Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема ми се отнася най-точно към fps-а. Преди 2-3 дена си принсталирах компютъра и си копирах няколко игри на флашка, след което ги сложиш на новия Windows. ( става въпрос за 10-ка ) И нали настройвам видеото да се пуска през нея, влизам и ми вади 40-50 fps при положение, че на предишния Windows ( който е 1 към 1 с новия просто е преинсталиран ) ми вадеше около 140-150 fps. Четах из нета, махах vsynk ограничения всякакви не и не! Лошо ми върви играта по съврвърчетата и не знам какъв е проблема... 

По-долу ще прикача снимка с видеото.

test123.PNG

Capture3.PNG

Capture4.PNG

Capture1.PNG

Capture2.PNG

Редактирано от Marty Mihailov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А офлайн пак ли е така? Възможно е Windows  да се ъпдейтва, знам ли, което и да бави временно играта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кико написа:

А офлайн пак ли е така? Възможно е Windows  да се ъпдейтва, знам ли, което и да бави временно играта. 

И офлайн е така, но самата игра има накакъв бъг който се оправя като се ровичка из ''regedit'', който всеки път си го оправям, но сега не става, а за това изплолзвам една програма която краква самата игра и ми дава пълната версия. Води се просто иконка която си прави някакъв файл в папката на играта и просто кликваш и играеш.. Ще се опитам да я оправя и дано да е от това. От 2-3 год до сега такова нещо не съм виждал до сега в тази игра. Иначе имам чувството, че при тази игра през която и карта да я пусна ми се пуска през Integrated, защото фпс-а е сходен. Иначе Windowsa не вярвам да се ъпдейтва 3 дни и да не се е ъпдейтнал все още. Вчера нещо се ъпдейтва около 1-2 часа и вс си е на 6. Не мога да разбера какъв е проблема. Дали от видеото или от играта...

А и Winsowsa не ми е активиран ? Дали има нещо общо с работата на Видеото, regedit-а или нещо др. ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста сложно я подкара. Защо просто не си изтеглиш оригиналната безплатна игра? Просто за проба. LFS  е безплатна в определена част. Преди с какъв Win  беше? 

Не разбрах, това само за LFS  ли важи или и за други игри, които имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Кико написа:

Доста сложно я подкара. Защо просто не си изтеглиш оригиналната безплатна игра? Просто за проба. LFS  е безплатна в определена част. Преди с какъв Win  беше? 

Не разбрах, това само за LFS  ли важи или и за други игри, които имаш.

Имам я чиста инсталация, но просто когато си преинсталирваш уина не знам защо ти липсва винаги някакъв файл за лфс-то. Преди и сега съм си преинсталирвал уиндоуса с една и съща флашка. Windows 10 Pro. 

Това важи само за лфс. И да.. Наистина е сложно.. Сега оправих вс проблеми, само остана фпс-a.

Редактирано от Marty Mihailov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, _Alex&Vanko_ написа:

За Нвидията Кико е спец!

И те така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си го имате момчето както гледам по таз Nvidia :D

Не знам кой я е измислял тая мойта ама ... :x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Marty Mihailov написа:

Много си го имате момчето както гледам по таз Nvidia :D

Не знам кой я е измислял тая мойта ама ... :x

Аверите му викат  Chris Мalachowsky   Криско на галено.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cheti.png

Това някой чете ли го, когато задава на игра Х да ползва тази или онази видео карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

cheti.png

Това някой чете ли го, когато задава на игра Х да ползва тази или онази видео карта?

Задал съм всичко така човек. ПРоблема ми е, че преди 1 седмциа ми изкарваше 150 фпс, а след преинсталация едва едва 50-60...

Както и съм прикачил снимка където съм направил точно това.

Capture1.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оградил съм нещо на снимката...

