Премини към съдържанието
borisfx

Каква е разликата между изключване и рестартиране на Уиндоус

Препоръчан отговор

Чета сега новините на челната страница на Калдата и виждам, че Майкрософт издали ново обновление за м. декември. Дотук нищо особено. Но последното изречение ми направи впечатление: - " .....Новото обноление е достъпно за сваляне от страницата на каталозите с обновления на Microsoft. След инсталацията му е нужно рестартиране на машината (не със Shut Down)."  Направи ми впечетление това че трябвало задължително машината да се рестартира, а не да се изключи и после пак да се включи. Та искам да попитам - каква е разликата между това да само да рестартираме машината или да я изключим и после пак да я включим. В смисъл мен ми е ясна каква е разликата, но за самия Уиндоус каква е разликата. И в единия и в другия случай Уиндоуса започва да се зарежда отначало. Какво значение за Уиндоуса има дали ще започне да се зарежда от начало след рестарт или след изключване и после пак включване. Все си е начално зареждане. По какво се различават процесите в началното зареждане на Уиндоуса след рестарт или след изключване и повторно включване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се рестартира да влязат новите ъпдейти и промените в тях в сила , Защо се занимавате с простотии тия ъпдейти на микрософт са безполезни и трупат място в Цто ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, adersa написа:

Трябва да се рестартира да влязат новите ъпдейти и промените в тях в сила

Добре, ако вместо да рестартирам, аз изключа и включа пак компютъра, промените няма ли да влязат в сила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По отношение на конфигуриране на актуализациите няма разлика рестартиране и изключване с повторно включване. Рестартирането е едно автоматизирано изключване и включване , направено за твое удобство. Ако не го включиш веднага отново, конфигурирането ще се осъществи когато го включиш. Уиндоуса е готов да прости всички човешки тъпотии.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако докато се инсталира ъпдейта му издърпаш щепсела от контакта може и да не ти прости 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, B3M2W0 написа:

По отношение на конфигуриране на актуализациите няма разлика рестартиране и изключване с повторно включване.

То и за мен разлика няма, но виж че в новината изрично е казано, че Уиндоуса трябва да се рестартира, а не да се изключи за да влязат в сила актуализациите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, B3M2W0 написа:

Уиндоуса е готов да прости всички човешки тъпотии.

Е, почти всички.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Windows 10 по подразбиране е включена опцията Fast Startup за да се намали времето на стартиране. Когато натиснеш бутончето Shutdown, се спират програмите и се излиза от профила на потребителя. Но текущото състояние на системата се запаметява във файл, подобно на хибернацията и при следващото включване, се зарежда този файл. 

Това не се прави, като натиснеш Restart. Тогава Windows-а се зарежда, като чете файловете от C:\Windows\, а не от файл със старото състояние на системата. При актуализация, се заместват системни файлове и трябва наново да се прочетат от C:\Windows, затова е нужно рестартиране, а не Shutdown. 

Ако не си изключвал Fast Startup и не си рестартирал от няколко дена, когато отвориш Task Manager е възможно да имаш Up time от няколко дена, нищо, че си пуснал компютъра преди няколко минути. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Трябва да се рестартира да влязат новите ъпдейти и промените в тях в сила , Защо се занимавате с простотии тия ъпдейти на микрософт са безполезни и трупат място в Цто ...

Абсолютно съм съгласен!

преди 10 минути, eXceLLen7 написа:

При хххххххххххххх

Чудесно обяснение!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, eXceLLen7 написа:

Ако не си изключвал Fast Startup и не си рестартирал от няколко дена, когато отвориш Task Manager е възможно да имаш Up time от няколко дена, нищо, че си пуснал компютъра преди няколко минути. 

Да, и с програми като "Process hACKER" може да се види точно кои системни процеси са били последно "свежо стартирани" :

Fzvt5qM.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, borisfx написа:

То и за мен разлика няма, но виж че в новината изрично е казано, че Уиндоуса трябва да се рестартира, а не да се изключи за да влязат в сила актуализациите.

Кво речи...?

0bb2fbf74c789e39a8075de05fe5c2c1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, бат'начо написа:

Ами ако има такъв изглед? И "класически" потребител.

startmenu3.png

За такива случаи - Shutdown>и зад това меню е отговорът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, eXceLLen7 написа:

При Windows 10 по подразбиране е включена опцията Fast Startup за да се намали времето на стартиране

Активирането на тази опция крие опасността при стартиране вече да не може да се влезе в биос-а-стартиращата програма прескача показването на възможността за влизане в биос. Изход от това положение се намира съобразно отделните характеристики на даден компютър ( натискане на комбинация от бутони). И е доста мъчна работа. На лаптоп Тошиба , за което съм писал преди време, става само при рестартиране и с натискане на бутони Fn  и  F2 още щом изгасне екранът, и пак не е сигурно-веднаж го правих десет пъти, до като закачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.