPA2 и WPS! Дали работи?

Всичко зависи от задклавиатурното устройство! ;)

Единственият ти вариант според мен е да си вземеш насочен WiFi рутер

- Казва се WLAN антена или WiFi антена! ;)

Или да откриеш такава с WEP криптиране, останало от време оно и да и намериш паролата с гореспоменатите инструменти. Но за да направиш последното, ще трябва да прекараш поне няколко вечери в сериозно четене, няма да стане само с питане във форумите ;)

1. Гореспоменатите инструменти..... са операционни системи ...... снабдени с инструменти! ;)

2. WEP криптиране .... за wep криптирана мрежа ... трябват няколко минути за да бъде разбита, а не нощи на сериозно четене :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Венциславе  няма  как да си платиш за паролата на служебния  рутер на доставчика . Доставчиците  на интернет продават пакети със интернет трафик  за частни лица и фирми а не пароли. Освен  ,че това дето го искаш е пълна глупост  е и нарушение  на правилата на форума и темата ти ще бъде затворена. Ето ти конкретно  по темата отговори. Щом откачаш на нощни смени мини на дневни :P

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Венцислав Бориславов написа:

Питането ми е има ли някакви възможности да се разбие Wi-FI мрежа, понеже на нощните смени откачам а до нас е касата на интернет доставчика - интернета е чук. 
Попитах дали може да си платя да ползвам интернета им, те ми казаха че не става. Толкова ли ще ги ощетя с няма и 5 гб интернет на вечер :D

За подобни въпроси потърсете някой друг форум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.