Добре. С прости думи, драйвърът може съвсем спокойно да каже "ми лек аз пък не ща да пускам тая игра с nvidia-та, искам да я пусна с вградената", без значение какво си задал. За това, влез в Nvidia Control Panel, горе в менюто Desktop маркирай Add "Run with graphics processor" to Context Menu и си пускай игрите с Right Click > Run with graphics processor > NVIDIA. При мен Need for Speed Most Wanted(тази от 2005) винаги се пуска с интелската графика, за това и я пускам по този начин, вместо да доверявам на драйвъра да избира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя LFS  си е особена, дори за настолна конфигурация. Затова се замислих над отговорите си. При мен например DSR  не може да се подкара веднага. Скрива ми се част от менюто и се налага какви ли не въртели. Това ми говори, че и тая като някои други игри, си има особен поглед към драйверите.  Затова и предложих на човека да инсталира читава версия на играта, демек безплатна, без кракове. Пък ако пак е така, да продължим нататък с мъките. 

ПП: В интерес на истината, нямам голям поглед върху проблемите с подкарването на игри на лаптоп. Не че не съм ги подкарвал, но нямам и до сега лаптоп, та да дам свястна препоръка на човека. 

Относно горните заядливи коментари...ами момчета, лаптопите не са за игра, затова и не са в полезрението ми ;)

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Оградил съм нещо на снимката...

Добре. С прости думи, драйвърът може съвсем спокойно да каже "ми лек аз пък не ща да пускам тая игра с nvidia-та, искам да я пусна с вградената", без значение какво си задал. За това, влез в Nvidia Control Panel, горе в менюто Desktop маркирай Add "Run with graphics processor" to Context Menu и си пускай игрите с Right Click > Run with graphics processor > NVIDIA. При мен Need for Speed Most Wanted(тази от 2005) винаги се пуска с интелската графика, за това и я пускам по този начин, вместо да доверявам на драйвъра да избира.

Пробвал съм и е същата история.. Просто казано с вградената вадя почти същия фпс, но имам по-голямо забавяне, а с видеото ми върви много по-добре. Но както казах, все едно картата работи на 30% в играта.

преди 40 минути, Кико написа:

Тя LFS  си е особена, дори за настолна конфигурация. Затова се замислих над отговорите си. При мен например DSR  не може да се подкара веднага. Скрива ми се част от менюто и се налага какви ли не въртели. Това ми говори, че и тая като някои други игри, си има особен поглед към драйверите.  Затова и предложих на човека да инсталира читава версия на играта, демек безплатна, без кракове. Пък ако пак е така, да продължим нататък с мъките. 

ПП: В интерес на истината, нямам голям поглед върху проблемите с подкарването на игри на лаптоп. Не че не съм ги подкарвал, но нямам и до сега лаптоп, та да дам свястна препоръка на човека. 

Относно горните заядливи коментари...ами момчета, лаптопите не са за игра, затова и не са в полезрението ми ;)

Принципно имам и купенаата, но използвам този крак, защото в него има сървъри различни от оригиналната игра и играя там, докато в купената ( не че ви интересува но.. ) правилата са много строги и не можеш да използваш прекъсвач. ( който е отделна програма, защото принципно самата игра няма прекъсвач на колите и в купената самия инсим го приема като вид хак- инсима не мога да ви обясня какво е.. А и не мисля, че е нужно ) 

Capture123123.PNG

Резултат:

Captureфф.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Marty Mihailov написа:

Пробвал съм и е същата история.. Просто казано с вградената вадя почти същия фпс, но имам по-голямо забавяне, а с видеото ми върви много по-добре. Но както казах, все едно картата работи на 30% в играта.

Принципно имам и купенаата, но използвам този крак, защото в него има сървъри различни от оригиналната игра и играя там, докато в купената ( не че ви интересува но.. ) правилата са много строги и не можеш да използваш прекъсвач. ( който е отделна програма, защото принципно самата игра няма прекъсвач на колите и в купената самия инсим го приема като вид хак- инсима не мога да ви обясня какво е.. А и не мисля, че е нужно ) 

Capture123123.PNG

Резултат:

Captureфф.PNG

Добре, значи твърдиш, че и при некракнатата версия  е същата история. Това ме интересуваше. А дали ме интересуват други неща...може и да ме интересуват. Интересно ми е обаче нещо. Ти играеш LFS. Това е игра, която се играе най-добре с волан, а и е препоръчително да се играе с волан. Чудно ми е, как на тоя слаб лаптоп се справяш. Не ме разбирай грешно, но е време вече такива игри да се играят с тая периферия, за която са предназначени. Беше то времето, когато се играеше с клавиатура и джойстик. 

