Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам стара аудио мини система Neo, на която обаче се развали затварящия механизъм - хващача се разхлаби и не може да задържа ключето и оттам капака не стои затворен (Вижте снимките, защото не ме бива много в техническите обяснения ( :). Реших да пробвам да стегна с тел хлабавия хващач, ама се оказа много лабилен и ми остана в ръцете (( : Или се счупи, или се откачи - не мога да разбера каква е малката бяла пластмасова част до пружинката на снимката и къде е стояла. Предполагам, че поддържа пружинката  към тялото или хващача към пружинката. Идеи?

Поздрави,

Киро

IMG_20161211_143342.jpg

IMG_20161215_172537.jpg

IMG_20161215_172657.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е поправимо! Импровизирай някак. И на сервиз да отиде пак до импровизация ще се опре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се разбере дали се е счупило или откачило нещо,нито от снимките,нито от въпроса.Трябва да се види отблизо,но от някой който разбира.Българите,можем да поправяме всичко само с чук,клещи и тел,но явно в твоя случай не се е получило!Вместо да се мъчиш да го оправяш този капак,защо не поставиш нещо от горе да го държи затворен?Например няколко CD диска с кутиите или някакво украшение.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Българите,можем да поправяме всичко само с чук,клещи и тел,но явно в твоя случай не се е получило!

Митак, нека бъдем европейци. Ако разрешиш една поправка - не се казва "тел", а "технически канап". 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайска пластмаса. Редовно се разваля.Не е голяма фиолософия, въпрос до фиксация. Ползва се в много неща, вкл предно капаче на някои стари телевизори. Проблемът е че на почти всички устройства е развален и трудно се намира читаво от донор.

Слагаш му една "тухла" (книга) отгоре да го държи затворено за да зацепи другото ключе и така го ползваш. Ако въобще слушаш дискове на това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Димитър, прав си. Но от това, което четох в нета, този вариант ми се стори най-удачен за пробване. Не се получи и затова попитах тук, тъй като, както признах в началото, не съм  компетентен. Филипов, именно защото не съм я използвал отдавна, реших все пак да пробвам да я закърпя, тъй като от едно време имам десетки записани дискове с mp3 ( :

Това бялото не знам откъде изпадна. Явно е крепяло останалите части.

Редактирано от Kiril Mladenov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.