Аз също имам тая игра и впечатленията ми са, че е ужасно лека. Няма кой знае какви опции за графиакта. Обаче самата игра си иска настройките. Сигурен ли си, че си настроил правилно играта? Ей сега ще я пусна да видя кое как е с графиката, но ти сигурен ли си, че настройките са същите? При NVIDIA има и друго. Даваш драйверите на default , което или скапва настройките ти или ги оправя. Тоест, ако преди преинсталацията си имал други настройки за драйверите, нищо чудно сега да не са същите. Или ако си оптимизирал нещо, то вече не е валидно. да кажем текстурите от драйверите на NVIDIА. Примерно тая настройка:

2016-12-16_192809.jpg

Ако си бил с настройка "high performance",  след преинсталация на драйверите вече си с настройка "Quality", което много влияе на кадрите, особено при слаби видеокарти като твоята! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм пипал, но имах едно GeForce Experience което не ми намираше играта, но може по някаква случаеност да е барнало нещо.

Относно управлението, много хора играят с мишка ( вкл и аз ) и много хора също играят с клавиатура ( което не знам как се получава ).

Иначе, можеш да сравниш колко ти е голяма играта без всякакви модчета и текстурки, ето моята разлика.

Captureфг.PNG

Captureасд.PNG

Иначе ето и фпс при чиста инсталация.

Captureзьц.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Marty Mihailov написа:

Нищо не съм пипал, но имах едно GeForce Experience което не ми намираше играта, но може по някаква случаеност да е барнало нещо.

Относно управлението, много хора играят с мишка ( вкл и аз ) и много хора също играят с клавиатура ( което не знам как се получава ).

Иначе, можеш да сравниш колко ти е голяма играта без всякакви модчета и текстурки, ето моята разлика.

Captureфг.PNG

Captureасд.PNG

Иначе ето и фпс при чиста инсталация.

Captureзьц.PNG

Това 59.8  ми говори за включена вертикална синхронизация. Как го измери и какво е 59.8? Средни fps? Ако ти се занимава, направи следното. Инсталирай си MSI Afterburner. Пусни програмата, след това играта и играй известно време. След това излез от играта и виж графиката на натоварването на видеокартата. Да видим дали е на 100% или е доста по-малко. Всъщност, за какво са ти 150  fps? Аз я играя с вертикална синхронизация на 60 херца. Тоест, с 60  fps. И не смятам тов за проблем. 

Що се отнася до клавиатурата и играта на подобни рейсъри, то аз с клавиатура имам много, ама много рекорди и то световни ;)  Но не там е работата. LFS  съм я играл с клавиатура и няма никакви проблеми. Напротив, добре се играе. Но ако си чак такъв фен, вземи си волан и си направи сносна щайга, за предпочитане настолна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Кико написа:

Това 59.8  ми говори за включена вертикална синхронизация. Как го измери и какво е 59.8? Средни fps?

Преди малко дръпнах играта да видя какво става вътре. Драйвърът default-ва към интегрираната графика и с i7-3632QM бута малко над 60fps на пробни обиколки без други хора наоколо. Тия 59.8 кадъра са му в реално време, има си fps meter в играта, показва се веднага щом започнеш да караш.

Тук идва и другият въпрос:

преди 3 минути, Кико написа:

Всъщност, за какво са ти 150  fps?

Предвид опреснителната честота на дисплея, не виждам смисъл от повече от 60. Дори и да ползваш този LG монитор, който е 75Hz на хартия, пак няма особен смисъл. Имайки предвид, че 710M е вградена графика със собствена памет, не виждам защо се мъчиш да докараш кадри, които никога няма да видиш реално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, hudyr написа:

Предвид опреснителната честота на дисплея, не виждам смисъл от повече от 60. Дори и да ползваш този LG монитор, който е 75Hz на хартия, пак няма особен смисъл. Имайки предвид, че 710M е вградена графика със собствена памет, не виждам защо се мъчиш да докараш кадри, които никога няма да видиш реално.

Ами работата е там, че преди преинсталацията ми изписваше горе в ляво 150 фпс и вървеше много по-добре.

Иначе казваш, няма как да стане принципно ? 

Ето част, не разбирам кое е видеото, но все пак.. 

Captureasd.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А относно монитора, какъв трябва да си взема, че да има разлика ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.